Kendi çocuğuna kendi nazarı değen var mı?

Annenin sütü korumaz miydi yaa yanlış bir inanış mi o 🥲
Canım ben onu bilmiyorum tek bildiğim severken maşallah barekallah diyorum nazarım geçmesin diye . Evde üzerlik ve defne yaprağıyla tüssü yapıyorum, çocuklarımı bide gece uyuttuğumda üstlerine bolca okuyorum

Merhabalar hanımlar, benim 13 aylık bir oğlum var ve sanırım ona kendi nazarım değiyor 😳 (inanmayan olabilir ama sonuçta bu bir enerji meselesi) ne zaman onunla ilgili güzel bir şey söylesem tam tersine dönüyor olay. Mesela geçen gün elinde kitap vardı 'kitaplara çok iyi davranıyor, hiç yırtmıyor, sayfaları güzelce çeviriyor' diye anlattım daha o dakika buruşturmaya ve kitaplara haşin davranmaya başladı, birkaç saat sonra da bir iki sayfa yırttı😓 Dün gece çok güzel uyudu diyorum ertesi günkü uyku berbat oluyor, cok iştahlı yiyor diyorum iştahı kesiliyor..😑 masallah da diyorum her seferinde ama neden böyle oluyor? Böyle bir şey yaşayan var mı?🙄 çözümünün bunları söylememem ve kendime saklamam gerektiği olduğunu biliyorum ama annelik işte güzel şeyleri paylaşasım geliyor🙊 (ha bu arada anlattığım kişiler de babası, anneannesi, babaannesi falan..)
En çok anne baba nazarı degermis 😁içinden söyle ,dillendirme.

Merhabalar hanımlar, benim 13 aylık bir oğlum var ve sanırım ona kendi nazarım değiyor 😳 (inanmayan olabilir ama sonuçta bu bir enerji meselesi) ne zaman onunla ilgili güzel bir şey söylesem tam tersine dönüyor olay. Mesela geçen gün elinde kitap vardı 'kitaplara çok iyi davranıyor, hiç yırtmıyor, sayfaları güzelce çeviriyor' diye anlattım daha o dakika buruşturmaya ve kitaplara haşin davranmaya başladı, birkaç saat sonra da bir iki sayfa yırttı😓 Dün gece çok güzel uyudu diyorum ertesi günkü uyku berbat oluyor, cok iştahlı yiyor diyorum iştahı kesiliyor..😑 masallah da diyorum her seferinde ama neden böyle oluyor? Böyle bir şey yaşayan var mı?🙄 çözümünün bunları söylememem ve kendime saklamam gerektiği olduğunu biliyorum ama annelik işte güzel şeyleri paylaşasım geliyor🙊 (ha bu arada anlattığım kişiler de babası, anneannesi, babaannesi falan..)
Benim genel olarak nazarım değdiğini farkettim maalesef, sadece kendi çocuğuma değil. Kötü düşünmüyorum, aksine hoşuma gidiyor, sevinçle paylaşıyorum ama nasıl oluyorsa ardından olsumsuz oluyor.

Benim eşimde çok dillendirir herşeyi ceremesini de ben çekerim çocuklarla ilgili ağzını açma artık diyorum bende degdiriyor olabilirim ama çok dillendirmem🤭

ben annemden duymuştum böyle istemeyerek çocuklara nazar eden anneleri, çocukken de annem değil ama ablam beni bir konuda övünce birden o konuda kötüleştiğimi hatırlıyorum, nazar iyi niyetliyken de olabiliyor yani. fazla dillendirmemek iyi olabilir

Bı çocuğa en çok anne babanın nazarı değer bende inanıyorum neyi güzel yapıyor dediysem hemen tersi çıkıyor 😭 o yüzden artık susuyorum bı şey yaparken önce maşallah Allah'ım nazardan koru diyorum 🧿🙏🤲

Benim genel olarak nazarım değdiğini farkettim maalesef, sadece kendi çocuğuma değil. Kötü düşünmüyorum, aksine hoşuma gidiyor, sevinçle paylaşıyorum ama nasıl oluyorsa ardından olsumsuz oluyor.
Ben sadece cocugumda deneyimledim bunu ve kötü oldu😑 keşke başkalarına degseydi😬

X