Keloid belası..

Serenad5

Canım oğlum..
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2016
3.901
7.088
Slm arkadaşlar bu durumu yaşayıp bana öneride bulunabilecek arkadaşlar var mı... Sanırım cildin çok hassas olmasıyla alakalı.. İlkokul birinci sınıfta yapılan verem aşısından dolayı omzumda oluştu 8 cm ve şişkin kurmızı bir kabartı.. Neyse onu bi şekil kabullendim sonra sezaryen oldum ve maalesef orası da keloid oldu sezeryan dikişi boyunca kabarık kahverengi yara görünümü merak edenler az çok google dan şekillerine bakabilirler... Artık görüntü olarak beni çok rahatsız ediyorlar zaman zaman da kaşıntı oluyor.. Yani bana bi iğne battığı zaman koca koca yaralar oluşuyor e insanız ameliyat oluyoruz aşı oluyoruz her işlem sonrası bu geçmeyen sıkıntı, tedavisi de yokmuş.. Doktor estetik operasyon önerdi ona da durumum yok şu an ve tekrarlayabilirmiş böyle bi şey yaşayan var mı nasıl bir yol izlediniz veya çevrenizde duyduğunuz bu durumu yaşayan var mı..

Merhaba, benim 4 sene önce bacağım yandı ve yanlış tedavi nedeniyle keloid oluştu. 4 yılda biraz küçüldü ancak hala orada ve dediğiniz gibi kaşıntısı devam ediyor. Estetik operasyon %100 çözüm değil ne yazık ki... En küçük travmada tekrar keloid oluşabiliyor. Ben sertleştiğini, zorladığını ve özellikle yanma hissini fark ettiğimde saf zeytinyağı sürüyorum. Bir de cildiye doktorları bir krem tavsiye ediyorlar genelde adını hatırlayamıyorum ne yazık ki. Onu bir sorsanız belki iyi gelir? Jel yapıda koruyucu tabaka oluşturan bir krem. Sigorta karşılamıyor sanırım...

Ahhh o sezeryan sonrası keloid benim de başımda ve hala karnım kıpkırmızı sanırım vücudun kendisi yapıyormuş çözüm var mı ben de cokkk merak ediyorum

K. Doğum uzmanı bi krem önermişti sanırım dediğiniz krem ve 600 liraydı geçen sene şy an 1000 lira olmuştur ve kesin çözüm olmayacağı için bu kadar parayı gözümü karartıp veremedim..

Ahhh o sezeryan sonrası keloid benim de başımda ve hala karnım kıpkırmızı sanırım vücudun kendisi yapıyormuş çözüm var mı ben de cokkk merak ediyorum
Benim ki kırmızı değil canım böyle kahverengi siyah uzun bir yara..

Scar ex mi acaba? Benim de ameliyat yerlerim kabartı şeklinde oluyor. Önceleri pembeyken sonraları kahverengileşiyor. Kadın Doğum doktorum Scar ex önermişti. Kullandım ama çok da faydasını görmedim. Contractubex, kantaron yağı vs. neler denedim ama çaresini bulamadım.

K. Doğum uzmanı bi krem önermişti sanırım dediğiniz krem ve 600 liraydı geçen sene şy an 1000 lira olmuştur ve kesin çözüm olmayacağı için bu kadar parayı gözümü karartıp veremedim..
Aşağıdaki arkadaş yazmış sağolsun Contractubex adı. Ben aldığımda da dediğiniz gibi pahalı bir kremdi, 6 ay boyunca düzenli kullandım ve faydasını bir nebze olsa da gördüm, tamamen geçmiyor ne yazık ki. Hele ilk olduğunda yurt dışında yapılan tüm tedavileri, makaleleri okudum çıldıracak gibi oluyordum ilk zamanlar. Sonra üstüne hemoroid ameliyatı olmak zorunda kaldım bin korkuyla dualar ederek girdim ameliyata nolur olmasın diye. Doktorum olmayabilir demişti. Şansıma olmadı. Dövmelerimde bile korkudan ağlamıştım hatta, bir tanesinde çok küçücük bir keloidim vardı. Onu da dövme iyileşir iyileşmez anneannemin önerisiyle yumurta akı ve saf zeytinyağı sürerek daha da küçülttüm.

Çaresi yok, keşke olsa. Benim yanık olduğu için neredeyse kemiğe kadar inen açık bir yaram vardı, su torbası patladığı için delmişti derimi, yanıkla ilgilenmekten keloidi sonradan fark ettik, pembe büyüdü dediğiniz gibi, üstü delik delik görünüyor ama son zamanlarda biraz daha gitti kahverengiliği. Contractubex'i 2 yıl sonra kullandım ben 6 ay düzenli devam ettim ceviz büyüklüğündeydi başlarda şimdi nohuttan biraz büyük. Önemli olan ilk başta gereken tedavinin uygulanmasıymış. Aldıran bazı hastalarda daha da artarak, çoğalarak geri döndüğü oluyormuş. Kantaron yağını hiç denemedim, saf zeytinyağıyla masaj yapıp sarıyorum sabaha kadar. Sürtünme olmasın diye de vazelin sürüyorum kış aylarında. Unutmak gerekiyor sanırım, kafaya taktıkça daha çok kaşınıyor gibi geliyor bana. Mesela şu an feci bir kaşıntı var.

Kantaron yağını bana genel cerrah önermişti. Contractubex'im var dediğimde "Hiç gerek yok, kantaron yağı kullan" demişti.

Benim de var.
Hem de göğsümün üstünde net görülen yerde. Tırnak ucu kadar ben aldırdım 2x2 cm keloid. Geçmiyor da. Contatubex vs yalan. Büyüyor. 10 sene evvel daha küçüktü.
Sezaryen yerimde oluşmadı ama. Dr oluşacağını bildiği için dikiş atmadı, yapıştırma yaptı. Onu da farklı bir şekilde yapacağını söylemişti detay bilmiyorum. İşe de yaradı. Yer yer hafif çizgi iz, yer yer tamamen silinmiş durumda.

Kafanı değiştir kabullen...estetiğe karşıyım yüzde çok anormal bişi olmadıkça.karnınızı kim görüyo.orası en güzel iz.çocuğunun hatırası.hatıra olarak bak

Bu arada benim doktorum da dikiş atmadı ama yine de oluştu.. Dikiş izi demişim ama ağız alışkanlığı ..

Eger keloidse asla estetik işe yaramıyor yıllardır araştırıyorum contretubex dediler işe yaramadı ama öyle bir krem buldum ki yok oldu resmen Scarex jel keloid tek çözüm bence

Evet kızlar yine aklıma geldi çözüm bulan yok mu.. Keloidli bölgeye iğneli bi tedavi yapılıyormuş tamamen geçirmiyor ama şişliği alıyor dedi doktor, uygulayan var mı, ramazandan sonra deniyeceğim.

Merhabalar, bacağımdaki kötü huylu tümörü aldırmıştım. İzmir’de bir devlet hastanesinde. Ameliyatı yapan bölüm de plastik cerrahiydi buna rağmen bacağım yamalı bohça gibi diktiler. Dört senedir geçmeyen bir keloidim var. Eğer dikişe silikon bir materyal bağlasalardı şu an hiç geçmeyen keloidim olmayacaktı. Cidden yazık ya.

Evet kızlar yine aklıma geldi çözüm bulan yok mu.. Keloidli bölgeye iğneli bi tedavi yapılıyormuş tamamen geçirmiyor ama şişliği alıyor dedi doktor, uygulayan var mı, ramazandan sonra deniyeceğim.

Canım bana 2 kere yapıldı ama keloidim sadece küçüldü. Ayrıca iğneden falan asla korkan biri değilim ama iğne vurulurken benim canım çok acıdı. Keloide vurduğu için olduğunu düşünüyorum. Ben 2 sene önce yaptırmıştım eski haline tekrar geri döndü keloidim. Cidden bunun bir çözümü yok sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…