Kedilerde iç dış parazit

derya uguz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2022
14
1
29
Arkadaşlar merhaba ,
5 aylık oldu kedilerimiz iç dış parazit yapmaya baslıyacagız
Bi kactane veterinerle görüstüm , iç pazazit hapı önerdiler fakat kimisi yarım yutsun , kimisi tam yutsun dedi.
Hangisi dogru bilemedim. Internetten arastirdigimda ise kilosuna göre tam yada yarım verin diyor. Veteriner bana bu sekilde bilgi vermedi
Poncikleri olan ve iç parazit hapı kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Bu arada hapı yaş mama ile versem olur mu dedigimde kotu koktugunu ve mama ile yemeyeceklerini soyledi. Sizler nasıl veriyosunuz ?

Arkadaşlar merhaba ,
Bi kactane veterinerle görüstüm , iç pazazit hapı önerdiler fakat kimisi yarım yutsun , kimisi tam yutsun dedi.
Hangisi dogru bilemedim. Internetten arastirdigimda ise kilosuna göre tam yada yarım verin diyor. Veteriner bana bu sekilde bilgi vermedi
Poncikleri olan ve iç parazit hapı kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Bu arada hapı yaş mama ile versem olur mu dedigimde kotu koktugunu ve mama ile yemeyeceklerini soyledi. Sizler nasıl veriyosunuz ?
Merhabalar,
Benim kedim 1,5 yaşında ama 2,8 kg. Ben ona yarım veriyorum. Çenesinden tutarak boğazına atıyorum öle yutuyor. Doktorlar da öle yapıyor. Mamasına koysanız yemez kokusundan.

benim kedime hap değil iğne yapılıyor iç-dıs parazit için. ama internette araştırırsanız hangi kilolar aralığına hangi doz verileceği yazıyor. verdiği ilacın sitesine bile baksanız yazıyordur muhakkak. ama evet bizim veteriner de hep kediyi tartıp ona göre doz ayarlıyor. ilaç işlerinde yaş değil, kilo önemli 🥲

Arkadaşlar merhaba ,
Merhaba biz 2 kedimize de enseden damla veriyoruz hem iç hem de dış parazit için 🍀 veteriner kilosu 5 kilo altında değil mi diye defalarca sorup öyle veriyor damlayı , birisi 4 buçuk birisi 2 yaşında 🍀

Yeni mi sahiplendiniz kedileri? Çünkü daha erken başlanması gerekiyordu aşılara.

Aylara göre değil kiloya göre aşı yapılır. Veterinerlere güvenin ya hu internetten okuduklarınıza göre sakin vermeyin. Bi veterinere götürün kedileri, tartip ona göre aşısını yaparlar.
Ayrıca lütfen aşıları veterinerden alın. Petshoplardan veya başka bir yerden almayın.

İlaçtan ilaca değişiyor, tenizol kullanıyordum çeyrek verip üç gün veriyordum, şimdi ilacın markası değişmiş yarım vermem gerektiği söylendi.
İlk kez hap içireceksen biraz seni zorlayabilir, kokusundan ötürü ağzına atsan çıkıyor yani en azından benim kedim öyle 🥹

benim kedime hap değil iğne yapılıyor iç-dıs parazit için. ama internette araştırırsanız hangi kilolar aralığına hangi doz verileceği yazıyor. verdiği ilacın sitesine bile baksanız yazıyordur muhakkak. ama evet bizim veteriner de hep kediyi tartıp ona göre doz ayarlıyor. ilaç işlerinde yaş değil, kilo önemli 🥲
2 kg dan az ise vermeyin dedi bi veteriner , dokunabilirmis. Baska vet. Sordum oda yarım verin dedi . 😅 kafam karıstı internette dolaşab yorumlar tamamen farklı
Sanırım bi kac ay sonra baslayacagım

Yeni mi sahiplendiniz kedileri? Çünkü daha erken başlanması gerekiyordu aşılara.

Aylara göre değil kiloya göre aşı yapılır. Veterinerlere güvenin ya hu internetten okuduklarınıza göre sakin vermeyin. Bi veterinere götürün kedileri, tartip ona göre aşısını yaparlar.
Ayrıca lütfen aşıları veterinerden alın. Petshoplardan veya başka bir yerden almayın.
Iki farkli veteriner ile gorustum ikiside tamamen farklı bilgi verdi. O yuzden suan beklemede ve takipteyim . Anneleri 2 ayllikken hobi bahcemize getirdi. Orda bakiyoruz kedilere

X