Kedi tuvalet sorunu

EfeyleGofret

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2024
7
1
43
Merhaba biri 4 diğeri 1.5 yaşında iki erkek kedim var. Büyük olanı 8 ay önce kısırlaştırdım. Küçüğü kızana gelmesiyle ilk belirtisi koltuklara işemek oldu 🙁 onuda hemen kısırlaştırdım. Koltukları yıkadım yıkattırdım ama ısrarla oraya yine çiş yapıyor bir tanesi. Büyüğü çok protestocu ilgisi azalsın istediği yapılmasın gider wc kabının arkasına kaka yapar, balkona günde 2-3 kere kaka yapar, kapının arkasına bir de kanlı ishal olunca özellikle onu ortalık yere yapar ki göreyim.Neyse kaka olayını çok sorun etmiyorum ama koltuk olayı çok can sıkıcı vetonun önerdiği koku giderici aldım olmadı bilinen bir markanınkini aldım yine olmadı. En son bugün hem yere kaka hem koltuğa çiş olunca çareyi koltuğun o kısmını atmakta buldum ama yine devam ederlerse bu koku sorununa çözümü olan varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim

kedilerin belli ki bir sorunu var ya bence. benim kedim bir kez yaptı o da anestezi almıştı ameliyat için yani farketmedi büyük ihtimalle. onun dısında korktuğu, ilgi aradığı zamanlarda bile asla yapmaz böyle bir sey. bence önce kedilerin sorunu ne o bulunmalı. (yarın kedim inş kafama işemez🙄😂) koltuğun hep aynı yerine yapıyorsa bence de koltuğu atmaktan başka çare yok. ne kadar temizlense de hayvanın alabileceği koku kalır bence.

Sorunu var evde başka kedi istemiyor ilgi bölünsün istemiyor hemen tribe girer. Mesela sabah işe giderken geç kalmışsam ilgilenemiyorum kapıda beni uğurlayan çocuğum pas vermiyor bana. Mama yiyeceği zaman beni getirir ben severim o yer öyle nazlıyız. O kendi kabından yerken diğeri gelip onun kabından yemeye çalışınca hiç itiraz etmez trip atar gider gibi gibi. Benimki gibi sorunu olup çözüm bulan var mı acaba

Kedilerde bi sorun var, stres halinde olabilirler bu kadar çok kum harici yerlere dışkı yapması normal değil. Veterinerinize danışın mutlaka

X