kaynanama gitmeli miyim??

Brodydalle

Guru
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
149
32
kızlar çok kararsızım eşimin ailesiyle uzun zamandır konuşmuyorum evime çağırmıyor ben gitmiyorum. çünkü beni çok üzdüler yazarsam sayfalar alır kısaca: beni eşime kötülemeler, evlenirken hiç yardım etmemeler ve para yok deyip balayına göndermemeler tüm bunların üstüne kendi eşyalarını yenileyip tatile çıkmalar, altınlara göz dikmeler, küsmeler sonra tüm borçlarımız bitince hadi barışalım yapmalar, her pazar aramadan çat kapı gelmeler......
bende gitmiyorum onlara fakat eşim çok üzülüyor ne zaman annesini babasını arasa laf işitiyor. hatalarını anlamıyorlar çocuk gibi ilk küsen onlar sebebide onlarla kalmayıp başka ev tutmamız.:bbo:
şimdi düşünüyorum eşim üzülmesin diye gitmelimiyim yoksa onlara hiç bulaşmadan şu an ki mutlu mesut halime devam mı etmeliyim (gerçi eşim mutsuzken bu çok zor) :sm_confused:

ay ne zor bi durum .ben olsam gitmezdim ama eşim çok mutsuz olunca ben mutlu olamıyorum diyorsun o zaman tek çare kalıyo resmiyetini koru sakın taviz verme sonra gerçekten mutsuz olursun.görüş bakalım duruma göre karar verirsin .sizi yemeye devam ediyorlarsa ona göre gardını alırsın .herşey gönlünce olsun

Cok zor bir durum tabikiCADIARZU

Ama ben olsam böyle devam ederim:1closedeyes:

Hazir tavrimi koymusken bir daha samimi olmam:dilcikar:

Esine böylesinin daha iyi oldugnu izah etmen lazim, durum böyle iken tamam o üzülüyor fakat yine görüsürsek hepinizin üzülecegini anlatman lazim.:çok üzgünüm:

Hatalarini anlasalar pisman olsalar ammenah ama dedigin gibi hatalarini anlamiyorlarsa görüsmem:kahve:

Ben olsam giderim sanırım..
Ama sohbete katılmam,sıcak durmam..:dilcikar:
Sadece eşimin hatrına orada bulunduğumu anlarlar herhalde...şakkıdı

canım ben evimde huzurlu olmak için giderdim
çünkü belirli bir noktadan sonra eşin sana küsücek,surat asıcak
afra tafra yapıcak hiç çekemem ayda bir giderim aramada mesafe koyarım olur biter
ne huzurum kaçar nede eşimi üzerim iyi düşün canım tabi aranızda daha fazla neler
geçti bilmiyorum karar senin canıma.s.

tatlım seni çok iyi anlıyorum.benim eşimin ailesi ALLAH var çok iyiler ama ilk evlendigimizden bu yana yani 3 yıldır hem çok güzel hemde çok kötü günlerim geçti onlarla.ama bizim sorunlarda başka işte herneyse bazı şeyler kolay unutulmuyor yani.şimdi sen onlara gitsende gitmesende içindeki öfke ve kızgınlık geçmeyecek.konusup gülsen bile onlarla içinde hep bişyler eksik kalacak sindiremiceksin bana öyle oluyor hem çok seviyorum hemde onların bazı sorumsuzlukları yüzünden hayatımızın zindana döndügü günleri unutamıyorum.bırak büyüklük sende kalsın bence canım.eşin için git derim.herşey sahte olacak belki ama eşinin buna ihtiyacı vardır.her eş ailesiyle eşinin iyi olmasını ister.inanki erkekler bizim kadar derin düşünmüyor bazı şeyleri..ölümlü dünya tatlım onlar madem geliyor arasıra sende ugra.ama asla birarada falan oturmaya kalkma.ben senin yerinde olsam böyle yapardım.tavır yapmakta ve istememekte haklısın canım ama böyle nereye kadar gider sence.sonunda eşinde daha da çok üzülecek ve ALLAH KORUSUN kavgalarınız olacak yok yere.bunlara engel olmak için eşini üzme derim canım.dengede tut herşeyi.bak bende neler yasadım ama hala bir arada yasıyorum..çok mu istiyorum peki?HAYIR.ama şuanda mecburuz kira vermemek için.bende çok gururluyum ve kimseye muhtaç olmak istemem şu hayatta..eşimi çok sevdigim için katlanıyorum bazı şeylere.unutamadıgımı oda biliyor hak veriyor bana ama sabır diyor..sende eşin için git evlerine lafı geldi mi de laflarını da esirgeme.sana yaşattıklarını hatırlat arasıra..

bence insan istenediği bi yere gitmemeli..
Kendini rahat hissetmiceksen ne anladim ki ben bu ev gezmesinden..
Kimse zorlamamiş zorlamaz da ..
Içinden gelene kadar gitme canim..

Canım hepimiz idare etmeye çalışıyoruz zaten.Bak ben de eşimin babasıyla aram hiç yok ama huzurumuz bozulmasın diye katlanıyorum Boş ver git ama mesafeli dur.

Ben olsam giderim sanırım..
Ama sohbete katılmam,sıcak durmam..:dilcikar:
Sadece eşimin hatrına orada bulunduğumu anlarlar herhalde...şakkıdı

Iyide laalisim bu seferde bu davranisin sorun olur, bak buzdolabi gibi konusmuyor etmiyor kendini birsey saniyor gibi laflar, esine karin niye böyle ne yaptik ona vs. vs.:1closedeyes:

Yani esinin hatiri icin bile yapsan sonra yine üzülen sen olursun, en iyisimi ne samin sekeri ne arabin yüzü...:dilcikar:

Hem biz kadinlar eslerimizin icin ne fedakarliklar yapiyoruz yeri geldimi ailemize akrabalarimiza bile uzak duruyoruz, ne olacak birazda beyfendiler fedakarlik yapsin ama dimiyerimseniben

ben olsam gıderım..sırf kocam mutlu olsun onun hatrı ıcın..
onların yapmadıgı buyuklugu sen yap
ALLAH RIZASI ICIN gunahın onlarda kalsın
ama tavrını koy...cok muhattap olma..eve geldıkten sonrada yıne aynı tutumunu sergıle..

Iyide laalisim bu seferde bu davranisin sorun olur, bak buzdolabi gibi konusmuyor etmiyor kendini birsey saniyor gibi laflar, esine karin niye böyle ne yaptik ona vs. vs.:1closedeyes:

Yani esinin hatiri icin bile yapsan sonra yine üzülen sen olursun, en iyisimi ne samin sekeri ne arabin yüzü...:dilcikar:

Hem biz kadinlar eslerimizin icin ne fedakarliklar yapiyoruz yeri geldimi ailemize akrabalarimiza bile uzak duruyoruz, ne olacak birazda beyfendiler fedakarlik yapsin ama dimiyerimseniben

Doğru diyorsun canım..:1hug:
Ama ben karakterimle ilgili lafları pek kafama takmıyorum..
Soğukum,tersim,gııcığım,kötüyüm ben hep kabul ediyorum..:lepi:
Eşi çok üzülüyormuş ya,yarın bu üzüntü kızgınlığa dönerse yine suçlu olacak arkadaş..
Ama soğuk durmanın sebeplerini açıklayabilir diye düşündüm ben..:nazar:

Doğru diyorsun canım..:1hug:
Ama ben karakterimle ilgili lafları pek kafama takmıyorum..
Soğukum,tersim,gııcığım,kötüyüm ben hep kabul ediyorum..:lepi:
Eşi çok üzülüyormuş ya,yarın bu üzüntü kızgınlığa dönerse yine suçlu olacak arkadaş..
Ama soğuk durmanın sebeplerini açıklayabilir diye düşündüm ben..:nazar:

Iste biz kadinlar hep böyle ince düsünyoruz, hep eslerimizin huzrunuda düsünerek hareket ediyoruz keske bircok erkeklerde böyle olabilse.....:1closedeyes:

yorumlar için teşekkürler kızlar

aslında ben eşim için çok büyük bir hata yaparak ailemi bıraktım. hatlar hataları doğuruyor. şimdi o benim için bizi üzen ailesine hiç ses çıkaramıyor.

Bende Olsam Giderdim.Hatta Biraz Samimi Davranırdım..Belki Bu Tavrım
Arayı Düzeltmeme Yardımcı Olurdu..:1rolleyes:
Yada Tam tersi Lale Arkadaşımın Dediği Gibi Giderdim Ama Konuşmazdım
Soğuk Dururdum..sengözlerimebaksanabhihoyyyt

yorumlar için teşekkürler kızlar

aslında ben eşim için çok büyük bir hata yaparak ailemi bıraktım. hatlar hataları doğuruyor. şimdi o benim için bizi üzen ailesine hiç ses çıkaramıyor.

aaaaa orda dur şimdi tatlımm.ne demek onun için ailemi bıraktım.işte bende böyle olaylara göre fikrimi degiştirebiliyorum.şimdi bunu dedin ya sen,gitmemene hak verdim valla.sen onun için aileni bırakacaksın o senin afedersin canına okuyan ailesiyle görüşmeni isteyecek herşeye ragmen.valla canım olaylarınızı tam bilmiyorum tabi senin anlattıklarına göre yorum yapıorum ama sen neden aileni bıraktın ki bırakmaktan kastın başka şehire mi gittin aileni mi sildin?anlamadım ben.eger onun için ailenle kötü olduysan ve görüşmüyorsan sana hak veririm ama başka şehire gitmekten bahsediyosan ilk yazdıklarımı yinelerim canım..

bende eşim için giderdim ama asla canayakın bi tablo çizmezdim.sizde gidin fakat soğuk ve mesafeli davranın.çünkü ne zamana kadar gitmeyeceksiniz sonuçta eşiniz arada kalıp üzülecek.onlarda anlasın eşinizin hatırına geldiğinizi.

Bende ayni şekilde durumlarla karşilaştim eşimin babasina karşiydi benimki...onu gördüğümde selam verir konuşurum ama ne davet ederim nede yanina giderim...
Eşime de anlattim beni huzursuz ediyor o dedim...sen istersen tabi ama dedim, sende istemezsen muhatap olmam dedim.allahtan ona da zarari varda istemiyor o da

aaaaaa sen ailenimi sildin onun için.ozaman işler değişti kesinlikle gitme.önce eşin ailenin kalbini kazansın sonra senden ailesiyle görüşmeni talep etsin:eek:klava:

eşim için giderdim mesafeyi korurdum
kayınvalide ile küs gibi yaşamak hiç tercihim değildir

cok zor bir karar canım eşini mutlu etmek uğruna kendini mutsuz etmek ne desem sana karar senin heralde ben olsam gider dim evimde sorun cıkmaması için ama zorla giderdim sanırım

X