kaynanadan gizli msj lar!

nightelf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
455
1
sizden gizli birşeyler konuşuluyor,kayınvalideniz eşinize bu konuyla ilgili ve sizin onu düşmanı olarak gördüğünden de bahseden ve en sonunda bu msj ı okuduktan sonra sil yazan bir msj atıyor.sizde bunu görüyosunuz.o msj ı alıp aynen kendi tel inizden kayınvalidenize yollayıp bilmesini sağlar mısınız,hiçbişey yapmaz mısınız,yada ne yaparsınız? ben ilkönce msj ı yollayacaktım ama kafam daha fazla ağrımasın diye daha uygun bir zamana ve uygun bir yola bıraktım ya siz ?

ben anlamadımm tam konuyu.ne yazmış sizin hakknızda eşinizemi yazmış,eşinizin cevabı ne olmuş.yada siz bunları hakedicek ne yaptını???bence zamana bırakınnn zamanı geldiğinde cevabınızı uygun bir şekilde dile getirirsiniz...

şimdi, eşinizin telefonuna kayınvalideniz,
sizin hakkınızda olur olmaz şeyler mi yazmış...
aranızımı bozmak istiyor...
bi açarmısınız konuyu...

ben olsam belli etmez ama ona göre muamele ederdim kaynanama ve sesimi çıkarmaz eşime de söylemzdim bakalım eşim bana anlatacak mı diye ve eşimden ses cıkmaz da bana mesafeli davranırsa da evliliğimi gözden geçirirdim..sanırım sen eşinden önce gördün mesajı öyle mi ya da eşin silmeyi mi unutmuş ?

eğer eşinizin telefonuna sizin hakkınızda kötü bir mesaj yazdıysa,
eşinizin telefonundan,teşekkür mesajı atın ve
sonuna da adınızı yazın...
herhalde birşeyler anlar..
en azından bildiğinizi bilmesi bile yeter ona...
karşılıklı muhatap olmayın ama
eşinize de anlatın...
sevgiler...

eğer eşinizin telefonuna sizin hakkınızda kötü bir mesaj yazdıysa,
eşinizin telefonundan,teşekkür mesajı atın ve
sonuna da adınızı yazın...
herhalde birşeyler anlar..
en azından bildiğinizi bilmesi bile yeter ona...
karşılıklı muhatap olmayın ama
eşinize de anlatın...
sevgiler...

Bencede, size katılıyorum.Ögrendiğinizi bilirse belki dediklerinden utanır.

bildiğini farkettir,mesaja cevap ver bi de gerekirse ağzinin payını ver.sonrada saygılı ve mesafeli gelin çizgine geri çekil bence

ben olsam önce eşime bişey belli etmem .itiraf etmesi zor ama yinede ondan duymak isterim. Diyelim ki etmedi eşime söyler, biraz acıtasyon yapar ve annesine ağzının payını verdirirdim. Oğludan duyması daha çok dokunur. :kahve: Ben hiç muhattap olma derim a.s.

ben konuyu açayım en iyisi.aslında ortada çok abartı bişey yok ama benim görmemem için silinmesi istenen bir msj var.şimdi dün akşam eşimin tel a baktım,hoş bişey değil diyebilirsiniz belki ama ara sıra böyle gizli şeyler olduğunu bildiğim için olayları böyle kendim öğreniyorum.kayınvalidemden benimde konunun başını bilmediğim ama sonradan altınlarla ilgili olduğunu öğrendiğim şöyle bir msj " senin çenen durmaz şimdi,annem altınlara bakmış dersin,zaten beni düşman biliyor bu msj ı sil".benim sinirimi bozan benden gizli birşeyler konuşabileceğini sanması,yüzüme gülüp sonra benden o falan diye bahsetmesi,benim herşeye rağmen birşeyleri güzelleştirme çabamı görmezden gelip eşime beni zaten düşmanı biliyor demesi oldu.ben bu msj ları bildiğimi bilmesini istiyorum,iki yüzlülüğü ortaya çıksın diye bir nevi..olay budur..:nazar:

kaynananız baya modernmiş mesaj felan aşmış teknolojiye ayak uydurmuş bence hiç takmayın üstünde durup moralinizide bozmayın aslında bu tarz davranış sergileyen kayınvalidelere en iyi ders az muhatap olmak

bu arada eşimin de msj dan hiç haberi yokmuş,ben sorunca şaşırdı,sonra olayı anlattı,altınları bozdurduğumuzu sormuş eşime,eşimde bize geldiğinde altın kutusuna baktığını zannedip" karıştırdığın kutuda " demiş imalı bir şekilde.en son konuşmaları böyle bitmiş,msj ondan sonra gelmiş herhalde dedi eşim.doğrudur çünkü o hiç tel na bakmaz,benim onun tel na bakmamın bir sebebide budur,ben hbr veririm kim aramış sormuş diye.şimdi ben bişey yapamadım,eşime tel edip niye söyledin dicek,ortalık karışacak,hatta sonra bana tel edicek yüzsüz yüzsüz kendini savunacak yada duygu sömürüsü yapacak herzamanki gibi ve sinirlerim dahada bozulcak.çünkü bu ilk değil! ya böyle bahsederken ben kendimi kötü biri gibi hissediyorum ama bende kendimi nasıl bieyin içinde bulduğuma şaşırıyorum,hep huzur arayan biyim ama...:çok üzgünüm:

bu arada eşimin de msj dan hiç haberi yokmuş,ben sorunca şaşırdı,sonra olayı anlattı,altınları bozdurduğumuzu sormuş eşime,eşimde bize geldiğinde altın kutusuna baktığını zannedip" karıştırdığın kutuda " demiş imalı bir şekilde.en son konuşmaları böyle bitmiş,msj ondan sonra gelmiş herhalde dedi eşim.doğrudur çünkü o hiç tel na bakmaz,benim onun tel na bakmamın bir sebebide budur,ben hbr veririm kim aramış sormuş diye.şimdi ben bişey yapamadım,eşime tel edip niye söyledin dicek,ortalık karışacak,hatta sonra bana tel edicek yüzsüz yüzsüz kendini savunacak yada duygu sömürüsü yapacak herzamanki gibi ve sinirlerim dahada bozulcak.çünkü bu ilk değil! ya böyle bahsederken ben kendimi kötü biri gibi hissediyorum ama bende kendimi nasıl bieyin içinde bulduğuma şaşırıyorum,hep huzur arayan biyim ama...:çok üzgünüm:
sen de yazmışsın şimdi kendini savunacak diye.boşver onlar her zaman haklıdır.senin kayınvalidenle bu konuyu paylaşman,onun sana bakış açısını değiştirecek mi.asla.kendini daha fazla üzme.bu bir ömür böyle devam edicek.hepimizin kabul etmesi lazım.ama olmuyor insan.istemeden de olsa kafaya takıyor

ben de hiç kafamı ağrıtmak istemiyorum ama sonra mesafeli davranınca ben soğuk gelin oluyorum.neden yakınlaşamadığımın sebebini bilsin istiyorum ama dediğiniz gibi bu bir ömür böyle sürecek ! :çok üzgünüm: ben bişey demicem ama galiba eşim bunu söylicek,o da kesin değil ya neyse...:nazar:

kayınvalideniz size geldiğinde altınlarınızı mı gizlice karıştırdı?eğer bunu yaptıya eşiniz zaten cevabını vermiş.

ters birşey yazarsanız-söylerseniz eşiniz arada kalacak, mesajı silmedi diye annesinden olumsuz şeyler duyacak. bence eşinizi zor bir durumda bırakmayın. şimdilik buna tepki vermeyin.

sizi sevmiyorsa , bunu belli edecek başka şeyler de yapacaktır. o zaman, sebebini belirterek tepkinizi verirsiniz.
sizin şahit olduğunuz olayda, inkara gidemez.

etraf karıştırmayı çok seven birisi ama tam bilemiyoruz.normalde sandığı kilitlemem ama kilitliydi ve eşime sorduğumda hiç ellemediğini söyledi bundan yola çıkarak,altın mevzusuda açılınca eşim karıştırdığını zannetmiş,bende tam bilemiyorum. ben zaten eşim arada kalmasın diye birşey demedim,sadece ben olsam zaten direk söylerdim.daha söylenecek o kadar şey var ki aslında,nasıl durabiliyorum bilmiyorum. işte eşler,aileler sıkıntıya girmesin diye durulabiliyomuş! ben yalana dolana kurban gitmekten korkuyorum.görümcemlerle bu zamana kadar aram iyiydi,onlarada bi haller oldu.kimin iyi kimin kötü niyetli olduğu herkesçe bilinsin de...çünkü benim aileme varana kadar herkes için söylemediğimiz şeyleri söylemişiz gibi anlatıyo etrafa:çok üzgünüm:
offf kaçıp gitmek istiyorum aslında,hiçbişey düşünmek istemiyorum ama geliyo işte insanın aklına :1no2:

boyle bır olay da affetmem dırek;
kork kaynana serrimden deyıp dalarım
kötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso
BENIM HAKKIMDA MESAJ ATACAK OGLUNA DA BEN DURACAGIM
MUMKUNATI YOK ARKADASIM PARALARIM BEN ADAMI kötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso
hemde benım altınlarım hakkında fıkır yurutecek daha yetmeyecek haddını bılıp bıde mesaj atacak
gecmıste altınlarımla ılgılı soylenen laftar oldu
ne oldugunu bozdurup bozdurmadıgımızı esıme duruyo demı gıbılerınden sozler
evımıze aldıgımız bıseyı gıttı altınlar onlarlamı aldıgımızı
adımın yenı gelın oldugunu ve bılezıklerımı takmam gerektıgını soyledı
sustum sustum sonunda dayanamadım ve
1tane bıle takmaya tenezzul etmedıgınız altınlarım hakkında bu kadar konusma hakkını kım verıyor sıze dıyıp susturdum

Son düzenleme:
merhaba.bence hiç bozuntuya vermeden aranıza mesafe koyun kaynananızla.daha sonra sorarlarsa sebeplerini anlatırsın.eşiniz verememişmi ağzının payını diycem sonuçta annesi.ama bazı kaynanalarda gerçekten azılı bir düşman oluyorlar.çelik gibi sinirler harika bir zekayla üstesinden gelebilirsiniz.sizde melek gibi davranıp abartmadan tabi kötükedihüso şeytan gibi düşünün.canım cicim bile deseler inanmıycan bunlara bana hiç samimi gelmezlerkötükedihüso.

altı üstü istediğimiz bir huzur onuda vermiyorlar dimi...ben size nasıl içinizi rahatlatıcaksanız öyle davranmanızı öneririm...eğer kafama takmam eşim nasılsa cevabını verdi diyorsanız umursamayın,ama bana bu yetmez nasıl insan olduğunu bildiğimi bilmesini istiyorum diyorsanız bildiğinizi ima eden sözler söyleyin.kaynana kayınpeder görümce elti bunlarla mesafeli olmakta fayda var derim ben... benimkilerde kim iyi dedimse arkamdan kuyu kazdılar çünkü..ne diyim gönlünce davran

X