kaynana ayrımı

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.201
43
Ben suna sahit oldum!!sengözlerimebaksanab

Kayinvalideler hangi ogullarina daha düskünse hangi oglunla daha iyi anlasiyorsa onun karisina ve cocuklarinada ayni muameleyi yapiyor...

Esim ailenin ilk oglu oldugu icin kaynaman ona deli divane olur diger kayinlarim hala ufak cocuk gibi annelerini "He sevgili oglun o senin abime hic kiyamiyorsun" derler:ecrin_bebek:

Ve inanki canim bana ve cocuklarimada öyle davraniyor, beni cok sever sayar ayni sekilde bende onu!! Ufak tefek hatalari var kimse dört dörtlük degil bende dahil!!fisfisfis

Bu ayrimcilik degil aslinda sadece bir tercih güzelim! Belki diger eltilerinle daha iyi anlasiyor daha iyi kafa uydurabiliyordur!! Fakat bu kötü birsey degilki, sadece Gelin kaynana iliskisi olarak bakmadigmiz zaman cokta mantikli aslinda....yerimseniben

Seni sevmediginden falan degildir mutlaka cünkü sende onun canini tasiyorsun :teselli:

buraya bu konuyu yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım sizin düşüncelerinizide merak etmiyor değilim. gelelim konuya. şimdi ben hamiş olmadan önce diğer eltilerimde hamişti ve onlar her işten eve geldiklerinde kaynanam onların kapı sesini duyar duymaz onlara giderdi bende hiç öyle yapmıyor onların yemeklerini hazırlardı bende öyle yapmıyor haftada bir belki... sonra onlar mesela evlerine inerken veya çıkarken onları yolcu eder eğer ışık sönerse korkmasınlar diye evlerine girene kadar beklerdi. ayrıca doğmamış torunlarına anne karnında kurban olur dururdu ben toplasan 2 kere belki duymuşumdur.şimdi size sorum acaba benmi çok duygusal düşünüyorum yoksa ortada bariz bir ayrılık var yani benim kayınvalidemle bir problemim hiç olmadı mesela bize gelir ateş alır gibi 5 dakika oturur çıkar diğerlerine öyle değil hizmette asla kusur etmem eşimede dedim neden böyle diye çocuklar var diye diğerlerinde çok oturuyordur dedi ama bende hamileyim bana hiç birine yaptıklarını yapmadı. ben şimdi nasıl tavır yapmalıyım sizce

hamileliğinden dolayı sanırım canım duygusal düşünüyorsun.
rahatsız etmek istemiyor olabilir seni.
dışardan görünene bakma sen..

Ama böcüğüm diğerlerine neden öyle davranmadi bide bizimki erkek ondada kiz çocuğu tutkusu var keşke kiz olsaydi diyip duruyor sanki ben yaptim:teselli:

belki sen biraz mesafe koymuşundur araya
hamilelikten öncede ayrım yaptığını düşünürmüydün?
bence hamileliğinden kaynaklanan bi alınganlık seninki biraz:)

hamileliğinden dolayı sanırım canım duygusal düşünüyorsun.
rahatsız etmek istemiyor olabilir seni.
dışardan görünene bakma sen..

aynen canım hamilelik döneminde oldugun için hassas düşünüyor olabilirsin..
onlara ayrı davranıyor da olabilir..ama bunu sorun etme..aralarında geçeni bilemezsin..
yavrucugunla eşini düşün sen gerisi boş..

Ayrımcılık değil de belki kayınvaliden diğer eltilerinle daha iyi anlaşıyordur...
Muhabbeti daha farklıdır yani..
Senin gönlün olsun diye sana uğrayıp sonra diğerlerine geçiyordur..
Aman arkadaşım sana zararı olmadıktan sonra boşver varsın,soğuk olsun..:teselli:

Ama böcüğüm diğerlerine neden öyle davranmadi bide bizimki erkek ondada kiz çocuğu tutkusu var keşke kiz olsaydi diyip duruyor sanki ben yaptim:teselli:

ayy kıyamamm:1hug:
millet erkek olsun der eşinizde erkek diye üzülüyor:mymeka:
ayrıca bebeğin erkek ya da kız olması ondan gelen X-Y hormonlarına baglı ..
Y yi yollayan kendisi sen kendini üzme bosuna..
Nasipse kız da olur böyle düşünmesin..a.s

canım benim torun torundur.gönlünden kız geçer ama bu demek değilki oğlan olduğunda sevmeyecek..
sen etkilenme dışardan onların ne yaşadığını bilemeyizki..
hamilesin uyumak istersin dinlenmek istersin diye uğramıyordur sana.uğrasada kalmıyordur..:teselli:
bir sorunum yok diyorsun.
sen hamileliğinin ve nazar değmesin güzel iletişiminizin tadını çıkar bitanem..Şeniz

belki sen biraz mesafe koymuşundur araya
hamilelikten öncede ayrım yaptığını düşünürmüydün?
Bence hamileliğinden kaynaklanan bi alınganlık seninki biraz:)

cnm ben mesafe koymadim neden koyiyim. Kesinlikle hamişlikten dolayi alinganlik değil çünkü eşimde farkinda yapilanlarin

ayrıca bebeğin erkek ya da kız olması ondan gelen X-Y hormonlarına baglı ..
Y yi yollayan kendisi sen kendini üzme bosuna..

Yüzümdeki gülümsemeyi silemedim. Biz böyleyiz işte, haklılığımızı aslında karşımızdakinin elinde olmadan yaptığı bir şeyle savunuyoruz. Ben yapmadım o yaptışutarafagitti

Canım aranızda herhangi bir sorun olmadıgını ve de saygıda kusur etmedigini söylemişsin,o halde bana göre seni rahatsız etmek istemiyor diye düşünüyorum..

kayınvalide tarafını dinlersek belki o da kendince haklı bişeyler çıkarabilir belki sen araya mesafeyi koyuyorsundur..
belki de eskisi gibi bişey yapamıyordur..rahatsız etmek istemiyor olabilir ..
bence bunlara hiç takılma keyfine bak derim..

canımm çok narinsinn ne kadar şanslısın bunun farkına varman için illa kaynanamı olsun istiiinnnn kıs burak kıss bak kocan iyi güzel yuvan var bide hamilesinnn pozitif oll bebeğinin doğumunun tadını çıkarrr.sen gör doğunca onları kıssss sus ta hayatını yasaaaa

canım boşver sen bebeğini eşini düşün bence
belki diğer gelinlerle daha iyi anlaşıyodur
seninde gönlün kalmasın diye uğruyodur
sana zararı yoksa kafana takma

Yüzümdeki gülümsemeyi silemedim. Biz böyleyiz işte, haklılığımızı aslında karşımızdakinin elinde olmadan yaptığı bir şeyle savunuyoruz. Ben yapmadım o yaptışutarafagitti

evet işte kimsenin elinde olamaz böyle bişey..
Allah ne emrettiyse o..
Seni suçlarsa bilim olarak böyle acıklarsın .. o seni sucluyorsa en azından seninle hiç alakası yok ama onun sucu varkaydirigubbakcemile3..

amaaan boşver kim kiminle ne kadar samimi olursa olsun...
demekki frekansları daha çok uyuyo...
sonuçta ortada nolursa olsun değişmicek bi durum var.
kızda olsa erkekte olsa o onun torunu, bu biiiir...
o doğucak çocuk bizzat öz oğlunun parçasııı, bu ikiiiii...
sende o doğacak çocuğun annesisin ve bunu annenin evinden getirmedin, bu üüüüç...
yani sevmek zorunda...
üzerine alınma sen saygının gereğini yap gerisini düşünme canım...
hamileliğinin tadını çıkar
....kaydirigubbakcemile5

Öncelikle Allah sana hayırlı ve sağlıklı bir evlat nasip etsin.
Evladın kızı erkeği olmaz , eli ayağı düzgün, vatana millete hayırlı , anasının - babasının başını dik tutacak bir evlat en büyük temenni olmalı.
Kayınvalideniz evvela bunu idrak etmeli.. Ayrıca sana bir zararı yoksa kendini bu gibi konularla sıkma..
Hamileliğinin ve huzurlu yuvanın tadını çıkar. Allah muhabbetinizi bozmasın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…