kayinvalideniz hamileliginizde size ne kadar yardimci oluyor

helinasli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2008
1.228
2
Acikca soylemek gerekirse benimkinin umrunda bile diil dogum yapacak olmam..Halbuki 3 kiz ve 1 tanecik oglu var. Kizlari, esim ve benden cok buyuk. Hepsinin cocuklarina neler yapmis..Ama bana karsi hamileligimde cok degisti, Beni o kadar uzuyo ki cok farkli olucagini hayal etmistim oysaki..:1no2::1no2::1no2:
Bir eksigin var mi kizim diye bile sormadi hic...

benimki allah razı olsun çok yardımcı oldu bana ilk 3 ay çok bulantım oldugu için bende kaldı hiç bi iş yaptırmadı bulantım azalınca gitti( ben 3 aylıkken eltim dogurdu ona gitti ondan 2 ay sonrada örümcem dogurdu şuan oda toparlandı sıra bende artık ) zaten ayrı şehirlerdeyiz . önümüzdeki hafta yine gelecek bişi olur erken dogar die bende kalacak ben çok memnunum kayınvaeldem ve kayınpederimden .. ama canım arada seninki gibilerde çıkıyo yapacak bişi yok seninle alakalı oldugunu sanmam sonuçta onunda evladının evladı olacak insanın içinde olacak biraz... boşver canım sen hiç böle şeyleri kafana takma ...

ahhhhh canım ahhhhhh aynı dertenmişiz demekki benimkide ilk torun sevgisini bende tattı ilk hamileligimdede aynı böleydi... evin en büyügü benim eşim... şimdi hamileyim bi kere bana neye aş erresin die sormadı... düşük riskim vardı bi yardıma ne geldii ne de ksıını yollladı yavaş yavaş yapsın demiş ... geçende oglu dedi bi yardıma hiç biriniz gelmediniz dedi .. oda dediki bende hamileydim ve kan geliodu bacak aramdan dedi.. onların yicek ekmegi varsa gelirler dünyaya dedi.. eşim gittikten sonra arkasından mırıldandıı.. sanki milletin karısına el alem bakıyo dedi çok zoruma gittiii...ama bende minnet etmiyorum 7 ayıma kadar annem ve eşim bana destek oldu eee aglarsa anan aglarmış gerisi yalan...şimdi bende herkesin notunu verdim dogumdan sonra herkese hak ettigini vericem onlarda bana minnet edemes artık.. bi gelinim var diip bi işe kalkışamazlar .. kimseyii görmedim halada göremiyorumm onlardan ..boş ver canım en büyük yardımcımız allah bizim..

Benim kayınvalidem babaanne olucam diye çok seviniyordu ama ben 3 aylık hamileyken vefat etti. Hayatta olsaydı pek yardımcı olamazdı çünkü kalbinde pil vardı, yorulmaya gelemiyordu. Sanırım bebeğe bir sürü şey alırdı. Zaten bizim burada kimsemiz yok annem sağolsun hep antalyadan buralara koşturdu. Ana gibi yar olmaz arkadaşlar. Senin kayınvaliden büyük ihtimal tek gelinsin ya kıskanmıştır bir tanecik oğlunu ne varsa kıskanacak...

Benim kayınvalidem babaanne olucam diye çok seviniyordu ama ben 3 aylık hamileyken vefat etti. Hayatta olsaydı pek yardımcı olamazdı çünkü kalbinde pil vardı, yorulmaya gelemiyordu. Sanırım bebeğe bir sürü şey alırdı. Zaten bizim burada kimsemiz yok annem sağolsun hep antalyadan buralara koşturdu. Ana gibi yar olmaz arkadaşlar. Senin kayınvaliden büyük ihtimal tek gelinsin ya kıskanmıştır bir tanecik oğlunu ne varsa kıskanacak...

ay keşke benimkide hiç bulaşmasa bana çok mutlu olurum zaten bi işe yaradıkları yok kendi başının çareisine bak sen kendi annen yokmu o bakar niye üzülüyorsun oda onun terbiyesizliği

benimki allah razı olsun çok yardımcı oldu bana ilk 3 ay çok bulantım oldugu için bende kaldı hiç bi iş yaptırmadı bulantım azalınca gitti( ben 3 aylıkken eltim dogurdu ona gitti ondan 2 ay sonrada örümcem dogurdu şuan oda toparlandı sıra bende artık ) zaten ayrı şehirlerdeyiz . önümüzdeki hafta yine gelecek bişi olur erken dogar die bende kalacak ben çok memnunum kayınvaeldem ve kayınpederimden .. ama canım arada seninki gibilerde çıkıyo yapacak bişi yok seninle alakalı oldugunu sanmam sonuçta onunda evladının evladı olacak insanın içinde olacak biraz... boşver canım sen hiç böle şeyleri kafana takma ...

Cok sanslisin..Allah nazarlardan saklasin iliskinizi:nazar::nazar::nazar:
Uzulmemek elde degil benim icin ne yazik ki..Fazla duygusalim ben..Ne kadar kafaya takmicam desem de takiyorum...fisfisfis

ahhhhh canım ahhhhhh aynı dertenmişiz demekki benimkide ilk torun sevgisini bende tattı ilk hamileligimdede aynı böleydi... evin en büyügü benim eşim... şimdi hamileyim bi kere bana neye aş erresin die sormadı... düşük riskim vardı bi yardıma ne geldii ne de ksıını yollladı yavaş yavaş yapsın demiş ... geçende oglu dedi bi yardıma hiç biriniz gelmediniz dedi .. oda dediki bende hamileydim ve kan geliodu bacak aramdan dedi.. onların yicek ekmegi varsa gelirler dünyaya dedi.. eşim gittikten sonra arkasından mırıldandıı.. sanki milletin karısına el alem bakıyo dedi çok zoruma gittiii...ama bende minnet etmiyorum 7 ayıma kadar annem ve eşim bana destek oldu eee aglarsa anan aglarmış gerisi yalan...şimdi bende herkesin notunu verdim dogumdan sonra herkese hak ettigini vericem onlarda bana minnet edemes artık.. bi gelinim var diip bi işe kalkışamazlar .. kimseyii görmedim halada göremiyorumm onlardan ..boş ver canım en büyük yardımcımız allah bizim..

Ah cnm inanamiyorum..korkuncmus seninde durumlar ben gibi..Benim bi de gorumcemleri doldurdu..Onlarda arayip sormuyolar..3 tane gorumcem var en kucugu 9 yas buyuk benden..Yani anlaycagin 4 tane kayinvalde var bende..Ama annem olmasa cidden ne yapardim bilemiyorum..Iyiki annem var dedigin gibi..Allah ona uzun omurler versin..

Valla diyorum ya takmamak elde diil..Resmen bu halde aramizi bozmaya calisti esimle..Yardim etmesin sorun diil belki o kadar ama oyle yalanlar soyledi ki esime olacak is diil..Hayattan bezdirdi beni zaman zaman..Allahtan esim bilio annesinin huyunu da inanmadi ona..Yoksa o zamanlar 4.5 aylik hamileydim ve ayrilmis olurduk o laflara inansaydi..Ama kizlarini inandirdi iste..Hepsi ablam gibilerdi hepsi birden cephe aldi bana konusmuyolar benimle..Bisey yapmis olsam yemin ederim icim yanmicak ama bisey yapmadan bunlarin yapilio olmasi cok koyuyor

benimkide tuhaf biraz sanırım...3 tane oğlu var eşim en büyüğü ve ilk evlenen diğrleri bekar..tek gelinim yani..
hamileliğimde geldi sağolsun yardım etti yemek yaptı...doğum yaptım ne geldi ne gitti bebeğimi kaybettim bu arada doğumda...ne aradı ne sordu...bende anlam veremedim...artıkda umursamıyorum..toparlandım artık..dün bize geldiler..niçin bize uğramıyosun dedi hastaydım dedi komşular gelinin diye bir tas çorba yapmıyor demişler..
bende evd edurmuyorum hbr yok dedim...oysa ben hastahaneden çıktım kızımı kaybetmişim..psikolojim darmaduman onlar gülüyorlardı espişri yapıp..unutmadım bunları unutmucamda...

barzeycim cok uzuldum..Beterin beteri var iste..Unutmamakta cok haklisin..Basin saolsun cnm bu arada...

Ayy Kizlar Allah Size Sabir Versin ,benim Esimni Ailesinden Allah Razi Olsun Hamileliğimde Ve Dogumda çok Yardimci Oldular Yeri Geldi Yatama Getirdiler Yemeğimi Haklarini Odeyemem

benimkide tuhaf biraz sanırım...3 tane oğlu var eşim en büyüğü ve ilk evlenen diğrleri bekar..tek gelinim yani..
hamileliğimde geldi sağolsun yardım etti yemek yaptı...doğum yaptım ne geldi ne gitti bebeğimi kaybettim bu arada doğumda...ne aradı ne sordu...bende anlam veremedim...artıkda umursamıyorum..toparlandım artık..dün bize geldiler..niçin bize uğramıyosun dedi hastaydım dedi komşular gelinin diye bir tas çorba yapmıyor demişler..
bende evd edurmuyorum hbr yok dedim...oysa ben hastahaneden çıktım kızımı kaybetmişim..psikolojim darmaduman onlar gülüyorlardı espişri yapıp..unutmadım bunları unutmucamda...

canım seninkiside çok gaddarmış birde üstüne dalga geçtiler demekk allah ıslah etsin bunları başka bişi demiyorum .. bende bıktım benimkinden..

benim kayınvalidem eşimin anneannesi,79 yaşında :) yaşlı bir ninecik.bir şey yapamıyor o yüzden. garibim anca biz ona gittiğimizde görüyor bizi :)ama torun çocuğu görecek ya çok seviniyor,heyecanlanıyor.inşallah bi şi olmaz da görür diye dua ediyorum.şu anda ona yaşama direnci veren bebeğimiz çünkü..
kayınvalidenin anlayışsız olması hoş deil kızlar,ama insanları değiştiremiyoruz ki. takmayın desem kolay deil biliyorum ama gene de elinizden geldiğince yok saymaya çalışın.şükür başımızda annelerimiz var,Allah eksik etmesin

benim kaynanamda aşırı kıskanç değişik bi tip. bide aynı evde yaşıyoruz düşünün gerisini tek oğlu var iki kızı var eee bende tek gelinim. bende evlenirken ne hayaller kurmustum ama zaman geçtikçe o hayallarin hepsi suya düşüyo... hamileliğimde hiç yardımı olmadı eşim işteyken her işi ben yaptım o kalkıpta sen dur yapma demedi dinlensem ne oturuyorsun demeye getirdi ama eşim kapıdan içeri girince aman sen dur sen yorulma dikkat et bilmem nee... acayip sinirlerim bozuluyo ozaman... gerçekten ana gibi yar olmazmış. anneme gittiğimde yorulma diyo dinlen diyo başka bişey demiyooo. allaha çok şükür kimseye muhtaç olmadım şimdiye kadar işallahta bundan sonra olmam. kızlar allah hepimizin yardımcısı olsun

ayrıca barzey gerçekten senin durumuna çok üzüldüm başın sağolsun canım....

gözbebegi canım üzüldüm .. allah yardımcın olsun canım gerçekten öle evlenince eşimizin anasının eline düşünce annemin kıymetini daha çok anlıyorum... meger o melekmiş diyorum...

en son hamile kaldığımda gitmiştim oda son oldu zaten demediğini bırakmadı bana ben ilk aylarda hiç mide bulantısı yaşamamıştım en çok kilomuda o ilk aylarda aldım çok kilo almışım diye başladı bi hayırlı olsun bile dediğini duymadım ağzından kız torunları var 5 tane bana dediğine bakın kızlar yani torunları kız olsaydı keşke demişlerr hiç bu laf söylenirmi yaa, eşimin aile tarafı çok bi tuhaf canım 2 görümcem var birde eltim bırak yardımcı olmayı birisi bile bi kez arayıpta nasılsın diye sorduklarını bilmem evimede gelmediler zaten çok garip gerçekten hiç anlam veremiyorum eşime soruyorum onlar öyle diyorr aman uzak olsunlar ne yapayım benim ailem bana yeterr

en son hamile kaldığımda gitmiştim oda son oldu zaten demediğini bırakmadı bana ben ilk aylarda hiç mide bulantısı yaşamamıştım en çok kilomuda o ilk aylarda aldım çok kilo almışım diye başladı bi hayırlı olsun bile dediğini duymadım ağzından kız torunları var 5 tane bana dediğine bakın kızlar yani torunları kız olsaydı keşke demişlerr hiç bu laf söylenirmi yaa, eşimin aile tarafı çok bi tuhaf canım 2 görümcem var birde eltim bırak yardımcı olmayı birisi bile bi kez arayıpta nasılsın diye sorduklarını bilmem evimede gelmediler zaten çok garip gerçekten hiç anlam veremiyorum eşime soruyorum onlar öyle diyorr aman uzak olsunlar ne yapayım benim ailem bana yeterr

canım bencede boşş verrr.. onlardan gelicek yardım allahtan geslin ilerde bi gün yaptıklarınıda başımıza kakarlar....en iisi kendi ailelerimiz.. bana da uzak olsunlar...:eek:klava:

Ne ilginç kızlar ya, demek aşağı yukarı aynı sorunlarla uğraşıyoruz. benimki de pek hamarat pek hamarat bir örgüler, bir dikişler diker ki, aslında çok güzel şeyler yapıyor da. Çok sinir oluyorum yine de... Kız yani görümcem de benden 3 ay önce hamile kaldı, bu arada da doğurdu, nedense onun bebeğine yaptığı şeyler pembe şirin şirin, bana yaptıkları hırkalar patikler falan aynıları ama yeşil, sarı...sanki bizim bebeğe artık ipleri kullanmış gibi çok sinirime dokunuyor. Ama dışardan biri bakınca, ayyy ne iyi kayınvaliden var, kızına nasıl davranıyorsa sana da öyle davranıyor diyor...Kötü Kazen

Bir de şu vardı, görümcemin hamileliği biraz kötü geçti ama o da çok tembel, bir toparlanmıyor, habire "yay konuş", kocası nasılsa yemekleri yapıyor, kayınvalidem yapıyor..
Ben de ben iyiyim dedikçe, kızının tembelliği ortaya çıkacak korkusuyla...aaaa kızım den de biraz numara yap, nazar değer, öyle hep iyiyim diye gezinme ortada diyordu, belim ağrıyor bulantım var de diyordu.(/%)/%)/%)/%/(+&%^&%+^'&%+^çok sinir ya...

üç aylık hamileyim ve diyebilirim ki en büyük desteğim kayınvalidem,
kendi annem yanımda değil, herhalde olsaydı o da bundan fazlasını yapamazdı diye düşünüyorum bazen,
bebekten çok beni düşünüyor inanıyorum,
yazlığa gideceklerdi erteledi üç ayım bitsin zor zamanlarımda yanımda olsun diye,
yemeğe çağırır özellikle arar sorar canın ne istiyor kızım diye,
bazen çok mahcup oluyorum ama o hep yüce gönüllü,
annem birken iki oldu,
Allah gerçekten başımızdan eksik etmesin onu.

canım yine çok şükür seninkisi bisimkisi kadar kötü deil.. benimkisi bana hçiççç yardım etemdii aksine hep üstüme geldii bia grın varmı die sormadıı çocuguma bikere bişi örmedi....düşük tehlikem vardı evde ksıı var bi yardıma yollamadıı aksine dedigi laf şuydu YİCEK EKMEKLERİ VARSA DOGAR ONLAR.. bize kim baktı sankii gibiydi... bend e allahıma bin şükür minnet etmedim hiç onlara banada annem ayrdım edio allah razı olsun ..

X