Kayınvalideme Hepten Gıcık Oluyorum Artık

Güzel arkadasim, bebegin odasini 27 derecemi ayarliyorsun??:1shok: çok beaaa, doktorlar bile çocuklarinizin odasini 19 derece geçmiyecek diyorlar. Bu konuda kayinvalidene hak veriyorum, ama gerisine bakinca, salla gitsin, bosver kafana takmana gerek yok, ne kadar gicik bir durum olsa bilekafamçokkarıştı

İstisnalar hariç şu kayınvalideler gelinlerini kuma değilde oğullarına eş olarak görseler artık ne güzel olur....

Ne deyim Allah yardımcınız olsun....

Galiba bu konuda şanslıyım, mesafeliyimdir kayınvalideme karşı, Allah var gelir gider birşeyede ne söylenir ne karışır.... darısı başınıza....

birdaha ayni cumleyi soylerse esin agzini acmadan afiyet olsun diyiver o zaman anlar eger birdahaki sefer menemen yapmaya kalkarsa biberleri sen sec ve uzerine basa basa aci yok de evdeki aci bicerleri pul biberide ortadan kaldir o zamn sanirim anlar klimaya gelince hadi herseyi gec o onemli senin bebegin var ortada ayarini yap kumandayi sakla klimalarin yan kisminda manuelde acilip kapanicak dugme var oradan acar kumandayi ararsada sakladim de durustce durust olmak icine atmaktan iyidir cunku boyle yapiyorsun evde bebk var burda benim kurallarim var de cekinilcecek birsey yok bazen yuzune soylemek kirici bile olsa iyi sonuclar verbiliyor

off arkadaşım ya, sinir olmak da çok haklısın walla
böyle detaylara ben de çok takılırım ve önem veririm
doğuma geldiklerinde bizimki de evi bir sahiplendi ki sorma
hiçbirşeyi ddiğim gibi yapmazdı
birde evlendikten sonra 5 yıl içinde evime ilk geliş
sevineyim mi kızayım mı bilemiyorum
canım şu 1. dönemi bir atlat, ondan sonra bakıcı işini düşün derim ben
bu arada araştır istersen, sağa sola söyle, yayılır zaten bakcı aradığn
evinin ailenin tadını çıkar eşinle kızınla başbaşa

allah sürekli beraber yaşamak zorunda olanlara sabır versin diyorum,
size de sabır diliyorum, ne diyeyim ...

evet canım bence cok ve cok haklısın..ınsan calısıyor bırseylere emek verıyor...ama bayan oldugu ıcın erkeklerın egoları tatmın olsun dıye..sankı sırf onalr calsıyormus gıbı gosterılıyor..bence cok yanlıs bır davranıs..sanada dese kesene bereket veyahut elıne saglık dıye agzımı asınacak..bu tur seyler yarım elma gonul almadır..ama dusunemıyorlar işte aıle yapısı..hep kadının evde oturdugu dusuncesı oldugu ıcın sadece erkege kesene bereket denecegını sanıyorlar...sende onun yemedıgı bır yemek yap..ve onune koy bakıyım..yıyecekmı?

Güzel arkadasim, bebegin odasini 27 derecemi ayarliyorsun??:1shok: çok beaaa, doktorlar bile çocuklarinizin odasini 19 derece geçmiyecek diyorlar. Bu konuda kayinvalidene hak veriyorum, ama gerisine bakinca, salla gitsin, bosver kafana takmana gerek yok, ne kadar gicik bir durum olsa bilekafamçokkarıştı
tatlım klima minimum 27de çalışınca oda ısısını anca 21e falan getirebiliyor...oda kuzey cephede oldugu ve burada klimadan başka bir ısınma sağlanamadığı için çok soğuk oluyor...
sende onun yemedıgı bır yemek yap..ve onune koy bakıyım..yıyecekmı?

yemediği bişi yok canım
önüne ne koysan affetmez yani:icecream:

ya bu anneler , oğulları evlenmeden önce de mi böyleydi acaba..oğulları evlenmeden öncede bu kadar üstüne düşüyor,aman oğlum ,canım oğlum diyorlarmıydı..herşey evlendikten sonra mı değişiyor..evlendikten sonra o adam kapışılacak bir nesneye mi dönüşüyor.ben bunları anlamıyorum gerçekten..
ya aile olarak huzurlu olmadıktan sonra hiçbir şeyin bir anlamı yokki...o senin oğlun kocan değil..karısından kıskanmak da ne demek...çok komik...
menemen yaparken bir acılı bir acısız yapmak çok mu zor..sonuçta sizde onun evladısınız..karşılıklı sevgi,saygı göstermek çok mu zor ben anlamıyorum....
oğlan anneleri çocuklarının büyüdüğünü kabul etmeli...

haa bir de akşam eşimi beklerken oturup tv seyrediyoruz mesela
zil çaldığı anda benden önce fırlar kapıyı açmaya
acaip sinir oluyorum yaaaaaa

ayhh bu kaynana milleti niye böyle yaa:nazar:
neyseh önyargılı olmucam olmucam olmucam...
:1closedeyes::1closedeyes::kızgın::kızgın: kötükedihüso

cnm ben de arkadaşlara katılıyorum hemen bi bakıcı bul bence kendi anneme de size de zahmet olmasın yük olmayalım falan dersiniz kapanır konu, eşin nasıl karşılıyo peki bu olayları, eğer eşin yanındaysa onla bi problemin yoksa boşver gitsin ev senin koca senin çocuk senin, kimsenin sinirlerini bozmasına izin verme, bu aile olaylarında çünkü en güzel çözüm görmemek ilgilenmemek yoksa kavga edicek halin yok bırak kendi kendine takılsın, evde o yokmuş gibi çocuğunla kocanla ilgilen

haa bir de akşam eşimi beklerken oturup tv seyrediyoruz mesela
zil çaldığı anda benden önce fırlar kapıyı açmaya
acaip sinir oluyorum yaaaaaa

CADIARZUtatlım öncelıkle sabır versın Allah sana,ama okadar dolmuşsunkı kadın normal bısey yapsada batacaktır emınım,kı oyle olmayada başlamış.Bence dolup dolup bıgun kotu patlamaktansa al karsına konus,halletmeye calıs sorununuzu bakalım bıde boyle dene,hanı ıs daha kotuye gıtmesın dıye dıyorum.Olmadı esınle konus tatlım ıcınde buyurse sorunların hıc basedemezsın.Allahtan benım kayınvalıdem cok dusunur bızı,hıcbıseyımızede karısmaz.Tabıkı arada benımde kafama yatmayan hosuma gıtmeyen dusuncelerı yada lafları oluyor ama okadarınıda ben gormezden gelıyorum,genel olarak ıyıdır sagolsunn.Dılerım hakkında herseyın enguzelı olur:Saruboceq: tatlım opuyorum..Şeniz

megilara sende benim gibi satır aralarına dikkat eden birisin demek. inan ben de çok sinirlenirdim yaptıklarına. evet açıkça gururuna onuruna dokunan bir hareketi yok ama sinir bozucu. hala "benim oğlum" psikolojisinden kurtulamıyorlar uzun süre. eşine rahatsızlığını dile getir ama onu incitmeden annesi sonuçta. annesini uyarsın, sen fazla yüz göz olma sinirlerine hakim olmaya çalış. çünkü bunlar birikiyor birikiyor ve olmadık bir anda patlıyor insan. bir süre sonrada bakıcı bulmaya çalışın. aynı evde 2 kadın olmuyor.

İşte bir insanın iyi mi kötü mü olduğu gerçekten ona muhtaç olunca ortaya çıkıyor, sen şimdi bebeğin için ona muhtaçsın bi bakıma, ama o napıyo, küçük duygu tatminleri için seni kırıyo, yazık gerçekten,tamam sevgi gösterilerini anlarım ama o yemek olayı falan ayıp ya,canım benim tavsiyem eşinin yanında annesine bişi belli etme, surat mı ascan eşin yokken as, bişi mi dicen eşin yokken de, eşine bişi sölerse de yanlış anlamış şaka yapmıştım de, biliyorum böylesi en iyisi çünkü bi mevzuuda kayınvalidem şaka yapmıştım ben sana dedi çıktı işin içinden, bende ordan öğrendim kuşum, ama en temizi bir an önce iyilikle evlerine gitmeleri,Allah yardımcın olsun

bu yazdıklarını okuyunca müthiş sinirlendim ve hemen kayınvalideni boğmak istedim.bende yakında patlamak üzereyim.onlar için sen oğluna kadınlık yapan birisin sadece.bir eşyasın adeta.ben bunu görüyorum yaşıyorum.8 aylık hamileyim bak bir kere arayıp sormuyor haftanın 7 günü günlerde gezmelerde.maddi durumumuz gittikçe kötüye gidiyor.ama kayınvalidem eşyalarını yeniliyor evine parke yaptırıyor doğalgaz döşüyor peşin parayla.ya gelde delirme.biz aldığımız beşiğin 90 ytl lik taksitini nasıl ödiycez diye düşünüyoruz.doğalgaz faturası desen 160 geldi daha kışın başı.bebek olunca gece gündüz yanacak ne olcak halimiz.çok kötüyüm ya offfffffffff.

X