Kayınvalideme Hepten Gıcık Oluyorum Artık

megilara

onelife,onesoul,onelove..
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
3.377
26
bilenler vardır belki kayınvalidemler ankaradan bebek bakmaya geliyorlar bize
2 ayda 1...(bu arada ben hiç istemiyorum,bakıcıya versem daha iyi)
her gelişinde daha bir gıcık oluyorum
her sofradan kalkarken 'kesene bereket oğlum'demesi beni çıldırtacak,biz eşek başıyız
sanki,sabahın 5inde kalkıp 6 da işe giden dedem sanki...bu hareketi bence beni hiç sayması anlamına geliyor...
ben asla acı yemeyen bir insanım,kayınvalidemden cumartesi günü eşim sabah melemen yapmasını istedi,yaparken 'anne doğradığın biberleri kontrol ettin mi?'diye sormama ve bundan önceki bütün melemenlerinin acı olması sebebiyle yiyememe rağmen yaptığı melemen müthiş acıydı ve ben sofradan kalkıp kendime başka bişi hazırlamak zorunda kaldım,bu hareketi de 'aman sen yemezsen yeme benim oğlum acı seviyor o yesin ağzının tadıyla sen yemesen de olur' demek benim için...
bebeği uyuttuğumuz odanın klimasını hep 27 derecede çalıştırıyoruz ben hergün kayınvalideme
sen klimanın ayarıyla oynama sadece aç-kapat dememe rağmen her geldiğimde 22 derecede buluyorum.kadın kendi düdüğünü öttürmeye çalışıyor ve yakında evde harp çıkacak...

klasik kaynana işte hep oğulcu ve oğlunun evinde kendi sözünü geçirmeye çalışan bi zihniyet... bu yaptığı yine hafif kalır bi bilsen bide bunun benim başımdaki gibi üst modelleri var

ne kayınvalider var canım
kötü bişey dememiş ve yapmamaıs bence

bizdede sofradan kalkınca bana eline sağlık eşime kesene bereket derler
hiç böyle bi fikir gelmedi aklıma bende calısıyorum diye

belki o acılı seviyordur bence sana gıcıklık olsun diye yapmamıstır :uhm:
herseyi iyi yorumlayın ve düşününki hersey olumlu olsun a.s.

zor bir durum aslında...
sizin sessizliğiniz ve kibarlığınız sökmüyor demek ki...
sonuçta sizin evinizde ve sizin düzeninize uymak zorunda....
bence sakın yüz göz olmayın,ama eşinize kibarca söyleyin rahatsızlıklarınızı...
siz muhatap olmazsanız bence oğlunun dediklerini yapar...
sevgiler...

Allahım yaa kayınvalideler bei deli ediyor,
niye hep kendi bildiklerini uygulatmaya çalışırlar kii,
ooffff offff dertlerim depreşti beaaa:nazar:

Art niyet varmi gerçekten ? Yani kayinvalidenizle sorunlariniz oldu mu ? araniz nasil onu bilmek lazim
Bizde de kimse kesene bereket demez esime,bana eline saglik derler, esim alinmaz hiç
ha benim elimin sagligi , ha onun kesesinin bereketi...ayni sey benim için.

Yasa bilerek yapiyor ama o zaman esinizle konusun, rahatsiz oldugunuz konulari soyleyin, o annesine soylerse, daha iyi olur
ama harp marp çikartmayin evde, huzursuzluk olmasin
neticede, bebisinize bakiyor,
Allah yardimciniz olsun

ay ay allah bu kaynanara akl fikir versin
ne karışyolar yaaa deli oluyorum
bu hafta sunu cumartesi kaynanm ardıı müsaitsen sana gelcez dedi bende kimkim dedim eltim kocaası cocu ile hep beraber geldiler..evim küçük salonum yok devamlı oturudmuz odada iki çekyat var hepsi orda yattılar

Son düzenleme:
Art niyet varmi gerçekten ? Yani kayinvalidenizle sorunlariniz oldu mu ? araniz nasil onu bilmek lazim
tatlım benim kayınvalidem kesinlikle hiçbir konuda kötü eleştiri kabul etmeyen birisi,
okey oynarken bile hırs yapan biri,aramızda henüz problem çıkmadı ama biz zaten 1,5 yıllık evliyiz,yeni yeşermeye başladı yani problemler,gelip bizde kalmaya başlayınca

aynı sehırde kalıyoruz ve bızede kalmaya gelıyolar.. üstelık bende sabah 5.30da evden cıkıp aksama dönuyorum...hemde bebeklı mebeklı... sınırlerım zıpladı delikafaduldenbak...........delikafadulden

bensiz ve eşimsiz evde ne yapıorlarsa artık............

Son düzenleme:
tatlım benim kayınvalidem kesinlikle hiçbir konuda kötü eleştiri kabul etmeyen birisi,
okey oynarken bile hırs yapan biri,aramızda henüz problem çıkmadı ama biz zaten 1,5 yıllık evliyiz,yeni yeşermeye başladı yani problemler,gelip bizde kalmaya başlayınca

saten eleştiriyi kabul etseler herşey çözülcek,
anlayacaklar sorun orda eleştiriyi kabul etmezlerrr,
bide anlamak için aynı evde yaşamak şart bazılarını:nazar:

allah yardımcınız olsun kızlar zor benim kaynanamda melek gibi valla çok şükür bana sormadan evimde hiçbişeye dokunmaz yerni degiştrmez hep bişe yapcagı zaman sorar sagolsun bende başımın üstünde taşıyorum ve taşırım canım annişimi arkadaşım ya

canım benım dert etme yaaa.
kayınvalıdeler hep öyle.
maalesef gelinlerde çalışıp para kazanıyor ama
onların ki (gelinler için ) para değil gözüyle bakıyorlarr.
kafana çok fazla takmamaya çalış
çok takarsan ona hiçbişi olmaz
sadece sen dert sahıbı olursun.
öpüyoruma.s.

canım benim...seni o kadar iyi anlıyorum ki anlatamam... benim de oğluma 6. aydan-15. aya kadar kayınvalidem baktı... doğumumda da o vardı. ama neticede beni ruh hastası yaptı çıktı. şunu söyleyebilirim ki en sağlıklısı bakcıı... seni tanımıyorum...şartlarınızı vs.yi hiç biliyorum ama ne yapıp edip bir an önce iyi bir bakıcı bulursan eğer en çok sen rahat edersin... ben kayınvalidem gideli yani 3 aydır kocamla da daha rahat ve huzurluyum. çünkü sürekli aramıza girmeye çalışan bir başka insan yok...sürekli benimle rekabet etmeye çalışan, evin hakimi olmaya çalışan... her şeyi iyi bildiğini sanıp, kendisinin mükemmel olduğunu bana kabul ettirmeye çalışan biri yok artık hayatımda...artık en son 2-3 ay önce kendileri memleketine dönmeden önce oğlumun bakıcısına aslında "ben onu istememiştim, ben ona başka kızlar bakarken,oğlum gitti ounla evlendi" diyince bağlarımı kopardım. her fırsatta torununa, oğlu için baktığını söylediği için kendimi ona borçlu da hisetmiorum...

canım benim...seni o kadar iyi anlıyorum ki anlatamam... benim de oğluma 6. aydan-15. aya kadar kayınvalidem baktı... doğumumda da o vardı. ama neticede beni ruh hastası yaptı çıktı. şunu söyleyebilirim ki en sağlıklısı bakcıı... seni tanımıyorum...şartlarınızı vs.yi hiç biliyorum ama ne yapıp edip bir an önce iyi bir bakıcı bulursan eğer en çok sen rahat edersin... ben kayınvalidem gideli yani 3 aydır kocamla da daha rahat ve huzurluyum. çünkü sürekli aramıza girmeye çalışan bir başka insan yok...sürekli benimle rekabet etmeye çalışan, evin hakimi olmaya çalışan... her şeyi iyi bildiğini sanıp, kendisinin mükemmel olduğunu bana kabul ettirmeye çalışan biri yok artık hayatımda...artık en son 2-3 ay önce kendileri memleketine dönmeden önce oğlumun bakıcısına aslında "ben onu istememiştim, ben ona başka kızlar bakarken,oğlum gitti ounla evlendi" diyince bağlarımı kopardım. her fırsatta torununa, oğlu için baktığını söylediği için kendimi ona borçlu da hisetmiorum...

ayy gözün aydın canım...aslında bakıcı tutmamamızın sebebi maddi değil,ben işe başladığımda ipek 5 aylıktı,daha çok küçük ve yabancısı oldugumuz bir şehirde oldugumuz için istemedik bakıcıyı,1 ay annem gelsin (ki bu arada annem tek onlar karı-koca geliyorlar)1 ay siz gelin demiş bulunduk...

ayy canım vallahi aynen benimkide asla yenilgiyi, bilgisizliği hayatta kabul etmeyen kendini kaf dağında sanan insan tipi, dediğin gibi okey oynarken bile acayip hırs yapar geçende oğullarım bana benzemiş ben çok zekiyim onlarda çok zekiler dedi ya al kafasına vur nasıl bir insan toplumun içinde ben zekiyim diye kendini övebilir ya hiç huyum değildir, hep o güzel yapar diğerinin yaptığı kötüdür eleştirilere acayip kapalı tabi olumszulara budurmda ne yapıyorum bende samimi olmuyorum eşimsiz gitmiyorum hayatta güzel, iyi gibi olumlu eleştiri yapmıyorum gıcıklığıma :)) ve henüz bebeğim yok ve kayınvalidem şükür ki belinden ameliyat oldu bebeğime annem bakacak yoksa çıldırtırdı beni kesin.

böyle bir tecrübem yok ama bu evrensel bir konu....olmuyor işte cennetten melek olsa herhalde aynı evde 3 günden fazla kayınvalide ile kalınmamalı bence başka bir çaresini arayın bakıcılık işinin... ve eşiniz kursun dengeyi bence klima konusunda uyarıları, yemek konusunda uyarıları sizi düşündüğünü eşiniiz belli etmeli annesinin yanında ..belki duygularınızı eşinizle paylaşırsanız sizi anlar kırılmanıza razı olmaz annesine bir durrrr der ,demeli yaniii...sizin moraliniz iiyi olmalı bebeğiniz varmış o sizdeki olumsuzlukları hisseder muhakkak...Allah güle güle büyütemyi nasip etsin....

Bana göre bakıcı tutun, birçok anne baba bakıcı tutuyor... geçirdiğiniz sinir harbine değmez bence. Ayrıca ben sizin yerinizde olsam "kesene bereket oğlum"diyince "Aşkolsun anne alınıyorum, benim kazancım hiçmi geçmiyor boğazından" tarzında bir cümle kurardım...

X