Kayınvalideme biraz fazla mı gönderme yaptım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Davranışları sağlıklı mı sence allah aşkına benden sonra sen hep bunu hissettiriyor herkesin yeri ayrı ne ondan karı ne benden on anne olur bu ayrı mı yapamayınca duygu sömürüsü yapıyor

Güzel demissin amann takma hiç...

Bir önceki mesajda bal porsuğu kocanız yüzünden kanser riski taşıdığınızı yazdınız.
Evet ama bu risk herkeste var belki şuan evliysen sende de var malesef erkeklerin birlikte oldukları kadın ilk biz olamıyoruz bir de bekarken yaşadığı şey ve ayrıca eşimden yana hiç sıkıntım yok ben ne dersem onu yapıyor hanımcı ama ben böyle bişey yaşatmak istemem derdim anasından babasından uzaklaştırmak değil aslında pısırık bi insan da değilin arayıp söylerim açık açık ama karşımda olgunluk gösterecek insanlar yok hemen küsüyolar ben bunu çözmeye çalışıyorum

Davranışları sağlıklı mı sence allah aşkına benden sonra sen hep bunu hissettiriyor herkesin yeri ayrı ne ondan karı ne benden on anne olur bu ayrı mı yapamayınca duygu sömürüsü yapıyor

Tamam işte o konuda haklısın ama aynı evi kullanırken ne sınır çizebilirsin, ne derdini anlatabilirsin.

Geçen gün açtığın konuya da yazdım, ciddi ciddi konuşup o evden çıkacaksın, o İstanbul’a gelince oğlu gider yanına, sen yorgunum der iş çıkışı evinde oturursun. Çok görmeyince de sinir olmazsın

Bence abartmıssınız
. Kadına evlenmeseydin o zaman demissiniz dalga geçer gibi. O zamanlar vardı sanki itiraz hakki. Kvsi hizmetci demiş eşi hic arka çıkmamış neler neler yasamış eşitsizliği dibine kadar yasayan birine eşitlikten bahsetmek ve aydın fikir beklemek ne kadar adil. Ilk cumleleriniz normal hala muhabbetinde saçma buldum vs demeniz ama uzatip kalp kirmaya gerek yok. Sizi biliyor zaten mesafenizi biliyordur kadın. Olur da taşınma konusu olursa dersiniz istemiyorum diye. Ama bu kadar üstune gitmeyin. Kadin dayanışması feministlik ise bu kadına da değer vermek gerekmiyir mu. Ne kadar çok travmaları var. Resmen boşa geçen bir ömür insan üzülüyor

Bende öyle bir risk yok. Sizde varsa sıkıntı büyük demektir. Aktif seks hayatı olmuş kız arkadaşlarımda bile yok yani. Kocanız hasta işte, size de bulaştırmış ki doktorlara taşınıyorsunuz hiç çevirmeyin şimdi. Ya da adamın sizden önce aktif seks hayatı oldu diye mikrop muamelesi yapıyorsanız o daha da kötü. Sizin de kaynananızdan çok farkınız yok demektir.

Kaynana anormal, bunlar karı koca normallik abidesi sanki.

kiralık evlere baktım
iyi de kendi yaşadıysa niye bi başkasına aynısını yapmaya çalışıyor ben de zamanında yaşadıklarından dolayı niye kendimden taviz vereyim herkesin kendine göre dertleri var düşüncesiz çok manasız geldi

Kaynana anormal, bunlar karı koca normallik abidesi sanki.

Valla arkadaşımda böyle. Ona da söylüyorum bozuluyor. İnsanların onlara bırakıp köye yerleştikleri evde oturuyor, insanlar 1 hafta hastane için gelince öğleyin 1’e kadar yataktan çıkmayıp laf sokup duruyor.

Çocuk için fedakarlığa kesinlikle okeyim ama işte kendi oturduğun evinden feragat edip gidince böyle oluyor. Erkekler kira ödemiyorum diye sevinirken aileleri evinden oluyor, eş huzursuz oluyor. Çözümü basit bir durumu bile ne kadar büyük olay haline getiriyorlar, yazık.

sen de de fiziki olarak bi problem yok belli ama psikolojik olarak var heralde ne bu insanlara karşı bu kadar ön yargın ne bu olağandışı şeyleri tamamen görmezden gelip tamamen bizi suçlu görmek

Erkeklere bisey olmaz derken haklı kadın gercekler öyle. Dün haber okudum kaymakam eskinsevgilisini 3 adamla kaçirmış ormanlik alanda işgence etmiş. İyi halden sadece 10 ay hapis cezasi almış yargilama 6 yildır suruyor bu arada. 10 ayin da yatarı yok. Yani hakimler eline sağlik demiş adama. Ulkede sosyal hayatta da boyle erkeğe bişey oldugu yok kadin malesef çik haklim kadın bosanip çocukla yaşam mucadelesine giriyor. Erkek çocuga verdigi 3 kurus nafakaya laf edip baskasıyla evlenip geçiyor. Bunu yikmak icin elbet cabalamaliyız ancak sosyal hayatın gercekleri de bu. Yani siz boyle olmasaniz bile yuzde 90 budur en az

sen de de fiziki olarak bi problem yok belli ama psikolojik olarak var heralde ne bu insanlara karşı bu kadar ön yargın ne bu olağandışı şeyleri tamamen görmezden gelip tamamen bizi suçlu görmek
Açtığınız konulardan yeterince fikir sahibi oluyoruz. Bu tür manipulasyonları kocanıza yapın. Belki işe yarar.

Konusmada bi sorun goremedim. Kayinvalidemin bana hic boyle konarda sıkıntısı zarari olmamasina ragmen, yasadiklari cevredeki boyle geri kafali meselelerin konusu gectiginde ben de benzer sekilde konusuyorum. Senin kayinvalidenin soylediklerinde de cok bi sorun yok. Kendinde kotu niyeti toksa senin soyeldiklerini uzerine alinmaz zaten. Rahat ol. Boyle meselelerde de cidden lafini sakinma

Şahsen benim en hoşlanmadığım şeylerden biridir başkası üzerinden laf sokulması. Kişiyle bir probleminiz varsa açık açık konuşun. Ben kayınvalidenizin yerinde olsam ciddi bozardım sizi. Bahsi geçen gelin de biraz aklını kullansın. Kayınvalidesinin nasıl bir insan olduğunu bilerek evlenip alt kata yerleşmesin. Sonra kadın oğlunu evlendirdi yaktı kızın başını oluyor. Konuşmanız gereksiz ve fazla uzun olmuş. Kayınvalideniz bu dediklerinizden ders çıkartır diye bekliyorsanız boşuna bekliyorsunuz. Siz hem karnım doysun hem pastam dursun istiyorsunuz. Hem kayınvalide ile kötü olmayayım kocamla aram bozulmasın hem laf dokundurayım anlasın. Ne oldu şimdi kadın aydınlanma yaşadı evin anahtarını verecek mi size? O kadar eminim ki kayınvalideniz sorsa kızım bunları bana mı söylemek istiyorsun aslında diye yok annecim genel konuştum der susardınız. Siz bu şekilde devam ettikçe daha çok konu açarsınız buraya.

Nasıl hanımcı, nasıl ben ne dersem onu yapıyor?? İkiniz toplanıp bir anahtar isteyemiyorsunuz geri. Siz kocanızdan, kocanız da annesinden çekiniyor. Siz kocam üzülmesin, kocanız da annem üzülmesin diye kıvırıp duruyorsunuz. Pısırık değilim söylerim ama küsüyorlar ne demek? Bal gibi de kocamla aram bozulur demek bu. Hem siz niye söylüyorsunuz, varsa cesareti kocanız konuşsun annesiyle anahtarı verin ve habersiz gelmeyin desin.

Siz iyi misiniz, kıskançlık duygusunu yensin kıskançlığı törpülensin... Koca kadını çocuk gibi terbiye mi edeceksiniz? Hisleri karşılıksız değil ki, oğlu ağzının içine bakıyor annesinin, kıskanacak biri varsa o da siz olmalısınız. Bahsettiğiniz, aranızda geçen konuşmada siz de kayınvalideniz de kızım sana söylüyorum gelinim sen anla düellosu yapmışsınız ama baskın taraf kayınvalide olacak çünkü destekçisi var, eşiniz. Adam size gram destek olmamış konuşurken, ilk fırsatta da annesinin gönlünü alacaktır.

Eşinizle aranız bozulsun diye yazmıyorum bunları. Neyin ne olduğunu görün ona göre tavır alın. Eşine düşkün olan adam üzülmesine engel olur.
Feministim, erkeklerin yüceltilmesinden nefret ediyorum falan diyorsunuz da siz de kocanızı yüceltiyorsunuz. Siz o kadar kayınvalideye dil döküyorsunuz, kendinizi anlatmaya çalışıyorsunuz, rahatsız olduğunuz konuları hissettirmeye çalışıyorsunuz, eşiniz ne yapıyor? Siz yazdınız ne yaptığını, dinleyici olarak takılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…