Kayınvalidem eltime hayran

koyun sizde mesafenzi. . yapmayın bir şeyini.. övdüğü kişi yapsın.. takmayın bu kadar..
belkide siz yokken diğer tarafada sizi övüyordur..

Tabi bilmiyorum belki de benden de bahsediyor ama düşük bir ihtimal. Telefonda konuşma tarzından bunu çıkardım. Tabi ki ister istemez soğuyorum ve kendiliğinden aramıza mesafe giriyor

T

belliki bu konu sizi rahatsız ediyor , ohalde konuşun uslübunca aklınıza takılıp sürekli neden niçin diyip huzursuz olmayın

Kavgada eltinizi haklı görmüşler de ondan...Zaten görümcelerinizle ve elitimizle küsmüşsünüz, kv de karşınıza almayın. Tartışmayın ama aranıza mesafe koyun.

Geçen kv bana dediki küçük eltim için :
"x aradı. geleyim, evini temizleyeyim anne. Seni de özledim hem." Demiş.

Ben de "ayh öyle mi masallah. Ne kadar güzel. Size kolay gelsin" dedim.

Benden ona bahsediyo mudur diye kendime sormadım hiç. Umrumda bile değil çünkü.
Ahahha eşim nöbetteydi kurbanda gidemedik benim kv de aradığımda diyorki yeni müstakbel eltim için x geldi kurbanımı doğradı, dolaba kaldırdı herşeyi yaptı (daha nişanlı bir de) dedim iyi hayırlı bir gelin bulmuşsun ne güzellll🤣🤣

Tekim dediğinde yanında öksür 😎
Eltinin konusunu açınca ordan jet hızıyla uzaklaş.
Çok da şey etme, her modeli aynı kvlerin 😘

Merhaba kızlar.. ben eltim ve görümcelerimle küsüm konuşmuyorum. buraya da nedeniyle ilgili konu açmıştım.. sorun bu değil.sorun bu konuyla ilgili kayınvalidemin tavırları...

Allahı var şimdi bu olayda hiç taraf tutmadı.cephe almadı kimseye karşı. eşitti adaletliydi. hatta konusunu bile açmadı kavganın.

Şimdi asıl kafama taktığım meseleyi örneklerle açıklamaya çalışacağım .

Kayınvalidem eltime aasla benim adımı geçirmiyor. Telefonda konuşuyorlar mesela. ben yanındayım napayım ben de evde tek oturuyorum diyor. Ya da ben perdelerini yıkadım astım kaynanamın. eltim arayınca diyor ki napayım ben de perde yıkadım astım şimdi yoruldum . benim adım yasaklı kelime gibi. Durduk yere beni anlatsın demiyorum ama benim adımı özellikle geçirmiyor. Tamam buraya kadar normal diyebilirsiniz küsüz sonuçta eltimle. neden beni anlatsın. Ama aynı hassasiyeti bana göstermiyor.

Dilinden asla eltimi düşürmüyor . Öve öve bitiremiyor . Ya onunla konuşurken benim adımı bile geçirmiyor ama benimle konuşurken Fatma aşağı Fatma yukarı Fatma geldi evi temizledi. Fatma şöyle dedi güldük . Fatma hasta . Fatma fasulye almış dolaba atmış. Fatma’nın teyzesi şuraya gitmiş . Daha aklıma gelmiyo sürekli eltimi anlatıyor ama asla kötü bir şeyini söylemiyor. hep övüyor ağzı kulaklarına varıyor ondan bahsederken.

Ya ben böyle olunca hem sinirleniyorum hem üzülüyorum. Ben bu eltimden nefret ediyorum hep onun adı geçiyor kim olsa sinirlenir. Ve bana bu kadar değer vermiyor gibi hissedip üzülüyorum . Sonuçta ona gidip benim için şunu dedi şöyle yaptı diye bahsetmiyor

Onlar altlı üstlü oturuyorlar daha samimiler. bi de kayınpederim eltimi hiç istememiş şu anda da pek muhatap olmuyor eltimle ama beni sever ilgilenir. kaynanamda bu yüzden eltimi çok yüceltiyor gibime geliyor dengelemeye çalışıyor içgüdüsel olarak.

Eşimin köyüne gittik kaynamanla 20 gün kaldık orda iyice emin oldum 20 günde 1 gün bile eltimin adının geçmediği gün olmadı ne yapıyor ediyor araya sokuyor onu ve yaptıklarını .

En son geçen yıl Fatma köye geldi şalvarı çekti bütün eve baştan aşağı girişti görmeliydin bir temizledi ki diye gülünce patlayacaktım ama o an misafir geldi. Öyle kaldı siz ne yapardınız kadın resmen eltimin fanı☺ Usülünce konuşsam mı ne diyebilirim yoksa büyütülecek bir mesele değil mi

Ya madem bu kadar değer görmediğinizi hissediyorsunuz, onlar da karşılıklı olarak birbirlerine büyük aşk besliyorlar, çekilin aradan. Baş başa bırakın bu sevgi dolu kayınvalide ve gelini.

Bnm kv de öyle etliyi çok sever över eliyle besler ye diye yalvarır ama bna ikram etmez bile. Sanki eşim ve ben üveyiz onlar öz ve bize karşı sürekli savunur. Sürekli onları acındırır. Siz çift maaşsınız der. Ama İnanın bnm hoşuma gidiyor. Bna bulaşmasınlar da birbirlerini sevsinler.

4 eltiyiz, kayınvalidem genel anlamda eşit davransada, bireysel anlamda dördümüzede kişiliğimize, göre farklı davranır..
en yumuşak huylu olana daha rahat laf söyler, çok çeneli olan eltime fazla bulaşmaz, benimlede mesafelidir, lafını bilir,
en küçük eltim parası boldur, elide çok acıktır, gelirken hep eli dolu gelir, arada ona harçlık verir, en çok onu el üstünde tutar kayınvalidem, hiç bir hatasını görmez ve dilindende o gelini düşürmez...zaten eşit olması imkansız bişi...kendi karekterine en yakın olanı, yada en iyi anlaştığı kişiyi tabiki dilinden düşürmez..

Kv niz çok uyanıkmış,eltini övüyo ki sen de hırs yapıp onun gibi ol mesela temizlik yap, yemek yap kısaca hiççç oturma çalış çalış dur ki gözüne giresin.İşte bu yüzden ortalığı kızıştırıyo.Akıllı kadın:))
Okur okumaz aynısını düşündüm. Çakal kv de taktiği.

Çok sinir olurdum böyle bir durumda en azından telefonda konuşurken söylerdim tek mi oturuyorsun sen burda ben yok muyum çekiniyorsa gelininden sizin orda olmanızı söylemeye iç gitmeyin yalanda söylemek zorunda kalmasın perdeleri siz asıyorsunuz bn astım diyor ne kadar saçma..

Kv niz çok uyanıkmış,eltini övüyo ki sen de hırs yapıp onun gibi ol mesela temizlik yap, yemek yap kısaca hiççç oturma çalış çalış dur ki gözüne giresin.İşte bu yüzden ortalığı kızıştırıyo.Akıllı kadın:))
Aynisini yazacaktim yazmissiniz.
Eltini ovdugu zaman masallah ne becerikli gelinin var de gec.birkac defa soylersen sonrasinda soylemez

Bence diğer elti sürekli kv'ye oynuyor. Puan toplamak için kendini heder ediyor temizlik falan. Onla telde falan konuşurken senden bahsetmiyor ki eltin kıskanıp kv'ye tavır almasın. Sana da sürekli övmesinin sebebi onu rakip görüp, onunla yarışmanı istemesi. Kayınvalide bordo bereli.

X