Kayınvalidem eltime hayran

Esrossss

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
112
11
Merhaba kızlar.. ben eltim ve görümcelerimle küsüm konuşmuyorum. buraya da nedeniyle ilgili konu açmıştım.. sorun bu değil.sorun bu konuyla ilgili kayınvalidemin tavırları...

Allahı var şimdi bu olayda hiç taraf tutmadı.cephe almadı kimseye karşı. eşitti adaletliydi. hatta konusunu bile açmadı kavganın.

Şimdi asıl kafama taktığım meseleyi örneklerle açıklamaya çalışacağım .

Kayınvalidem eltime aasla benim adımı geçirmiyor. Telefonda konuşuyorlar mesela. ben yanındayım napayım ben de evde tek oturuyorum diyor. Ya da ben perdelerini yıkadım astım kaynanamın. eltim arayınca diyor ki napayım ben de perde yıkadım astım şimdi yoruldum . benim adım yasaklı kelime gibi. Durduk yere beni anlatsın demiyorum ama benim adımı özellikle geçirmiyor. Tamam buraya kadar normal diyebilirsiniz küsüz sonuçta eltimle. neden beni anlatsın. Ama aynı hassasiyeti bana göstermiyor.

Dilinden asla eltimi düşürmüyor . Öve öve bitiremiyor . Ya onunla konuşurken benim adımı bile geçirmiyor ama benimle konuşurken Fatma aşağı Fatma yukarı Fatma geldi evi temizledi. Fatma şöyle dedi güldük . Fatma hasta . Fatma fasulye almış dolaba atmış. Fatma’nın teyzesi şuraya gitmiş . Daha aklıma gelmiyo sürekli eltimi anlatıyor ama asla kötü bir şeyini söylemiyor. hep övüyor ağzı kulaklarına varıyor ondan bahsederken.

Ya ben böyle olunca hem sinirleniyorum hem üzülüyorum. Ben bu eltimden nefret ediyorum hep onun adı geçiyor kim olsa sinirlenir. Ve bana bu kadar değer vermiyor gibi hissedip üzülüyorum . Sonuçta ona gidip benim için şunu dedi şöyle yaptı diye bahsetmiyor

Onlar altlı üstlü oturuyorlar daha samimiler. bi de kayınpederim eltimi hiç istememiş şu anda da pek muhatap olmuyor eltimle ama beni sever ilgilenir. kaynanamda bu yüzden eltimi çok yüceltiyor gibime geliyor dengelemeye çalışıyor içgüdüsel olarak.

Eşimin köyüne gittik kaynamanla 20 gün kaldık orda iyice emin oldum 20 günde 1 gün bile eltimin adının geçmediği gün olmadı ne yapıyor ediyor araya sokuyor onu ve yaptıklarını .

En son geçen yıl Fatma köye geldi şalvarı çekti bütün eve baştan aşağı girişti görmeliydin bir temizledi ki diye gülünce patlayacaktım ama o an misafir geldi. Öyle kaldı siz ne yapardınız kadın resmen eltimin fanı Usülünce konuşsam mı ne diyebilirim yoksa büyütülecek bir mesele değil mi

Ben sey demistim evett ne kadar mukemmel olduguna kendim sahit oldum anlatmana gerek yok annecim ama bunu bari bana anlatma demustim dalga gecerek. Anladi tabi kaynimdan surekli bahsediyor.bilmesem inanicam.lafi soktum daha bana anlatamiyor sende oyle bisey yap

canını sıkmaması gereken konu ama sıkmış bir kere belli. açık açık konuş.. neticede konusmalarını dinlemiyorsun ayan beyan olan bişi bu. kendini bir sorgulasın.

Su durumda ben kayinvalidemle fazla icli disli olmazdim. Ornegin gidip de perdelerini yikamam. Ben yapicam yapicam ama gidip digerini yuceltecek. Neden kendinizi somurtesiniz ki?Benim eltim yok ama kayinvalidemle iliskimi sınırlı tutuyorum. Cunku patavatsiz bir kadin. Bir anda agzindan ne cikacagi belli olmuyor. bir gun cok samimi bir gun mesafeli. Bir gun birini yerin dibine sokuyor baska gun ove ove bitiremiyor. Benim arkamdan da boyle yapiyodur. O yuzden mesafe her zaman iyidir.

+++

Belki sadece yüzyüzeyken yapıyordur.yani yüzyüzeyken ona da sizden bahsediyordur ve telefonda da size ondan bahsetmiyordur? Mesela telefonda size yalnızım dediği zamanları düşünün belki eltiniz yanındaydı.
Kayınpeder ile dengeleme meselesi de mantıklı.
Bir de belki eltiniz sizin kadar profesyonel değildir ve ona trip atıyordur sizle görüştüğü için.

koyun sizde mesafenzi. . yapmayın bir şeyini.. övdüğü kişi yapsın.. takmayın bu kadar..
belkide siz yokken diğer tarafada sizi övüyordur..

Bizim de durumlar benzer. Ben hiç muhatap olmuyorum. Kim bana nasıl davranıyorsa bende onlara karşı öyleyim. Önceden takardım.ama artık aklıma gelince şunu diyorum. Ben değerliyim. Kendim için değerliyim. Kızım için değerliyim. O yüzden herkes ederi kadar diyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…