Anket Kayınvalide denilince akla gelenler

Kayınvalide denilince aklınızda nasıl bir prototip oluşuyor?

• Zoraki gülen bakışlarıyla delen (İçinden: Çekeceğin var benden...)

OY: 4 18,2%
  • Tonton yurdum insanı (İçinden: Oğluma iyi bak emi?)

OY: 10 45,5%
  • Sevecen, güleryüzlü, biraz kokoş (İçinden: Demek o sensin?)

OY: 2 9,1%
  • Çok dar görüşlü, sürekli gelinini kalıplara sokan biri..

OY: 4 18,2%
  • diğer( lütfen belirtiniz)

OY: 5 22,7%

• Ankete Katılan
    22
  • Anket Kapalı .

buzdevri

Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
5.629
19
Merhaba :))
Hep merak ettiğim bir konudur bu "Kayınvalide" olgusu nasıl canlanıyor kafalarda???

Son düzenleme:
keşke canlanmasa...

iki kadın ,bir adam gerçeği buradada var,

genelde anne diyorki ; ben doğurdum ben büyüttüm benim oğlum

eş diyorki ; ben ona ömrümü verdim , o aslında benim hakkım,

onun için hiç hoş bir kavram gelmiyor gelin olarak benim aklıma...

Şimdiye kadar hiç sevebileceğim bir kaynana görmedim. Çevremdeki kaynanalr yüzünden evlilikten soğudum ciddi ciddi.

Bazen anne gibi gördüğüm ama hemen olmadığını hissettiğim.
Ne kadar sıcak olsakta; karşı karşıya kalabileceğimi bildiğim.
Her zaman hoşgörü saygı gösterdiğim ama ne kadar sevgidiğimi kendime sakladığım,
Herşeye rağmen eşimi dünyaya getirip,hayatımın 13 yılını mutlu ve huzurlu bir şekilde
geçirmeme sebep olduğu için; eli öpülesi bir insan geliyor aklıma.

Son düzenleme:

her harfine katılıyorum. tonton yurdum insanı dedim ben. :dance:
ben bekarken herkes kaynanasından dert yanardı ve gelinleri bi türlü anlayamazdım ya ne istersiniz bu kaynanalardan derdim hep ama evlendikten sonra anladımki farklıymış. haksız olan gelinler değilmiş.

kayınvalidemi çok çok sevdiğim ve çok erken kaybettiğim için benim aklıma sadece özlem ve yürek sızısı gelir.

etrafımda da hiç anlatılanlar kadar vahşi ve kalpsiz kayınvalideler görmediğim için bana kötü anlamlar çağrıştırmıyor.

ne güzel yazdıklarınız..aslında birazda böyle güzel örnekler olacağına inandığım için açtım bu anketi....umut oldunuz, mutluluk verdiniz....teşekkürlera.s.

çok seviniyorum böyle yorumlar okuyunca...sayenizde konum amacına ulaştı.güzel örnekler olduğunu gösterdiniz...teşekkürler değerli paylaşımlarınız için...a.s.

benim kayınvalidem de çok iyi çek seviyorum onu,onun da beni sevdiğni biliyorum.
bekarken kayınvaldeden dert yananlara bakardım korkardım çok şükür melek gibi bi annem var.
Allah herkese nasip eder inş.

2. sıkka cvp verdım ama parantez içindekı cumleye sanırım oyum .)

benim kayınvalidem de çok iyi çek seviyorum onu,onun da beni sevdiğni biliyorum.
bekarken kayınvaldeden dert yananlara bakardım korkardım çok şükür melek gibi bi annem var.
Allah herkese nasip eder inş.

aminn... inşalllah... Herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah..:Saruboceq:

demek o cadı sensin bakışları ve nasıl anlatılırki kısacası benim kaynanammm

Eşim annesini akciğer kanserinden 10 yaşında kaybetmiş herzaman annesizliğin çok kötü olduğunu söyler annesi sağ olanlar bunu hiçbirzaman bilemezler der onun için hep keşke sağ olsalardıda eşim bunları yaşamasaydı diye düşünürüm yani kayınvalide benim için nötr bi kavram bazen olmasını istediğim zamanlar olmuyo değil belkide eşim için bilmiyorum ama nasıl olurdu diyede çok merak ediyorum allah rahmet eylesin nur içinde yatsın.

Zoraki gülen bakışlarıyla delen (İçinden: Çekeceğin var benden...)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…