kayınbabamla kavga ettik agla agla nereye kadar........

nazixsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2007
31
1
41
okul sebebıyle kayınbabamlarda kalmaya baslıcam nısanlımın baskısı bırde maddı yetersızlıklerden herneyse çogu kişi bılır gorumcemle anlasamadıgımı neyse sımdı nısanlımın tarafı çogu konuda benı haklı buluyo neyse nısanlımın dayısının kızları ıle aram gayet ıyı bende bıtanesı ıel herseyı paylasıyodum oda agzıbosmus bende sınır oldugum için agzımı tutamadım soledımde soledım bugun gorumcemle kavga ettım sesımız acayıp yukseldı kayınbabamda ıcerı gırdı bana bagırdı çagırdı ben bıras anlatınca kızınıda haksız buldu bana kızmalarının tek sebebı benım buyuk olmam neymıs ben buyukmusum olgun davranmalıymısım gorumcem bendn 2 yas kuçuk ama bana çatır çatır saymasını bılıyo dedım bende yok neymıs nısanlımın dayısının kızı benden 6 yas kuçukmus ne ben onunla dedıkodu yapıyomusum kzı ıle ben dedıkodu degıl sadece dertlesmıstım hatam sukı çok ıyı tanımadan dertlesmemlı ıdım neyse kızları harıka bunların sımdı hungur hungur aglıyorum....
sız olsanız maddı yetersızlıklerde olsa buyuk sehırde bır eve yerlesır yada yurta okula gıderdınız yoksa duygussal davranmayıp evde bunlara 1 sene katlanıp bu arada gorumcem 1 ay sonra evlenıyo gıdecek evden okulunuza devam mı ederdınız
nısanlımlada ayrılsaım var kızgınım ondan mı acaba neyse çok aptalım ıdare edıp yalakalık yapamadım sunlara dogrucu davutuzya basıma gelenlere bakın

Uff ya durumun cok garıp.Bız ewlıyken tahammul edemıyoruz bı cok nedenlerden dolayı kayınvalıde kayınpeder gorumce uclemesıyle aynı ewde yasamaya.Sen daha sımdıden offf nası basedıceksın ılerıde.Cnm muhakkak vardır baska bı yolu.Belkı ew ortamı olmaz ama bı cok ınsan kolayla okumuyo guzelım.Bence aılenle bırlıkde daha mantılkı bı cozum bulun senın kalabılecegın yer konusunda.Allah yardımcın olsun...

evet okadar kotuyumkı nısanlım çok ıyı ama aılesı kayınvalıdem çok ıyı ama gorumcem ıle kayınbabamdan nefret ettım artık vallahı bırakıp gıdıcem herseyı okucam dıye katlanıyorum ben bunlara uvenıp paramı ozel okula verdım bu sene sımdı parada yok allahım sen buyuksun tek suçum dayısının kızları ıle dertlesmem oldu bunu dedıkoduya cevırıp kendılerını haklı buldular allah buyuk tamam bende konusmamalıydım ama dayanamadım onlarda dertlı ıdı bu gorumcemden bende konustum dedıkoducu damgasıda yedım ya

anlattiginiz kadariyla durumunuz cok zor..
maddi sorunlariniz oldugunuzu yazmisiniz ama keske iyide kötüde olsa okulun yurtlarina yerlesseniz daha iyi olur sizin icin...bu sekilde ister istemez sorunlariniz olur hatta dahada sorunlar artabilir..Allah yardimciniz olsun..

Okulun yurtlarına yerleşebilirsiniz.Fazla pahalı değillerdir...
Nişanlının evinde evlenmeden kalman gerçekten zor bir durum gördüğüm kadarıyla ki şimdiden ufak tefek sorunlar çıkmış.
Sna tavsiyem,nişanlının akrabalarından kimseye -güvensen bile- sırrını verme.Olur ya birgün aranız bozulur,gidip yetiştirirler büyüklere.Dikkat et...

evet o konuda saflık yaptım anlattım ama dertlesme içindı kı solıceklerını sanmam çunku onlarda farkında ıdı ılıskıler çırkınmıs ne bılım ben ya hergun canım cıcımler ama bırbırlerının arkalarından konusyolar kayınvalıdem hakıkaten ıyı kadın ama gorumcem ıel babam çok fesatlar adam ben sınavı kazanamasam atanamassam benı oglu bakıcak dıye korkudan oluyo ama kendı kızı ev hanımı guya daha ıyı gecınmemız ıçınmıs tamam olede ne korkutugunu bellı edıyon aslında o adamda safta georumcem bır fıtlıyo yok dayısı ona kotu kotu bakmıs konumamıs onunla acaba ben bırseymı demısım kı hıç bırsey demedım kendılerı dedıkoducu oldugu için korkuyo kendı gıbı sanıyo ınsanları konustugum basıt konulardı dayısının kızları ıle sırf onlerla daha samımıyım dıye kıskançlıktan oldu benım gorumcem benım aldıgım ayyakkabıyı alan elbseyı aln gelınlıgımı çalan bı ınsan bole olunca paylasıyorsunuz ıster ıstemes ama ben okulu bıtırıp atanacagım gıdecegım nısanlım vede kayınvalıden çok ıyıler gerısını allaha saldım kendılerını yıcekler fesatlıkları yuzunden

evlenmeden nasıl kalabiliyorsun ailen izin veriyor mu? nasıl rahat edeceksin orda ?? paramı özel okula verdim diyorsun sonrada maddiyattan yakınıyorsun. tam olarak ne okuyacaksın anlayamadım yüksek lisans mı yoksa üni. mi?

daha şimdiden cok samımi olmaya gelmez
evleride ne işin var anlamadım :uhm:

bende kesinlikle onlarin evinde kalma neden dersen şöyle düşün.. Evlenmeden önce genelde aileler çok ilimli sicaktir ama evlenince araya gelin kaynana kayinpeder durumlari çikar.. Sen nişaliyken o konuma geleceksin tartişma olay muhakakki çikacaktir .. Bana sorarsan hiç gerek yok u durumlari yaşamaya nekadar aranda resmiyet seviye olursa okdar iyi olur sizin onlarla ilşkiniz için..
Yurtlar çok pahali değil bence orada kal aradada onlara misafir olarak kalirsin..

Nişanlinla ayni evde kalmak sana hoş gelebilir cazip gelebilir ama sonun da bir aksilikten ayrildiginizi düşün..
Evlerinde 1 sene kalmişsin ..
Düşün bence.

Dilimizde tüy bitti ama şu düzgün türkçe yazmayı malesef anlayamadık. Okudum, anlamadım, sağolsun arkadaşların yorumlarını okuyunca olayı biraz anlar gibi oldum.
Öncelikle nişanlı birinin evlenmeden nişanlısının evinde kalması bana tuhaf geldi. Eski kafalılığımdandır belki ama hiçte hoş olmamış. Benim kızım olsa asla müsade etmezdim.
Tabi böyle içli dışlı olursanız tartışmaların olmasıda kaçınılmazdır. Daha durun bakalım neler olacak neler.
Siz onların evinde olduğunuz müddetçe, tabiki görümceniz size laf atma ve bağırma hakkını kendinde bulacaktır. İmkanınız varsa orada kalmayın.

ailen nasıl müsade ediyor buna anlamadım doğrusu..
çok yanlış bir davranış bu.. boş vakitlerinde part-time işe gir ve kendi masrafını çıkar ..
Bir yurda kaydını yaptır.. diğer türlü olacak iş değil bu.. ayrıca nişanlım izin vermiyorda ne demek?
ne münasebet yahu nasıl sana baskı uygular.. ne aileyi, ne nişanlını hiç tutmadım..
Ayıp denen bir şey var. bir kızın ne işi var nişanlının ailesiyle aynı evde...
Allah korusun ayrılık falan olsa nasıl için rahat edecek , tamam elalem neder lafına bende gıcık olurum ama
sen resmen herkesin ağzına laf veriyorsun "1 yıl elin adamıyla aynı evde kaldı kimbilir neler oldu" diye konuşmalar gececek...
ayrılmasanız bile bunlar konuşulacak hiç mahcubiyet duymayacakmısın?
ama burada asıl hatalı olan senin ailen .. ne olursa olsun kızlarının hayatını onlar düzene sokmalı...
anne gerekirse merdiven silmeli , baban simit satmalı ama seni kimseye muhtac etmemeli..
tabi senin hatalarında az değil...

Kesinlikle o evde kalmayın derim ben
Ne münasebet daha evlenmeden bu kadar yüz göz oluyorsunuz
Arada ne saygı kalacak ne de sevgi
Dedikodu çoktan almış başını gitmiş
Arkadaşım yerleşin br yurda
Maddi durumunuz yetersiz ise burs veren yerelr var başvurun,gerekirse part tme bir işe girin
Ne diye milletin ağız kokusu çkeceksiniz ki
İleride başınıza kalkma ihtitmalleri de yüksek ayrıca bu durumu
Siz bilirsiniz ama bence mesafe şart :kahve:

Bana da garip geldi bu durum. Hani dedikodu olacak diye nişanlınla aynı çatı altındasın diye değil. Ben öyle şeylere takılmam ama yeni tanıdığın bir aileyle bu kadar içli dışlı olmak doğru mu?
Flört döneminde de, nişanlılıkta da ve hatta evlendikten sonra da ben arada bir mesafa olması gerektiğini düşünüyorum. Samimiyet, içtenlik, sıcaklık başka birşey; yüz göz olmak başka birşey.
Herkes birbirini sevsin, gelinler evin kızı gibi, kayınvalideler anne gibi olsun. Ama kırk yıldır o evde yaşamış gibi de olmaz. Ben gidip kalmazdım. Namusla filan ilgisi yok bunun, öyle bekaret falan gibi dertlerim de yoktur. Ama istediğim saygıyı gömek için eşimin ailesine karşı terazinin topuzunu kaçırmadan yakınlık göstermem lazım diye düşünüyorum. Ama herkesin kendi fikri tabi.

Son düzenleme:
canim oncelikle allah yar ve yardimcin olsun

ama ailenede kizmamak elde degil

ne demeye nisanli henuz hic bir resmiyet yokken damat adayinin evinde birakirlar ki

cok ucuza yurtlar var bir yurda yerles derim sana oncelikle

ve nisanlinin ailesiylede oyle samimi olma ama sen simdiden bu duruma dusmussun:teselli:

sonra ilerde orda kaldigin bir sene icin ah vah bizim sayemizde okududa bilmem neydide vs vs bir suru lafin onunu alamazsin

valla hala neden orda kaldigini merak etmiyorda degilim hanikaydirigubbakcemile

siz o evde bır yıl kalırsanız bence onlarda omur boyu sızın evlılıgınıze,size karısma hakkını bulcaklardır..ılerde belkı ufacık bır seyde bızım sayemızde okulu daha rahat gecırdın dıye laf soyleyebılırler..calısırkende hak gorebılırler...bılmıyorum bence bu kadar ıclı dıslı olmak sızın ıcın ıyı olmaz..hem ayrıldınız dıyelım ne olcagı bellı olmaz.buda omur boyu hayatınıza yansıyacaktır.

sen nişanlıyken elini vermişsin,düğün olmadan da kolunu kaptırmışsın -tatlicadiarzu-

bence nisanliyken,nisaninlin ailesinin yaninda kalman yanlis..madem o evde kaliyorsun hemn dügün yapilmali yani bu sekilde kalmak hic hos degil.sahsen benim basima böyle birsey gelseydi ve ben mecbur olsaydim bir kina yapardim birde nikah alnimin akiyla o evde kalirdim..sonucta dügün herkesin hayalidir evet ama bu sekilde kalmaktansa dügün yapmam nikahla evlenir o sekilde kalirdim..yok bunlar olmuyorsa o zaman o evde kalmazdim zaten benim ailemde buna müsade etmezdi

bencede yanlış aynı evde kalmak senı çok yıpratır,ya evlenerek devam et okuluna yada yurtta kal. birde kesınlıkle derleşmek için onun ailesinden birisini seçme.....bir arkadaşinla paylaş ama onlarla değil........

ben anlam veremiyorum. nasıl evlenmeden nişanlının ailesiyle kalıyorsun. okula verecek parayı bulmuşsun. bide nişanlımdan ayrılasım var yazmışsın. nasıl bir mantıktır bu. madem ayrılabilmeyi bile düşünüyorsun niye onun ailesiyle berabersin. birgün iki gün değil bir okul dönemi orda kalacaksın. valla ailen iyi izin vermiş.

X