Kayinbabam ve 2. Kayınvalide

amelie01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
3.341
2.814
Herkese merhaba. Kayinbabamin geçmişi sorunlu yani aldatma evin parasını çar çur etme her şey var . Neyse boşanmışlar ve başka bir kadınla evleniyor. Ben eşime babandır falan demiştim ara ara gidip görüşüyorduk. Farklı bir sehirdeydi sonra bizim olduğumuz şehre taşındılar. 4 yıldır yaşıyorlardı, kiracılar. Bir ev sahibi olmamışlar zamanında. Eskişehir e yerleşeceklerdi en son da. Şimdiki ev sahibi çıkın ben geleceğim dediği için onlar da çıkmaya karar veriyor. Şu anda 8 bindi kirası ev bakmışlar Eskişehir den 15 bine.
Eşime hiçbir soru sormadan da ön sözleşme imzalamışlar 20 bin vermişler. Kontratta memur imza şartı istemişler.
Eşim gelmem imzalamam dedi babasına. İkinnci kayınvalide beni aradı ben de eşim bildiğini okur falan dedim. Ha burdaki maaşı daha fazlaydı gidince daha az alacak bunu da yalanladı kayinbabam. Ama eşime 35 alıyorum demiş yani şimdi de burda 21 alıyordum diyor. Eskişehir de 26 bin alacak.
Sorun şu ki kayinbabam sabahtan beri beni aradı ve son 2 yıl kira dekontlarını attı bana. Ben de mesaj olarak durum beni ilgilendirmez oğlun ile konuş tarzında yazdım. Biraz da sinirliyim oğlun da çocuk değil 40 yaşında adam diye ekledim.
Velhasıl önce paraları yanacak diye imzalayalima karar vermiştim içime sinmese de. Lakin öz kayınvalidem yapmayın başınız ağrır sizin daha eviniz yok. Rezil eder sizi dedi. Kaporasini verin gerekirse ne hali varsa görsün dedi.
Siz olsanız nasıl davranırsınız? Yıllarca icralık etmiş boşanmış ama borçlular kapiya gelmiş yine de.
Böyle bir durumda imza atar mıydınız? Ve sizce kaporasini verip tamamen iletişimi kesmeli miyiz? 🤦🏻‍♀️

Borc sorumlulugu olmadigi kanitli adamin kefili olmak mi? Aklinizi peynir ekmekle mi yediniz siz?

25-26 alirken 20 binlik kontrat imzaladigina gore birilerine borc yikmayi hedefledigi ortada degil mi?

Yapmayın, yakmayin basinizi.

25-26 kazaniyorsa, kazanci dogrultusunda ev tutsun, Eskişehir gecekondu dolu, sehir disinda kalan muhitler var guzelce onlardan tutsun.

Gidip Sakarya'dan mi tuttu, Doktorlar'dan mi, Yunus Emre'den mi tuttu neyin 20 bini hic anlamadim?

Borc sorumlulugu olmadigi kanitli adamin kefili olmak mi? Aklinizi peynir ekmekle mi yediniz siz?

25-26 alirken 20 binlik kontrat imzaladigina gore birilerine borc yikmayi hedefledigi ortada degil mi?

Yapmayın, yakmayin basinizi.

25-26 kazaniyorsa, kazanci dogrultusunda ev tutsun, Eskişehir gecekondu dolu, sehir disinda kalan muhitler var guzelce onlardan tutsun.

Gidip Sakarya'dan mi tuttu, Doktorlar'dan mi, Yunus Emre'den mi tuttu neyin 20 bini hic anlamadim?
Kira 15 bin, emekli maaşı 12 bin, çalışıyor 26 bine işe girecek. 20 bin ön sözleşme evi tutmazlarsa o parayı ödemek zorunda kalacaklar . Ev odunpazarı istiklal Mahallesi'nde imiş

Ben eşime babandır falan demiştim ara ara gidip görüşüyorduk.
Keşke karışmasaydınız. Babandır falan demekle baba olunmuyor. Ailesine çektirmiş perişan etmiş adamla hiç alakanız yokken borçlu alacaklı kefil pozisyonuna düşmüşsünüz. Siz yanaştırmasanız belki eşiniz hiç oralı bile olmayacaktı. Ne diye görüşmesi için ısrar ettiniz?

Kira 15 bin, emekli maaşı 12 bin, çalışıyor 26 bine işe girecek. 20 bin ön sözleşme evi tutmazlarsa o parayı ödemek zorunda kalacaklar . Ev odunpazarı istiklal Mahallesi'nde imiş
Odunpazari sehrin merkezi, ayda 38 bin kazanip (daha ise de girmemis anladigim kadariyla) 15 kiraya odenmez en az 10 bin evin masraflari olur ne yiyip ne icecekler, cok sacma bi bakis acisi.

Olsayla bulsa yanyana gelse gibi mantiksiz bi hareket.

Fabrikada mi calisacak? Fabrikalar bolgesinde karsi mahalle var adini unuttum simdi sultanbeyli gibi bir yerdi orada daha uygun fiyatli yerler illaki vardir.

Ben guvenmezdim.

Anam babam dahi bir evrağı imzalamamı istese imzalamam ki kendileri gelirleri yüksek, maddiyatları güçlü , sözünün eri borcuna sadık insanlardır. Neyinize güvenip tanımadığınız bir kadın ve onun lanet kocası için imza atacaksınız? cok mu paranız var?

Keşke karışmasaydınız. Babandır falan demekle baba olunmuyor. Ailesine çektirmiş perişan etmiş adamla hiç alakanız yokken borçlu alacaklı kefil pozisyonuna düşmüşsünüz. Siz yanaştırmasanız belki eşiniz hiç oralı bile olmayacaktı. Ne diye görüşmesi için ısrar ettiniz?

Ben de bu tip eşleri anlamıyorum valla.

O senin annen görüş o senin kardeşin görüş o senin baban ama.

Yahu sorun da zaten o. Bu kadar yakınlığa rağmen bi yamukları olmuş ki görüşmüyor insanlar.

Aile ağacını hatırlatmanıza gerek yok.

Sapık, ayağını yorganına göre uzatmayan babalık vasvı olmayan biriymiş işte.

Görüştürdün de ne oldu ? Millet oğlu evlenir yardım eder bu herif kendi evlenecek oğlunu borca sokuyor.

Görüşmeyin yoksa hiç bir halta yaramayan iskele babasının sponsoru olursunuz.

Bu konuda ısrar etmedim, zaten arada sırada telefonla görüşüyordu, düğüne istemeye falan gelmişti. Kayınvalidem hiç aramasını istemiyordu sadece. Eşim sınır koymayı beceremedi bence. Yani babası neye çağırsa gitti yorgun da olsa ve ben de söyle dedim kaç kez, dinlemedi. Haliyle nasılsa imzayı da atar diye düşündü sanırım. Şu anda kefil olmadı. Borcumuz da yok. Onlar kafalarına göre ön sözleşmeyi imzalamış sadece.

Ne kefil olun ne de kaporayı verin.Ortada sizi ilgilendiren bir durum yok.Böyle durumlarda merhametli olmayı mantıklı bulmuyorum.Eşimin bir arkadaşı ev tutmak istedi.Memur kefil şartı istemişler.Eşim de geldi benden rica etti memurum diye.Asla olmaz dedim.Bana bir hafta trip attı o çocuk borcuna sadıktır,kirasını zamanında öder diye.Arkadaşı daha fazla para kazanayım hırsına bitcoine bulaştı.Annesine öncesinde sattırdığı evin tüm parasını bitcoinde batırdı.Şimdi eşim benim ne kadar haklı olduğumu görmüş oldu.Kaldı ki sizin kayınpeder para konularında mimliymiş.Sakın ola ki vicdan yapmayin.Ortada sizin sorumluluğunuzda bir durum yoj

Odunpazari sehrin merkezi, ayda 38 bin kazanip (daha ise de girmemis anladigim kadariyla) 15 kiraya odenmez en az 10 bin evin masraflari olur ne yiyip ne icecekler, cok sacma bi bakis acisi.

Olsayla bulsa yanyana gelse gibi mantiksiz bi hareket.

Fabrikada mi calisacak? Fabrikalar bolgesinde karsi mahalle var adini unuttum simdi sultanbeyli gibi bir yerdi orada daha uygun fiyatli yerler illaki vardir.

Ben guvenmezdim.
Markette çalışıyor manav bölümünde hepsinden de ziyade yaşı 62 . Yani daha kaç sene çalışabilir bilemiyorum. Ve bu kadar yüksek kira ile bir yerde tıkanacaklar. Eşi 2 sene sonra emekli olacak ama yine de iki emekli maaşı şimdinin parası 25 bin edecek. Mantıklı değil yaptıkları iş.

Ne kefil olun ne de kaporayı verin.Ortada sizi ilgilendiren bir durum yok.Böyle durumlarda merhametli olmayı mantıklı bulmuyorum.Eşimin bir arkadaşı ev tutmak istedi.Memur kefil şartı istemişler.Eşim de geldi benden rica etti memurum diye.Asla olmaz dedim.Bana bir hafta trip attı o çocuk borcuna sadıktır,kirasını zamanında öder diye.Arkadaşı daha fazla para kazanayım hırsına bitcoine bulaştı.Annesine öncesinde sattırdığı evin tüm parasını bitcoinde batırdı.Şimdi eşim benim ne kadar haklı olduğumu görmüş oldu.Kaldı ki sizin kayınpeder para konularında mimliymiş.Sakın ola ki vicdan yapmayin.Ortada sizin sorumluluğunuzda bir durum yoj
Çok doğru diyorsunuz . Sadece kapora konusunda vicdan yapmıştım. Onu da verebilirim cidden sorun değil 20 bin ile zengin olmam. Ama şu anda daha sakinim . Kaporayı bile vermesin eşim. Önce sormaları gerekirdi.

Çok doğru diyorsunuz . Sadece kapora konusunda vicdan yapmıştım. Onu da verebilirim cidden sorun değil 20 bin ile zengin olmam. Ama şu anda daha sakinim . Kaporayı bile vermesin eşim. Önce sormaları gerekirdi.
20 bin ile zengin olmazsınız evet.Ancak neden daha iyi bir şekilde bu parayı harcayabilecekken çarçur edesiniz ki.Eşiniz zaten gayet mantıklı davranıyomuş.Demek ki tanıyor babasını.Boş verin ödemeyin.Sizlik bir durum yok ortada

Markette çalışıyor manav bölümünde hepsinden de ziyade yaşı 62 . Yani daha kaç sene çalışabilir bilemiyorum. Ve bu kadar yüksek kira ile bir yerde tıkanacaklar. Eşi 2 sene sonra emekli olacak ama yine de iki emekli maaşı şimdinin parası 25 bin edecek. Mantıklı değil yaptıkları iş.
yine de ev kurmaya çalışıyorlar birseyler yapmaya calisiyorlar . Üzüldüm ya yaşları da var.

X