katılırmısınız

deniz...

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
315
2
41
yeni anne olan arkadaşlar anne sütüyle beslediğiz bebeğimize nelerin gaz yaptığını yazalım dr bana bakagiller ve mantarı yeme dedi karnı bahar gaz yaptı ne yicemi şaşırdım vallafisfisfis

selam canım bu listeyi bana doğum yaptığım hastanede vermişlerdi
GAZ YAPICI BESİNLER. kırmızı lahana turp salatalık soğan karnıbahar pırasa bezelye kurufasulye nohut barbunya bulgur yarma yayala çorbası mercimek çorbası asitli ve soğuk içecekler süt ayran yoğurt cacık meyvelerdende portakal mandalina greyfurt üzüm karpuz kiraz vişne erik

oohoo bişe kalmadı yiyecek.
ABARTMAYIN ben hepsinden yiyorum gaz sorunumuzda yok
o bebekten bebeğe değişir
tabiki yediklerimizlede oluyor ama genelde bebek emerken yuttugu hawadan cok gaz olur

gaz illa oluyor.her yemeğine kimyon at.bebeğe masaj yap.dereotu ye bol bol.iyi bi kalsiyum kaynağıdır gaza da çok iyi gelir.üşütmemeye dikkat et.gaz sancısı olursa karnına havlu ütüleyip koy sar dikkat et yakma bebeği.bunlar iyi gelir.

sende üşütme ,soğuk yerlere oturma,soğuk suyla bile uğraşma hatta soğuk yeme sonra bebeğin sancılanır,cara gibi büyük çişini yapar tabii bu esnada bebeğin karnı ağrır.bunlarada dikkat et canım.allah bağışlasın efenide.sağlıklı sıhhatli büyütmek nasip etsin.

X