Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Kaşkaloğlu göz hastanesi(İzmir)'nde lasekle ameliyat oldum

ezgiyilmaz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2010
388
20
kızlarrrr :):) pazartesi günü (3 gün önce) kaşkaloğlu göz hastanesinde lazerle ameliyat oldum.. çok kolay geçti .. şimdi de ço şükür iyiyim.. eğer düşünen varsa yardımcı olabilirim :):)

Ne kadara oldun ?
Ben de hem miypluk hemde astigmat var :KK43: ikisinde de kurtulmam mümkün mü?

canım eğer uzman doktor istersen 1290 Euro ; prof.dr Mahmut kaşkaloğlunu istersen 1390 Euro.. ben Mahmut beye ameliyat oldum.. sanırım kurtulabilirsin.. ben miyoptum. -3.25 'ti gözlerim.. brn yarın kontrole gidicem istersen sorayım ikisinden de kurtulmak mümkün mü diye?? hangi gözün miyop hangidi astigmat? ya da ikisi de mi var?

ameliyattan önce doktor bilgi vermiştir size, bu amelitaların riski ne kadar körlüğe neden olabiliyo mu acaba, bende olmak istiyorum da güvenli bir yer olsun istiyorum

bir de lens kullanıyomuydunuz siz? lens kullananların ameliyat şansı düşüyomuş galiba..

ameliyattan önce doktor bilgi vermiştir size, bu amelitaların riski ne kadar körlüğe neden olabiliyo mu acaba, bende olmak istiyorum da güvenli bir yer olsun istiyorum

bir de lens kullanıyomuydunuz siz? lens kullananların ameliyat şansı düşüyomuş galiba..

sevgili papatyam;
endişelerini nasıl da iyi anlıyorum:KK69: ameliyat olana kadar doktorların başının etini yedim evhamlarımla.. bir de bnm temmuz başı düğünüm var. işte yok iyileşemezsem ya bişi olursa filan die baya bi dırdır ettim başlarında..

bu arada lens kullanıyordum evet 5 senedir yaklaşık.. ama lens bnm gözüme o kadar zarar vermiş ki biraz daha kullansam görme kaybı bile yaşayabilirmişim.. mahmut beye dedim ki riski nedir bu ameliyatın ? aynen şöyle dedi '' senin o gözüne taktığın lensi 1 saat gözünde tutman; bu ameliyattan kat kat riskli!!!!!!!!!

yani sana sadece şunu söyliyim azcık reklam yapıo gibi olucam ama ben çok memnun kaldım. bir defa çok ilgililer ve hastane çok temiz.. yani mesela izmirde zannedersem bu ameliyatı en pahalı yapan yer orası ama değer..

yani ben ameliyat öncesi sadece işin endişe kısmını yaşadım. ya şöyle olursa ya böyle olursa diye.. ama şimdi bakıyorum ki müthiş birşeymiş bu! yani sabah uyandığında etrafı net görebilmek o kadar güzelmiş ki.. geceleri lens çıkarma seremonisi yaşamamak. sabah kaltığında gözlük aramamak.. inanılmazmış..

mesela benim ameliyat günüm aynı zamanda doğum günümdü.. ama acil olmam lazımdı çnkü düğün yaklaşıodu nişanlıma dedim ki ama doğumgünüm olmiim.. o da dedi ki bana '''hayatında aldığın en büyük doğum günü hediyesi olacak bu!! sana sağlığın bağışlanacak'' dedi!! ay o kadar haklıymış kii.. inanılmaz bişi bu!!

ve o hastaneyi hakkaten tavsiye ediorum.. sormak istediğin bişey varsa yine cevaplarım..

sevgilerimle:KK69:

sorumun cevabını o kadar güzel aldım ki çok teşekkür ederim :KK69:
internet sitelerinden araştırdığımda doktorlar çoğunlukla lensi ameliyata tercih etmeleri gerektiğini yazmışlar
ama ben 4-5 aydır lens kullanmama rağmen zarar verdiğini hissedebiliyorum, ameliyat olabilmek için çok kullanmamaya çalışıyorum

ben de izmir de yaşıyorum, yaşımı bekliyorum ameliyat olabilmek için. istanbul'u düşünüyodum ben ameliyat olmak için izmir'dekini de çok duyuyorum, o zamana karar veririm artık

tekrardan teşekkür ederim, çok rahatladım :KK71:

sorumun cevabını o kadar güzel aldım ki çok teşekkür ederim :KK69:
internet sitelerinden araştırdığımda doktorlar çoğunlukla lensi ameliyata tercih etmeleri gerektiğini yazmışlar
ama ben 4-5 aydır lens kullanmama rağmen zarar verdiğini hissedebiliyorum, ameliyat olabilmek için çok kullanmamaya çalışıyorum

ben de izmir de yaşıyorum, yaşımı bekliyorum ameliyat olabilmek için. istanbul'u düşünüyodum ben ameliyat olmak için izmir'dekini de çok duyuyorum, o zamana karar veririm artık

tekrardan teşekkür ederim, çok rahatladım :KK71:

ayy yardımcı olabildiysem ne güzeeelll:KK69:

yani lens kullanmak ameliyata engel değil söyleyeyim ama mesela ben 5 yıldır lens kullanıyordum.. artık son 1 senedir böyle retinamda beyaz noktalar çıkıyordu sürekli ve gözüm kıpkırmızı oluyordu.. sürekli ilaç kullanıyordum ama hep tekrarlıyordu. ben kaşkaloğluna onun için gittim noluyor diyee. bana dediler ki sakın bir daha lensi gözüne değdirme şans eseri gözünün ortasında çıkmamış.. eğer çıksaydı görme kaybı yaşardın dediler..

ayrıca lens kullanmanın ameliyatta şöyle bir etkisi oldu meseala bende.. şimdi benim o beyazlıklar azalsa da geçmiyormuş.. iz kalıyormuş gözümde mesela o yüzden korneam incelmiş benim.. işte bu nedenle ben biraz daha zor bir yöntemle ameliyat oldum.. yani normalde ameliyattan 5 saat sonra görmen hemen düzeliyor. ama benim 1 hafta sonra düzeldi meseala. ve bir iki gün ağrım oldu..

ama şöyle söyliyim ameliyat çok kolay geçti hatta doktor bey bitti dediğinde nasıl yani dedim.. ki ben girerken çok endişeliydim çünkü bir sürü ameliyat videosu izleyerek girmiştim.. hatta çocuk gibi evde gözümü açık tutma denemeleri yapıyordum:KK53: ama her aşamayı bilmeme ve anlamama rağmen o el o kadar ustaydı ki.. yani annat annat bitiremem.

ayrıca az önce kontrolden geldim ben.. yine çok memnun kaldım. doktor bey dedi ki:''harika bir sonuç almışız. artık sıfır numarasın dedi.'' ay inanamadım!!! yani o yazıları hep böle mercekle gözlükle filan okurdum o karşı ekrandaki en küçük yazıları bile çıplak gözle okumak müthiş birşey!!

yani mesela geceleri uyku gözümden akarken lens çıkarmak o kadar zor gelirdi ki bana.. mesela ameliyattan sonra geceleri uykum gelio hemen irkiliyorum ay lens çıkarmadım diye.. sonra aklıma gelio ki gözümde lens yok ki!!!:KK69: ay o an yaşadığım hazzı anlat anlat bitiremem..

ayrıca lense alışan biri için gözlük kullanmak da çok zor oluyor bilirim.. ama ben gözüm zarar görünce gözlük takıyordum ama sosyal olarak o kadar etkiliyordu ki beni..

ben de istanbulu düşündüm başta ama sürekli kontrole gitmek gerekiyor. meseala ameliyattan 1 gün sonra ve 4-5 gün sonra.. sonrasında ben 2 hafta sonra gittim ve meseala haziran sonu tekrar gidicem. yani istanbula sürekli kontrole gidebilecek misin onu da hesaba kat derim ben..

anlayacağın hayatımın en büyük servetine sahip oldum!! ay gözüm kızardı, ay elimi yıkamadım, ay solüsyonumu unuttum, ay lens kabım yok nası çıkarıcam, ay yağmur yağdı gözlüğüm çilpik çilpik oldu vs. vs. vs... hiç birşey yok bir düşünsene!! ameliyat öncesi insan işin endişe kısmıyla ilgileniyor ama sonrası inanılmaz!!!!!

Sevgilerimle...

çok güzel anlatmışsınız ya bir an önce ameliyat olasım geldi :KK1:

söylediklerinize aynen katılıyorum, gözlük insanın özgüvenini azaltıyo lensin de bi sürü zararı var

istanbul'da gerekirse 1-2 hafta kalabilirim sorun olmaz diye düşüüyorum ama anlattığınıza göre burdaki de iyiymiş

sizin gözlerinizin ikisi de aynı derecemiydi, sıfırlandığına göre öyle olmalı, benimkiler birbirinden çok farklı :KK59:

çok güzel anlatmışsınız ya bir an önce ameliyat olasım geldi :KK1:

söylediklerinize aynen katılıyorum, gözlük insanın özgüvenini azaltıyo lensin de bi sürü zararı var

istanbul'da gerekirse 1-2 hafta kalabilirim sorun olmaz diye düşüüyorum ama anlattığınıza göre burdaki de iyiymiş

sizin gözlerinizin ikisi de aynı derecemiydi, sıfırlandığına göre öyle olmalı, benimkiler birbirinden çok farklı :KK59:

yok benim de aynı değildi . sol gözüm 3.00 numara; sağ gözüm 3.25'ti..

ama işte onlar numaraya göre operasyon yapıyorlar. yani mesela 5se sanırım daha çok ışın veriliyor. bilmiyorum :p

ama mesela bugün bana doktor bey şey dedi o gözünde iz kalan beyaz noktaları da lazer temizlemiş dedi:KK69::KK69::KK66::KK66::KK66: pek bi sevindim..

ama iştte istanbulda kalacaksın da Allah korusun bir sorun olursa ya da işte sürekli kontrole çağırıyorlar ha bir de her sene ya da 6 ayda bir kontrole gitmek çok önemli zor olmayacak mı?
ve mahmut bey o ameliyatı 1993ten beri yapıyormuş bir düşünsene.. 18 yıl yapıyor. ayrıca yurtdışından akın akın insan geliyor ve haftada 40 kişiye yapıolarmış bu ameliyatı..

ben öneriyoruum ama bak şu önemli hakkaten içinin sindiği yerde olmalısın bence.. o çok öenmli ben atagöze filan da gittim ama bildiğin bir sağlık ocağıydı bana şey dediler biz lazer ameliyatını burada yapmıyoruz anlaşmalı bir yer var orada yapıyoruz!! şok oldum .. anlaşmalı bir yer ne demek be!! doktoru bilmiyorsun hastaneyi bilmiyorsun.. saçmalık!! mesela orası 1000 dolar mı ne demişti yanlış olmasın arada baya fiyat farkı oluyor ama değiyor inan!!!

canım eğer uzman doktor istersen 1290 Euro ; prof.dr Mahmut kaşkaloğlunu istersen 1390 Euro.. ben Mahmut beye ameliyat oldum.. sanırım kurtulabilirsin.. ben miyoptum. -3.25 'ti gözlerim.. brn yarın kontrole gidicem istersen sorayım ikisinden de kurtulmak mümkün mü diye?? hangi gözün miyop hangidi astigmat? ya da ikisi de mi var?

Canım sorarsan çok sevinirim :KK71: 2 gözümde de miyopluk ve astigmat var .:KK50:

Son düzenleme:
kızlar bende yaklaşık 3 hafta kadar önce ilasik yöntemiyle ameliyat oldum. gündüz görüşüm çok iyi ama hafif loş ışıkta gözlerim buğulanıyor.ışıkların etrafında hareler oluşuyor. çok sinir bozucu. bugün bir alışveriş merkezine gittim. bir tişört denemek istedim. geçtim kabine. ama o kadar sinirlerim bozuldu ki. o loş ışıkta resmen görüş kalitemin yarısı gitti. evet gözlük hiç estetik değil ama inanın en sağlıklısı bu. gözlerin uzağı iyi görüyo ama görüş kaliten düşüyo. değer mi? değmez. pişmanım :KK43:

izmir de yaptırayım ben de ozaman :)
güvenli bi yere benziyo anlattığına göre
seninki gibi iyi geçer inş. :97:

kızlar bende yaklaşık 3 hafta kadar önce ilasik yöntemiyle ameliyat oldum. gündüz görüşüm çok iyi ama hafif loş ışıkta gözlerim buğulanıyor.ışıkların etrafında hareler oluşuyor. çok sinir bozucu. bugün bir alışveriş merkezine gittim. bir tişört denemek istedim. geçtim kabine. ama o kadar sinirlerim bozuldu ki. o loş ışıkta resmen görüş kalitemin yarısı gitti. evet gözlük hiç estetik değil ama inanın en sağlıklısı bu. gözlerin uzağı iyi görüyo ama görüş kaliten düşüyo. değer mi? değmez. pişmanım :KK43:

tatlım doktora gitmedin mi bu şikayetin için? üstelik lasik yöntemi hemen iyileşmenin sağlandığı bir yöntem.. yani bir 5 saat sonra herşey normale dönüyor. nerede olmuştun?

tatlım doktora gitmedin mi bu şikayetin için? üstelik lasik yöntemi hemen iyileşmenin sağlandığı bir yöntem.. yani bir 5 saat sonra herşey normale dönüyor. nerede olmuştun?

cnm normale dönmesi demek uzağı görmeye başlaman demek. 5 saat dedikleri iş yapabilir hale gelmen.yoksa tam olarak net görmesi 1 hatta 3 ayı buluyomuş. gece görüşünün azalması merceğin çapıyla ilgili. eğer büyükse geceleri ışıkların etrafını hareli görüyosun. hatta çoğu kişi bundan şikayetçi. gece araba kullanamıyorum diye şikayetçi olanlar var. ameliyattan önce doktorlar bundan bahsetmiyorlar.aslında basit bişey değil. geri dönüşü yok.

cnm normale dönmesi demek uzağı görmeye başlaman demek. 5 saat dedikleri iş yapabilir hale gelmen.yoksa tam olarak net görmesi 1 hatta 3 ayı buluyomuş. gece görüşünün azalması merceğin çapıyla ilgili. eğer büyükse geceleri ışıkların etrafını hareli görüyosun. hatta çoğu kişi bundan şikayetçi. gece araba kullanamıyorum diye şikayetçi olanlar var. ameliyattan önce doktorlar bundan bahsetmiyorlar.aslında basit bişey değil. geri dönüşü yok.

anladııımm.. ama ben 16 mayısta ameliyat oldum.. oratalama 10 gün sonra tam net görüyordum..

senin yöntemin neydi peki? lasik? lasek?

ilasik yöntemiyle oldum. gece görüşünde problem yok demek ne güzel cnm maşallah.

hımm ilasik daha acısız bir yöntem değil mi? ben bi kaç gün çok acı çektim! ama üzüldüm çok sormadın mı ameliyat eden doktora gece görüşümde sıkıntı var? tedavisis yok mu diye?

cuma günü gidiyorum cnm. ama genelde oluyomuş bazılarında. dr.um dünya gözün meşhur dr.larından biri. fakat kontrollerde çok ilgisiz başından savıyor resmen.bakıyor korneama oo çok güzel pırıl pırıl diyor.iki harf okutuyor. haydi yallah. ama herşey bundan ibaret değil ki.sadece uzağı görmekle bitmiyor tabi.

X