kasım 2009 annelerinin bozulmamak için yaptığı bakımlar : ))))))))))

H1634G

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009
4.652
6
evet gebelik gerçekten bizleri hem ruhsal hemde fiziksel yönden yıpratan bir dönem.ama bebişlerimiz için herşeye değer diyoruz ve bunlara katlanıyoruz.ama tabi eski formumuzu kaybetmemek içinde önlemler almalıyız.ben oğluşuma hamileyken çatlak oluşmasın diye lieracın çatlak kremini kullanmıştım ama yinede olmuştu.bu defada etkili değilse o kadar para vermeye gerek yok diye bebek yağı kullanıyorum.bütün vücuduma sürüyorum.
göğüsler sarkmasın diye banyodan sonra soğuk su tutuyorum
hamilelikte çiller oluşuyor bazılarında bende hiç olmamıştı güneşe çıkarken bepantholun kremini sürüyordum.şimdide sürüyorum.aklıma geldikçe yine sizlerle paylaşırım.
sizlerinde paylaşımlarınızı bekliyorum

hamileliğimden en küçük bir iz kalmamış birisi olarak yazmak istedim, çünkü hamileliğim sırasında tecrübeli annelerin yönlendirmesine çok ihtiyaç duymuştum, 4. aydan itibaren düzenli olarak çatlak kremi kullandım, isteyene link verebilirim, hiç bir konuda kendimi kasmadım, aman hamileyim hareket etmeyim şunu , bunu yapmayım demedim, hep hareketliydim, 32. hafta sonuna kadar işe otobüsle gittim 37. hafta sonuna kadar çalıştım 38+4 te normal doğum yaptım, doğuma giderken toplam 7 kg almıtım, 20. günde eski kiloma 40ımız çıktıktan sonrada eski bedenime kavuştum, doğumdan hemen sonra korse kullandım,

hepinize çatlaksız, sancısız bir hamilelik dilerim

deniz anası ne güzel, senin adına çokk sevindim. ama şunu da unutma çok şanlısın.
yazdıklarının hemen hemen hepsine ben de dikkat ettim. 5. aydan sonra çatlak kremleri kullandım. hatta daha fazlasına bile gayret ettim17 kilo almıştım 15ini verdim..8 aylık olana kadar her akşam hafif tempoda 1 saat yürüyüş.yaptım. 36 haftaya kadar derse girdim. 40. haftada normal doğum yaptım ama doğum benden çok şey götürdü. korse kullanmama rağmen göbek kaybolmadı. eski bedenimin yanından bile geçmiyorum. göğüslerim büyüktü iyice büyüdü. daha çok göğüs bedeni yüzünden olmuyor kıyafetler. gardrobumda ne varsa kaldırdım. çatlaklarım fazla yok Allah tan. peki üzülüyormuyum??
asla!!
çünkü biliyorum ki ben bir anneyim artık, ve bedenim bu döneme böyle bir tepki veriyor. ne olursa olsun ne yaparsan değiştiremeyeceğim şeyler olacağına inanıyorum artık. sonuçta herkesin bir anatomik yapısı var.
ama denizanası senin gibi şanslıları da alkışlıyorum ve takdir ediyorum yani:içelim:

yeni annelere tavsiyem kesinlikle hamileyim deyip oturmayın, bol su içip mutlaka yürüyüş yapın. normal doğuma çoook yardımcı oluyor çünki. bi de göğüslerinizi doğuma bir ay kala emzirmeye alıştırın. son olarak sonuçta anne oluyorus ve bedenimiz oldukta zorlu bir dönem geçiriyor. bazı değişiklikler elbet olacak. kendinizi ve bebeğinizin sağlığına dikkat ettikten sonra bü tür fiiziksel meselerei de çok da kafaya takmayın
kolay doğumlar dileriim...

Son düzenleme:
elifcim aslına bakarsan senin ve bir çok arkadaşın katettiği yol bende kat kat fazla, benim vermem gereken toplamda 7 kg vardı ama sizler 15 kglardan bahsediyorsunuz, bunu unutmamak lazım, çok almış olsaydım şimdi ne durumda olurdum bilmiyorum

en önemlisi sağlıklı olmak ve sağlıklı bebişlere kavuşmak zaten gerisi halledilir

ben hiçbişey yapmıyorum yaa. geç mi kaldım acep CADIARZU
ama göbeğimde kaşınmalar başladı bu çatlak başlangıcı mı ?
DENıZANASI nasıl başardın 7kiloyu maşşallah sana

doktorlar genelde 4. aydan önce herhangi bir krem kullanılmasını önermiyorlar
ben 4. ayımdan itibaren pregnacare çatlak önleyici krem kullandım ve çok faydasını gördüm

valla herkesin bünyesi farklı bencede.Normalde minyon yapıda olanlar yada ne yese kilo almayan tipler eski hallerine dönebilir.ama bazı benim gibi tipler varki bunlar için herşey çok zor.Aynı dönem hamilelik geçirdiğim bi arkadaşım vardır.Kendisi zaten normalde 45 kiloydu e benden kısa biraz.Ben normalde 60 kiloydum.O doğuma girerken olmuş 65-66 kilo:)) çook almış olmasına rağmen görünüşte bişey yok gibi duruyo.E veremedi hepsini ama vermesede oluyo zaten:) onun becerisiyle alakalı bişey değil bu yapı meselesi.Ve hergün hamur işi artık canı ne isterse yemişti.Bende son ana kadar çalıştım (o evdeydi bi de)yürüşte yaptım fazla aşırıda yemedim ama aldım yine 18 kilo kadar:) e ne oldum offf kocaman.bir karnım vardı resimlerim var şimdi bakıyoruz da inanın ikiz beşiz falan gibi.hepsini veremedim bunalıma girdim kıyafetlerimi komple yeniledim:KK43:( ama yapacak bişey yok uğraşıyorum vermeye ama eski halime dönebilceğimi hiç sanmıyorumm.ama çok şükür sağlıklı bi oğlum var onun için herşeye değer diyorum.ama su önemli su için çatlak kremi bulabilirseniz vıchy kullanın bi tane çatalğım yok o kadar kocaman olmama rağmen.Göbek deliğim en son dışarı doğru fırlamıştı resmen.sarkma da yok bende.sadece genel bi topalaklık sözkonusu:))

bende hamılelıgımın 4.ayından ıtıbaren catlak kremıne basladım. babe dıye bı marka var bıraz pahalı ama degdı. normalde cok cabuk catlayan bırt cılt yapım var ama bu krem epey yardımcı oldu. bırde benım ekleyecegım hamılelık sırasında olusan kıllanmalara aldırmayın. benım boynum kabasakal gıbı olmustu utanıyodum artık saclarımla kapatıyodum kollarım esımı gecmıstı gobegımde oyle :)) doktora epılasyon yapayımmı yoksa gecermı dedım. oda dogum yap 3.ayından sonra dokulecek hepsı dedı ve pasparlak eskı halıme dondum 3 aydan sonra o yuzden ozellıkle yuzde hamılelıkten dolayı cogalan tuylere mudahele etmeyın.

denizanası bende doğumdan sonra korse kullandım ve hiç göbiş kalmadı oğluşumda 10 kilo almıştım bunda da hedefim oooo:lepi:

benim cildim cok kurudur normalde ama artık vucut sampuanı kullanamıyorum cunku pul pul dokuluyor bunun caresini zeytinyaglı sabunda buldum hergun banyo yapıyorum ve cıkmadan heryerime bebe yagı sürüyorum bazende vazelin kullanıyorum artık cildim bu bakımlarla iyi durumda su anda 19 haftalık hamileyim daha karnım bile buyumedi ama ilerisi iöin simdiden onlem almak zorundayım

kızlar ben bebe yağı,badem yağı ve mustela adlı bi krem kullanıyorum ama ailemde çatlama çok var,genetikte varsa olacak bende de kesin biliyorum ama azaltır belki bi umut:KK43:

surem sen önlemini almışsın olsa bile elinden gelen birşey yok için rahat olur bari ben önlemimi almıştım diye

Güzel bir konu olmuş canım herkeze faydası olabilir..Ben önceden kullanmamıştım ama şükürki görünmeyen az yerde çatlak olmuştu bu sefer gidip hemen nıveanın bebe yağını aldım banyo sonrası gün içerisinde hemen sürüyorum ..Kaşıntı vs sayesinde bitti herşey yolunda...

Dışarıya çıkarken güneşten korunmak için şapka zaten takarım ama koruyucu krem sürüyorum

Saçlarım için bakım yağları kullanıyorum şuan oldukça uzun ama örerek kullandığım için çok sorun olmuyor..Ama bakım yağlarına kesinlikle devam...

nazlıcım bende nivea bebe yağı kullandım hep tek çatlağım olmadı valla bencede devam:))

nazlıcım bende nivea bebe yağı kullandım hep tek çatlağım olmadı valla bencede devam:))

Aslında canım elim alışverişte bir sürü ürüne gittii ama en yiisi bildik tescilli olanıdır dedim nıveayı aldım cidden bir baktım o gün daha kaşıntı bitti dedim ben kesin çatlaksız bitiririm:)

Başka neler yapmam gerek bilmiyorum bu sefer doğum sonrasıda birşeyler kullanmamıştım korse olabilir 1.de birşey kalmamıştı kilo vs ama 2. nolur nolmaz..Valla başka rahat olmaya özen gösteriyorum ve yürüyüşlere başkada ne yapılır bilemiyorumki daha yeni kendime geliyorum:)

cnm valla en iyisii yapıyorsun yürüyüş ve nivea bebek kremi doğumdan sonrada korse iyi fikir sen geri fit vucuduna kavuşursun:))
kk vitrinlerini çatlatırsın şekerr:))

cnm valla en iyisii yapıyorsun yürüyüş ve nivea bebek kremi doğumdan sonrada korse iyi fikir sen geri fit vucuduna kavuşursun:))
kk vitrinlerini çatlatırsın şekerr:))

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Canımopuyorumnanaktanbaşarıcam inşallah şuan kaç kilo aldım ne yaptım inan takılmıyorum onca sıkıntı sonrası sağlıkla bebiş dünyaya gelsin sonrasını kendime sözüm var başarıcam yine..Dediğin gibi derli toplu bir anne olucam yine :eek:Ama ya demeden geçemeyeceğim buradanda alttaki resme bakmaya doyamıyorum canım ben yaa o ne güzelliktir Rabbim sana ailene bağışlasın veeeee kırkbinkere MAŞALLAHHHH Allahım korusun eylülü kıyamam yaaa aman oku üfle cnm :nazar:nazar:

ben hiçbişey yapmıyorum yaa. geç mi kaldım acep CADIARZU
ama göbeğimde kaşınmalar başladı bu çatlak başlangıcı mı ?
DENİZANASI nasıl başardın 7kiloyu maşşallah sana

geç kalmış değilsin canım ama hemen başla bence kaşınmayada başlamışsın çünkü, büyük ihtimalle eğer yeterince nemlendirmezsen çatlayacaksındır,

ben tüm hamileliğimde hiç aşermedim, herşeyden yedim ama abartmadan, onun dışında haretli olmama borçluyum sanırım birazda, ve bebeğimde 2790 gr doğduki 7 kiloya göre çok iyi, e suyu, plesenta derken zaten büyük kısmıda doğumda gitti,

inşallah senin ve tüm hamilelerde güzel sorunsuz bir şekilde bu evreyi geçersiniz, tadını çıkarın, çok güzel bir şey yaşıyorsunuz

denizanası bende doğumdan sonra korse kullandım ve hiç göbiş kalmadı oğluşumda 10 kilo almıştım bunda da hedefim oooo:lepi:

inşallah canım hedefine ulaşırsın ki tecrübelisin eminim başarırsın,
korse bencede önemli, gerçi sezeryanda hemen kullanılamıyor ama, dikişler biraz düzelir düzelmez kullanılmalı

selam arkadaslar ben de 16+3 um toplamda 3,5 kılo aldım diyetisyene de devam ediyorum ama gene de aldım.
92 ile basladım maksımum 100 ile bitirmeliyiz diyor diyetisyenim
bu ayı hiç almadan gecirmem lazım insallha.

X