Karın ve kasık ağrısı acele

donurlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2007
138
1
44
Arkadaşlar 3 gün önce kasıklarımda adet olacakmışım gibi bir ağrı başladı gece ve ertesi gün öğlene kadr devam edince doktoruma gittim. Karnımda aşırı bir şişkinlik hissi de olduğu için idrar yolları enfeksiyonundan şüphelendi ve tahlil istedi. Sonuçta herhangi bir enfeksiyon çıkmadı, ultrasonda da bebeğin durumu ve gelişmesi normaldi, doktorum da rahim genişleme ağrılarıdır dedi. ama özellikle dün akşamdan itibaren ağrılarım daha da arttı ve bugun artık dayanma sınırımı zorluyor. 15. haftamın içindeyim. bu ağrıları bu kadar yoğun yaşamam normal mi yoksa detaylı bir inceleme için tekrar doktora gideyim mi? Benim gibi bu dönemde bu ağrıları şiddetli geçiren arkadaşlar var mı diye sormak istedim çünkü baya endişelenmeye başladım. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

merhaba donurlu. 13. haftadan sonra rahim genişlemesinden dolayı özellikle sağ kasıkta ağrıların arttığını okumuştum. ben 13. haftamdayım ve sağ kasığımda ince ince bir sızı var dün geceden beri. ama o kadar dayanılmayacak gibi değil.

bendede aynısı olmuştu canım inanılmaz derecede bir ağrım vardı kasıklarımda ve kasıklarımdan sol tarafıma uzanan bıçak batması gibi bişeydi. hatta burda paylaşmıstım onu. doktora sorduğumda rahmimin büyüdüğüne dair bir belirti olduğunu söylemişti... ama tabi sen yine ihmal etme. tekrar geçmiş olsun canım

canim gecmis olsun.benimde cok agrilar oluyor.doktor onemli degil diyor ama benim agladigim bile oldu.cok agriyor hep yatiyorum.ayakta duramiyorum evden disari cikamiyorum.simdi birde birisi iceriden gobek deligimi asiliyormus gibi kramplar basladi.bebek büyüdügü icin rahim genislemesiymis.

kizlar bende de arada oluyor mesela tmeizlik falan yapinca kendimi zorlayinca belim agriyor,,,,dr um normal dedi rahmin buyudugu icin kasiliyor ve bu da sende agri yapiyor normaldir dedi...bazen rahatsiz ediyor beni ama cok az..sonraki haftalarimda cogalacak mi???

Cevaplar için teşekkür ederim herkese öncelikle.
ağrıya dayanıklılığım fazla olmasına rağmen dayanma sınırımı zorlamaya başlayınca korkmuştum baya (her ne kadar doktoruma gidip kontrol ettirdiysem de). Demek ki herkesde yaşanabiliyormus şiddetli ağrılar. yakınımdaki bazı yeni doğum yapan annelere sordum hepsi de biz de çok az oldu ağrılar hatta hiç olmadı diyince ben de kendime özel sandım bu ağrıları önce ama şimdi anlıyorum ki olabiliryormuş. Rahatlamamı sağladınız kızlar sağolun hepiniz.

Cevaplar için teşekkür ederim herkese öncelikle.
ağrıya dayanıklılığım fazla olmasına rağmen dayanma sınırımı zorlamaya başlayınca korkmuştum baya (her ne kadar doktoruma gidip kontrol ettirdiysem de). Demek ki herkesde yaşanabiliyormus şiddetli ağrılar. yakınımdaki bazı yeni doğum yapan annelere sordum hepsi de biz de çok az oldu ağrılar hatta hiç olmadı diyince ben de kendime özel sandım bu ağrıları önce ama şimdi anlıyorum ki olabiliryormuş. Rahatlamamı sağladınız kızlar sağolun hepiniz.

canım bendede aynı şekildeydi ilk sıralar çok fazlaydı, adet olacakmışım gibi ağrılarım vardı doktorumla konuştuğumda çok normal olduğunu, hatta bunun iyi birşey olduğunu bile söylemişti, ağrılarım çok olursa sadece minoset içebileceğimi iletmişti ben bebişimin sağlığı için içmedim tabi. uzun bir süre ağrıların kesildi ancak bu sıralardada karın ağrım başladı buda bebğin büyümesindenmiş, allahım sağlıkla kucağımıza almayı nasib etsin bu ağrılar bile güzel tadını çıkar gebeliğinin yerimseniben

canim gecmis olsun.benimde cok agrilar oluyor.doktor onemli degil diyor ama benim agladigim bile oldu.cok agriyor hep yatiyorum.ayakta duramiyorum evden disari cikamiyorum.simdi birde birisi iceriden gobek deligimi asiliyormus gibi kramplar basladi.bebek büyüdügü icin rahim genislemesiymis.
CANI YA SENİN YARAMAZ GÖBEK DELİĞİNE SALINCAK KURMUŞ OLMASIN BELKİ SALLANIYODUR:emir_bebek:

Peki arkadaşlar kasık ağrılarının dışındaki karın ağrılarını (mesela ishal olmusum gibi ama olmadıgım kramp tarzı ağrıları) kullandığım demir hapları yapıyor olabilir mi? benim demirim cok eksik cıktığı için doktorum bana solgar demir ilacı ve centrum diye karısık bir vitamin verdi. acaba bu ilaçlar mide bulantısı ve bağısak şikayetleri ve bu tip karın ağrıları yapıyor olabilir mi?

X