Karın şişliği

Hazal091020

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
91
15
23
Resimde gördüğünüz. Gibi yakın zamanda bu şekilde bir şişlik oluştu daha önce başına gelen varmı gebelik düşünüyoruz fakat adet olduğum için o ihtimal soz konusu olmadığı için endişeleniyorum daha önce bu durumu yasayan biri var mi acaba kist falan olabilir mi ya da daha kötü bie sey

Son düzenleme:
Yani bu şekilde şişlik pek iyi şeylerin habercisi değildir ama artık son evrelerde karın böyle şişer. Yani bu şekle gelene kadar size bir çok belirti verir.Bunun kadın hastalıklarından ziyade dahiliye ile alakası var umarım gazdır. Ama bir sabah kalktım ve böyleydi diyemezsiniz. Muhtemelen yavaş yavas bu şekle gelmistir. En acilinden randevu alınız. Başka şikayetleriniz varmı?

Hic bir şekilde ağrı dahi yok bende gaz diye ummak istiyorum belirti olmadığı için ilk zamanlar kilo aldığımi düşündüm

Hamileligimin başlarında boyle olmustum hatta soranlar 6 aylık varmı dıyordu
Bende utanıyordum yenı hamıleyım demeye
Baktım altı aylık kac hafta oluyor yabancı sorunca o haftalık gıbı soyluyordum
Adet oldum demıssınız ama dahikiyeye gidersenız onada bakar belki

Hamileligimin başlarında boyle olmustum hatta soranlar 6 aylık varmı dıyordu
Bende utanıyordum yenı hamıleyım demeye
Baktım altı aylık kac hafta oluyor yabancı sorunca o haftalık gıbı soyluyordum
Adet oldum demıssınız ama dahikiyeye gidersenız onada bakar belki
Evet adet oldum ama zaten hamile dahi olunsa ilk ayda bu kadar sisermi ki bir karin

Konuyu görünce şaka sandım desem ..
Yani bu hiç normal değil, her şey olabilir. Mutlaka doktora gidin

Ben nerdeyse 6 aylık gebeyim karnım bu kadar yok. 🙄 gaz olsa böyle sisermi bilmiyorum ama gaz olacağını düşünmüyorum çünkü agri sanci yapar gaz. Oda yok diyorsunuz. Adet olup gebelik de devam eden kişiler var. Umutlandırmak istemem ama siz gene test yapın. Ama en yakın zamanda hem kadın doğuma hem dahiliyeye görünün ve çok ertelemeyin bu hafta halledin derim. Kist küçükken bu kadar şişlik olmaz ama kist büyürse gebe gibi görünebilir. Ki kist olduğunu da düşünmüyorum. Bana çok garip gelecek ama gebesinix gibi geliyo. Doktora gittikten sonra mutlaka yaz çok merak ettim 🤔

Ben nerdeyse 6 aylık gebeyim karnım bu kadar yok. 🙄 gaz olsa böyle sisermi bilmiyorum ama gaz olacağını düşünmüyorum çünkü agri sanci yapar gaz. Oda yok diyorsunuz. Adet olup gebelik de devam eden kişiler var. Umutlandırmak istemem ama siz gene test yapın. Ama en yakın zamanda hem kadın doğuma hem dahiliyeye görünün ve çok ertelemeyin bu hafta halledin derim. Kist küçükken bu kadar şişlik olmaz ama kist büyürse gebe gibi görünebilir. Ki kist olduğunu da düşünmüyorum. Bana çok garip gelecek ama gebesinix gibi geliyo. Doktora gittikten sonra mutlaka yaz çok merak ettim 🤔
Artık doktora gitmekden o kadst Yoruldum ki 6 7 aydır gitmiyorum önceden en ufak biseufe umutlsnir defalarca test yapardım taki doktor tüp bebek onerene kadar amh düşüklüğü olduğu için bende henüz haizt hissetmediğim için başlamak istemedim tedaviye daha anca 23 yaşına girdim kendi kafamda erken olduğunu düşündüm hep ben geven sene 80 kiloydum o zaman bile böyle bir gobek çıkmamıştı hayatım boyunca şuan 74 kiloyum aynada kendime bakamiyotim.sürekli karnımi içeri çekerek gezmeye çalışıyorum o halfe bile inmiyor hamilemisin sorularını hele hic söylemiyorum kendi bedenimden 40 kat büyük şeyler giyiyorum bu ay sdey Olmasaydım ben testte yapardım ama gecikmeli de olsa adet oldum o yüzden ümutsuz vaka sanırım başka bir probelem var geçmediği taktirde dahileye gidicem

Artık doktora gitmekden o kadst Yoruldum ki 6 7 aydır gitmiyorum önceden en ufak biseufe umutlsnir defalarca test yapardım taki doktor tüp bebek onerene kadar amh düşüklüğü olduğu için bende henüz haizt hissetmediğim için başlamak istemedim tedaviye daha anca 23 yaşına girdim kendi kafamda erken olduğunu düşündüm hep ben geven sene 80 kiloydum o zaman bile böyle bir gobek çıkmamıştı hayatım boyunca şuan 74 kiloyum aynada kendime bakamiyotim.sürekli karnımi içeri çekerek gezmeye çalışıyorum o halfe bile inmiyor hamilemisin sorularını hele hic söylemiyorum kendi bedenimden 40 kat büyük şeyler giyiyorum bu ay sdey Olmasaydım ben testte yapardım ama gecikmeli de olsa adet oldum o yüzden ümutsuz vaka sanırım başka bir probelem var geçmediği taktirde dahileye gidicem
6 7 aydır gitmiyosunuz. Ve hala şikayetler devam ediyo kendi kendine geçmesini beklerken geç kalinabilecek bi durum olabilir.

6 7 aydır gitmiyosunuz. Ve hala şikayetler devam ediyo kendi kendine geçmesini beklerken geç kalinabilecek bi durum olabilir.
6 7 aydır bu şekilde değil yanlış anlaşıldı sade 1 aydır anca boyle çocuk için tedaviye gitmiyorum dedim tüp bebeğe yani 7 ay once doktor tüp bebek önermişti bende biraz beklemek istemiştim ona gitmiyotum bu karnimin şişliği 1 aya yakindir anca var hadda 2 3 hafta anca olmuştur

6 7 aydır bu şekilde değil yanlış anlaşıldı sade 1 aydır anca boyle çocuk için tedaviye gitmiyorum dedim tüp bebeğe yani 7 ay once doktor tüp bebek önermişti bende biraz beklemek istemiştim ona gitmiyotum bu karnimin şişliği 1 aya yakindir anca var hadda 2 3 hafta anca olmuştur
Tamam şimdi anladım..
Yani bence ertelemeyin yinede.
Tedavi konusunda hiç bi sey diyemem özellikle tuo bebek maddi manevi zor bi süreç. Ona sadece kadının değil erkeğinde hazir olması gerekli. Biz 1 buçuk yıl belki kendiliğinden olur parayı ayarlayalım işleri yoluna koyalım diye ertelemistik. Bi anda hadi deyip başladık.

Ama dediğim gibi mutlaka yakın zamanda gorurunun bi hekime

Tamam şimdi anladım..
Yani bence ertelemeyin yinede.
Tedavi konusunda hiç bi sey diyemem özellikle tuo bebek maddi manevi zor bi süreç. Ona sadece kadının değil erkeğinde hazir olması gerekli. Biz 1 buçuk yıl belki kendiliğinden olur parayı ayarlayalım işleri yoluna koyalım diye ertelemistik. Bi anda hadi deyip başladık.

Ama dediğim gibi mutlaka yakın zamanda gorurunun bi hekime
Rabbim kucağınıza bos bırakmasın inşallah isteyen herkesin sizce kilo olma ihtimali varmı görünüş olarak dışardan bakınca çok kafam karışık acaba kilo mu diye

Glüten alerjiniz çıkmış olabilir ya da düzenli yediğiniz bir şeye alerji gelişmiş olabilir. Sindirim problemi gibi geldi bana.

Rabbim kucağınıza bos bırakmasın inşallah isteyen herkesin sizce kilo olma ihtimali varmı görünüş olarak dışardan bakınca çok kafam karışık acaba kilo mu diye
Amin. 3 aya allahin izniyle kucağımıza alicaz. Mevlam isteyen çabalayan hasret çeken herkese sağlıklı hayirli gebelik nasip etsin.

Bölgesel kilo alan kişiler var. Sizin yapınız da bu sekildeyse kilo olabilir ama görüntüye bakıldığında pek kiloya ihtimal veremiyorum. Ya gebelik var adet oluyorsunuz ama bu mümkün. Gebe iken kanama yaşayan kişiler var. Kist olabilir. Ki eğer kist ise bu pek hoş bi sey degil sizin durumunuzda. Acil bi durum bile yaşanabilir. Cok değinmek korku salmak istemiyorum bu konuda. Ama yerinizde olsam cumaya kadar bi hekime giderdim.

X