karın ağrısından hastaneye zor yetiştim

balpetegim

küçük prensin annesi
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
6.256
18
kızlar bugün başıma bi iş geldi ki sormayın:1shok:
her zamanki gibi kalktım,kahvaltımı ettim,okula gitmek için yola çıktım,yolda hafif bi karın ağrısı vardı...sanki üşütmüşüm de gaz var gibibenneyaptımki yol boyunca ağrı artmaya başladı,dolmuştan indiğimde zor yürüyordum,rengim attı ve acayip başım ağrıyordu senağlama okula zor vardım,girdiğimde hiç gücüm kalmamıştı,betim benzim iyice attı,sancılarda şiddetleniyordu,kramp gibi bi başlayıp bir duruyor ama gelince de çok şiddetli oluyordu :a015: arkadaşlarla konuşunca da bayaa korktum dr umu aradım,ameliyattaymış ulaşamadım,ama dayanacak gücüm kalmamıştı ağrım gittikçe artıyordu,eşime telefon ettim geldi beni aldı,bu arada midem de bulandı,çocukların tuvaletine zor yetiştim...arabayla giderken neler çektim bana sorun,eşimi de telaşlandırmamak için belli etmemeye çelışıyordum ama resmen gözlerimden yaş geldi....o dakikalarda neler düşündüm,ne korkular yaşadım hiç sormayın :1no2:
kendi dr um ameliyatta olduğu için başka dr a acil olarak muayene oldum,bebeğim iyiymiş çok şükür,onu gördüm,kalbini dinledim rahatladım çok şükür :teytey: bana kan ve idrar testi yaptılar bi şey çıkmadı,iç hastalıkları dr u da baktı,karnımın her yerine bastırdı benneyaptımki ama bi şey çıkmadı çok şükür...usg ye alacaklardı 2saat beklemem gerekiyodu,dayanacak halim kalmadığı için eve geldim,usg ye yarın giricem artık...biraz uyuyunca geçti sanki ama kabus gibi bi gündü, niye böyle oldum hala anlamadım

canım geçmiş olsun ya.. bende de şiddetli karın ağrıları oluyor bazen yaptığım tek şey üstüme yorgan alıp uyumak sonra rahatlıyorum doktora sorduğumda şiddetli gaz sancısı olduğunu söyledi ben de artık çok önemsemiyorum.. kendine dikkat et geçmiş olsun canım tekrardan aklına da kötü şeyler getirme

yaa bende de öyle normal denebilecek ağrılar oluyodu önemsemiyodum ama bugünkü çok fenaydı,kabus gibi...acısından ağladım valla...neden oldu hala anlamadım,mide bulantısını niye yaptı?hala çözemiyorum...dr dedi ki;hamilelikte karın ağrısı olur ama bünye bunu genellikle kendini tolore eder,yani anne pek hissetmez..ama bu tür sancılar her zaman tehlikelidir dedi...zaten dr un odasına girdim,masaya yattığımda zırıl zırıl ağlıyodum,çok kötü bi şeydi inşallah bi daha olmaz

bi şey çıkmayınca iç hastalıkları uzmanı ve kadın doğum dr um apandistten şüphelendiler o yüzden usg istediler,ama anlattığım gibi ben bekleyemedim eve geldim yarın gidicem usg ye...ama apandist olsa bu saate çoktan patlardı Allah korusun
ben en son 10gün önce dr a gittiğimde büyük testler olmuştum,orda idrar yolu enfeksiyonu çıktı ve 10gün antibiyotik kullandım,dün bitti...ilacı kesmenin etkisi olabilir belki,ben öyle düşünüyorum şu anda...çünkü başka bi açıklaması yok

ay canım ya dikkat et kötü kendimi bir an senin yerine koydum.. ishal varmıydı peki aldığın besinlerle alakalı olabilirmi dikkat et kendine ve bebeğine..

ishal yok,dr lar da onu sodu,ishal idrar yanması gibi bi problem yoktu...birden başladı ve gittikçe şiddetlendi...ben de bunları yaşarken bir an doğum sancılarını hayal ettim,bu ağrılara bile dayanmak bu kadar zorken doğum anında ne yaparım onu düşündüm...valla Allah yardımcımız olsun bu iş çok zormuş

bu arada ben medical parkta nuray sözeri altıner e gidiyordum,o ameliyatta olduğu için ahmet yılmaz a göründüm,methini çok duymuştum,görmek bugüne kısmetmiş...gerçekten dedikleri kadar var,çok iyi bi dr,çok memnun kaldım,bursa da dr arayanlara duyurulur

geçmişolsun canım..belki de yalancı kasımaların başlamıştır..artık büyüyolar çünkü..benim de sık sık ağrım oluyor karın bölgemde.idrar tahlili yapıldı mı pekİ?

gecmiş olsun inş. tekrar başına böyle bişe gelmez canım dinlen en iyisi

çok geçmiş olsun canım
umarım tekrarlamaz

geçmiş olsun canım ya kendıne dıkkat et sakın ıhmal etme kontrollerını

ay canım ya dikkat et kötü kendimi bir an senin yerine koydum.. ishal varmıydı peki aldığın besinlerle alakalı olabilirmi dikkat et kendine ve bebeğine..

geçmişolsun canım..belki de yalancı kasımaların başlamıştır..artık büyüyolar çünkü..benim de sık sık ağrım oluyor karın bölgemde.idrar tahlili yapıldı mı pekİ?

evet canım,kan tahlili,idrar tahlili hepsi yapıldı,dediğim gibi genel cerrahi uzmanına da göründüm bi şey çıkmadı...ama gerçekten çok kötüydü...bunlar bu kadar zorken doğumda ne yaparız bilmem Allah yardımcımız olsun

Rahim ağzına baktılar mı? hiç açılma olmuş mu? Yarın rahim ağzı uzunluğuna da baktır derim..Sen baktır illa kötü birşey olacak diye birşey yok panik yapma.Çok geçmiş olsun önemli olan ağrının karakteri, regl ağrısı gibimiydİ?Yoksa gaz sancısı gibi mi?

bi şey çıkmayınca iç hastalıkları uzmanı ve kadın doğum dr um apandistten şüphelendiler o yüzden usg istediler,ama anlattığım gibi ben bekleyemedim eve geldim yarın gidicem usg ye...ama apandist olsa bu saate çoktan patlardı Allah korusun
ben en son 10gün önce dr a gittiğimde büyük testler olmuştum,orda idrar yolu enfeksiyonu çıktı ve 10gün antibiyotik kullandım,dün bitti...ilacı kesmenin etkisi olabilir belki,ben öyle düşünüyorum şu anda...çünkü başka bi açıklaması yok

canım çoook geçmiş olsun bende de idrar yolu enfeksiyonu var bgn antibiyotik tedavisine başladım 5 gün sürecek umarım iyileşir çünkü erken doğum riski yaratabileceğini söledi doktorum....:bbo:

canım çoook geçmiş olsun bende de idrar yolu enfeksiyonu var bgn antibiyotik tedavisine başladım 5 gün sürecek umarım iyileşir çünkü erken doğum riski yaratabileceğini söledi doktorum....:bbo:

ayyy Allah korusun,bana öyle bi şey söylememişti ama o şiddetli sancılarda ben de onu düşündüm...daha 6ayını bile doldurmadı,Allah göstermesin :sm_confused: bebeğimi gördüm,kalp atışlarını dinledim rahatladım çok şükür...

Rahim ağzına baktılar mı? hiç açılma olmuş mu? Yarın rahim ağzı uzunluğuna da baktır derim..Sen baktır illa kötü birşey olacak diye birşey yok panik yapma.Çok geçmiş olsun önemli olan ağrının karakteri, regl ağrısı gibimiydİ?Yoksa gaz sancısı gibi mi?

canım yol boyunca benim de aklıma bunlar geldi,çünkü doğum sancısı gibi kısa aralıklarla ve çok şiddetli geliyodu,ama dr lar iyice muayene ettiler,şu anda içim rahat ama sebebini hala anlayamadım,bi arkadaşın yazdığı gibi yalancı doğum sancısı mıydı acaba?

ayyy Allah korusun,bana öyle bi şey söylememişti ama o şiddetli sancılarda ben de onu düşündüm...daha 6ayını bile doldurmadı,Allah göstermesin :sm_confused: bebeğimi gördüm,kalp atışlarını dinledim rahatladım çok şükür...

cnm peki 10 günlük tedavin sonrası tekrar bi idrar tahlili yaptırdınmı?
iyileşme olmuşmu merak ettim.
benim bi arkadasım da hamileliği boyunca dönem dönem idrar yolu enfeksiyonuyla uğraştı ama erken doğum yapmadı şu an 39. haftasında ... umarım biz de de bi sorun yaratmaz ama genede tedbirini almak lazım...

cnm peki 10 günlük tedavin sonrası tekrar bi idrar tahlili yaptırdınmı?
iyileşme olmuşmu merak ettim.
benim bi arkadasım da hamileliği boyunca dönem dönem idrar yolu enfeksiyonuyla uğraştı ama erken doğum yapmadı şu an 39. haftasında ... umarım biz de de bi sorun yaratmaz ama genede tedbirini almak lazım...

bugün yapıldı kan ve idrar testi...dr bi sorun yok dedi...şu an rahatım ama aynı şeyi tekrar yaşarım diye çok korkuyorum

canım öncelikle çok geçmiş olsun. benimde dün gece karnımda daha doğrusu sağ boşluk tarafında şiddetli bi ağrı başladı. gündüzde geçmeyince apar topar gittim doktora. benim ağrı sancıdan ziyade bir baskı varmış gibi ilginç bir ağrıydı. doktorda hamilelerde senin tarif ettiğin gibi ağrılar olur doğru ama senin için çok erken 8. 9 . aylarda görüyoruz bu ağrıları dedi. sonra ultrasonda baktı her şey yolunda görünüyor, ağrıdığını söylediğin yerde safra kesesi var hamilelerde safra kesesiyle ilgili sorunlar sık görünüyo dedi ve bu konuda uzman ultrasoncuya gönderdi. oda baktı ve kesinlikle safra da ve baktığım bölgede sorun yok dedi. ya canım o kadar yanıyoki uyuyamıyorum bile. eskiden ayakta fazla durduğum zaman buna benzer bi ağrı olurdu ve oturduğum an geçerdi. şimdi daha şiddetli ve ne yapsam geçmeyen bi ağrı var, öyle yaniiiii... neyse burda olmak çok güzel yakın bi arkadaşıma dert yanıyomuşum gibi yazdığım an rahatlıyorum... hepinizi çoooook seviyorummmm...a.s.

senin problemin benimkine benziyor sanırım...ama ben çok kötü oldum,ağrıdan ağlıyodum,baş ağrısı ve mide bulantısı da yaptı,ne karmaşık bi şeymiş bu hamilelik yaa

X