Karbonatla hamilelik testi yapan vaarmı? :)

limonkabugsu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2015
856
245
Gecmiş konulardan karbonatla hamilelelik testi yapilabildiğini okumustum dün :) bardağa idrarınızı koyuyosunuz içine 1 tatlı kaşığı karbonat koyuyorsunuz köpürürse hamileymişsiniz köpürmezse değilmişsiniz :KK70: komik geldi dün denedim :KK70: maden suyuna gripinlimon koyunca nasıl köpürürse aynı öyle köpürdü heycanladım bi ama dedim belki herkesde köpürür, eşimde gelince eve tabiki de aynı testi onun idrarıyla da yaptım :KK70: cok azıcık bi beyazlık oldu benmki gibi köpürmedi :KK70: bugün iş yerinde bekar bi bayan arkadaşa yaptrdik ondada hiç köpürmemiş :KK70:
velhasılı kelam adet döngüm 25_26 gündür bugün 25 :)) hamile olma ihtimalim varmıdır :) hamile olup deneyecek olan varmı :) yada daha önce deneyen vaarmı :) :KK49::KK45::KK76:

ben denedim canım.aynen bende burada okuyup hamilemiyim diye denemiştim.adete bir gün kala.köpürmüştü benim.2 gün sonra testden öğrendim ki hamileyim.ama şuan hamile değilim düşük yaptım.kısmet.eşimi gece yarısı kaldırıp ona yaptığımda köpürmemişti.

Fortest erken gebelik testi almiştim yarın sabah onu yapcam yazarım mutlaka :) bir senedir cocuk bekliyoruz Allah ım inşallah bu ay nasip eder :)

ben denedim canım.aynen bende burada okuyup hamilemiyim diye denemiştim.adete bir gün kala.köpürmüştü benim.2 gün sonra testden öğrendim ki hamileyim.ama şuan hamile değilim düşük yaptım.kısmet.eşimi gece yarısı kaldırıp ona yaptığımda köpürmemişti.
Rabbim tez zamnda yeniden nasip eder inşallah o duyguyu... Dua yı bırakmayalım :)

çok ilginç bir konu olmuş :) reglden ne kadar önce yaptınız bu testi benim BAT 13 ya da 14 ağst. da bende mi denesem evde dün testte negatif çıkmıştı

çok ilginç bir konu olmuş :) reglden ne kadar önce yaptınız bu testi benim BAT 13 ya da 14 ağst. da bende mi denesem evde dün testte negatif çıkmıştı
dün yaptığın testin tarihi çok erken.o testler adete 1 hafta kala yapılınca doğru sonuç vermeyebiliyor.hamile olsan bile çıkmaz 1 hafta önceden.

Eve gidince bende denicem benimde BAT 17 ağustos .. Bu kadar erkenden belli olur mu acaba , Ayrıca netten araştırdım köpürmesinin nedeni sadece hamilelerin idrarı asitli olurmuş oyüzden köpürüyormuş eve gidince bende bir deneyeceğim Ne kaydebederim ki:21:

Benimde normal şartlarda reglime 2 gün kaldı..Ama bu ay yaşadıklarımı hiç bir adet dönemimde yaşamamışımdır..Bakalım bende sürekli kendimi yokladım inceledim ama..Adetim geçene kadar kafamdan geçirmeyeceğim bu konuları..Geçerse o zaman test yapacağım...Tatilden geldik belki diyorum orda üşüttüm de bu ay enteresan belirtiler yaşıyorum..Belkide bu ay kendimi çok dinlediğimdendir.. :KK43:

Benimde normal şartlarda reglime 2 gün kaldı..Ama bu ay yaşadıklarımı hiç bir adet dönemimde yaşamamışımdır..Bakalım bende sürekli kendimi yokladım inceledim ama..Adetim geçene kadar kafamdan geçirmeyeceğim bu konuları..Geçerse o zaman test yapacağım...Tatilden geldik belki diyorum orda üşüttüm de bu ay enteresan belirtiler yaşıyorum..Belkide bu ay kendimi çok dinlediğimdendir.. :KK43:
Ne gibi belirtiler mesela ??

Ne gibi belirtiler mesela ??

1. Baş ağrısı(bu her ay oluyordu ki havalar sıcak büyük ihtimalle ondan)
2.Ara ara sağ ve sol tarafımda batmalar oluyor karnımda.Genelde Direk kasığım ağrırdı ve olurdum.Hiç ara ara olduğunu görmedim.Sanki bıçak saplıyor biri sonra çıkarıyor gibi.
3.Yattığım zaman yine kasık ağrım baslıyor sol tarafıma yatınca genelde. Ani kalkmalarımda da oluyor bu.
4.Akıntım oluyordu ama bu ay sapsarı bir akıntı geldi.Sonra beyaz seffaf bir sıvıya döndü.
5.Çok fazla tuvalete gidiyorum çokta sıvı tüketen bir insan değilim.İçtiğim 2-3 bardak çay.
6.Ve son olarak normalde çok yorgun bir insanımdır yapım böyle sanırım ama hiç erken saatlerde işten gelince bi yerde sızıp kalmamıştım..
İşte bu ay böyle geçti..

dün yaptığın testin tarihi çok erken.o testler adete 1 hafta kala yapılınca doğru sonuç vermeyebiliyor.hamile olsan bile çıkmaz 1 hafta önceden.

Evet aslında hiç bu kadar erken yapmazdım ve yapan duyduğumda da saçma bulurdum ama neredeyse adet bittiğinden beri benim göğüslerde acayip şişlik var ondan dolayı acaba üstüne mi gördüm dedim ve test yaptım:KK48: bugün yapsam bu testi belli olur mu acaba

X