Karartma/Blackout perde

bunların stor şeklinde olanları var ve güneş görünce koyulaşıyor. ben balkona uyum sağlasın diye siyah almıştım. çok güneş çekiyor pişman oldum. çocuk odasına açık rengi tercih edin derim.

Storların karartma açısından tasarımı daha farklı sanırım ama stor olmuyor pencereme.

Bak bu da yatak odasındaki

Benim dolabım da kahverengi

Koltuklar yeşil o nedenle kahverengi seçtim eşim siyah demişti sonra o da memnun oldu

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    25,1 KB · Görüntüleme: 398
Bak bu da yatak odasındaki

Benim dolabım da kahverengi

Koltuklar yeşil o nedenle kahverengi seçtim eşim siyah demişti sonra o da memnun oldu

Bizim yatak odası mobilyası da kahverengi (venge) ağırlıklı.

Sence perde olarak da kahve olursa nasıl olur?

Biri nefti yeşili dedi benim hoşuma gitti ama eşim beğenmedi, o illa bordo/mürdüm gibi renk istiyor. O da sanki beyaz mobilya ile güzel durur gibi geliyor bana.

Benim kızımın odasında mor var. Çok güzel karartıyor. Bir de ben gündüz uyurken göz bantı takıyorum gözlerime çok süper uyuyorum. Benim odamda da blackout olmayan mor var, o da iyi karartıyor... siyah değil de siyaha yakın renkler de olur. Yalnız perdeleri takınca kızım uyanmaz oldu. 3 saate yakın uyuyor perdeleri açmazsam sonra da gece uyumuyor:kızgın:

Bizim yatak odası mobilyası da kahverengi (venge) ağırlıklı.

Sence perde olarak da kahve olursa nasıl olur?

Biri nefti yeşili dedi benim hoşuma gitti ama eşim beğenmedi, o illa bordo/mürdüm gibi renk istiyor. O da sanki beyaz mobilya ile güzel durur gibi geliyor bana.

Mesela bence oldu

Odam çok dağınık tamamen çekip foto atamıyorum

Bizim dolap tam camın karşısında yani bir duvar cam diğeri dolap ikisi de kahve oldu ama gece zaten karanlık gündüz de çekiyorsun kenara

Odada diğer duvarda kahverengi şifınyer ve yeşil koltuklar var onların karşısında da yatak

Ben boğulmuyorum ama görümcem vs ay krem alsaydın boğar vs dedi

Eşim de amaç karanlık olsun değil mi aydınlık istersek zaten kenara iteriz dedi

Haki de olur aslında bordo Nasıl olur bilemedim ama

Mesela bence oldu

Odam çok dağınık tamamen çekip foto atamıyorum

Bizim dolap tam camın karşısında yani bir duvar cam diğeri dolap ikisi de kahve oldu ama gece zaten karanlık gündüz de çekiyorsun kenara

Odada diğer duvarda kahverengi şifınyer ve yeşil koltuklar var onların karşısında da yatak

Ben boğulmuyorum ama görümcem vs ay krem alsaydın boğar vs dedi

Eşim de amaç karanlık olsun değil mi aydınlık istersek zaten kenara iteriz dedi

Haki de olur aslında bordo Nasıl olur bilemedim ama

İşte benim siyah olsun dememdeki amaç zaten dekor olarak kullanmayacağız. Yani tek kanat olacak ve onu da kenara çekince gardrop ile duvar arasında kalıyor, görünmüyor hiç.

Bakalım koyu yeşile ikna edebilecek miyim?

Ben ikeadan aldım iki kanat perde, asla ışık sızdırmıyor baya uzun kestiricem.

Ama çok memnunum perdecilere göre de uygun fiyatları tavsiye ederim :)

Merhabalar,

Sorunum başlıktan da anlaşılacağı üzere perde. Dekoratif amaçlı değil de gündüz uyuyabilmek için karatma perdeye ihtiyacımız var. Yatak odasına ve çocuk odasına düşünüyorum...

Normalde ben internetten siyah renk sipariş verecektim ama bugün eşimle bi perdeciye girdik ve siyah çok boğar dediler, eşim de zaten öyle düşünüyormuş. Döküldü hemen, çocuk odasına mavi/turkuaz tonları yatak odasına da bordo/mürdüm tonları olsun diye...

Satıcı krem tonlar da, renkliler de siyah da aynı ölçüde karartma sağlar diyor ama bana mantık olarak öyle gelmiyor. Siyah kesinlikle daha etkili olur diyorum. Ayrıca internette de % olarak oranlar vermişler ve siyah %90-98 ara renkler %60-70 karartma sağlar diyor ama satıcı kremle siyahın hiç farkı olmaz diyor...

Çok kararsız kaldım ve bir an önce karar vermem gerekiyor. Ölçülü birşey olduğu için değiştirme şansım da yok malum...

Karartma perde kullanan, perde işiyle uğraşan, bilgisi olanlar var mı aramızda? Yardımcı olun lütfen banao_O
Karartma perdeyi çok iyi düşünmüşsünüz, karanlıkta uyumak daha sağlıklı.

Acaba stor ya da klasik perde olmasına göre mi değişiyor, kumaş kalitesine göre mi?

Krem gayet karartıyor diyen 2 kişi oldu.
Valla bilemiyorum benimkiler bi de brillant ama karartmıyor maalesef. Bi de stor değil fon, stor tavsiye etmem Zaten aralardan güneş vuruyor.

Stor karartmalar daha kullanışlı bence. İstediğinde çek yukarı görünmesin.

Stor olmuyor maalesef. Ama görünme problemi de yok. Pencerenin bitiminde dolap var her iki odada da. Dolapla duvar arasında kalıyor ve görünmüyor, perdeyi kenara çektiğimde.

Valla bilemiyorum benimkiler bi de brillant ama karartmıyor maalesef. Bi de stor değil fon, stor tavsiye etmem Zaten aralardan güneş vuruyor.

Stor zaten düşünmüyorum, çok açık renk de düşünmüyorum. Ama bakalım, koyu da olsa renkli mi tercih edeceğiz yoksa kahverengi/siyah mı...

Karartma kullanıyorum 10 yıldır çok memnunum

Hangi renk?

7 yıldır blackout kullanıyorum yatak odalarında ve oturma odasında
benimkiler krem rengi ve fazlasıyla iş görüyor
yeni evliyken bir kez öğlen ikiye kadar uyuduğumuzu bilirim :KK53:
hatta erken uyanmamız gerekiyorsa azıcık yukarı çekiyorum güneş girsin diye
bir keresinde akşam oturma odasında ışık açık ve black outlar tam çekiliyken dışardan gelen eşim odanın dışardan karanlık göründüğünü evde olmadığımı sandığını söylemişti.
eğer krem ya da açık ton almak istiyorsanız alın
hatta koyu renk güneşlik fikri bana çok boğucu geliyor.

geçen haftalarda apartmana dış yalıtım yapıldığı için işçiler iskelelerde gezdiğinden dolayı güneşlikleri tam kapatıyorduk. inanın gündüz vakti odayı toplarken etrafı iyi göremediğim için ışık açmak zorunda kaldım.

İkeadan siyah stor aldım en büyük olann bi küçüğü 80tlcivarıydı. Çok çok memnunuz. Kızımın odası öğlen uykusunda neredeyse gece gibi karanlık. Ki peteğin üstüne geldiği halde. Alttan biraz ışık girebiliyor onu da perdeyi duvara dayayacak bir örtü koyarak hallediyorum ama çok da gerek olmuyor. Storu kullanmak istemediğinizde sonuna kadar katlayınca hiç görüntü bozukluğu da olmuyor tavsiye ederim:KK49:

image.jpg Dışarısı aydınlık içerisi böyle

Telefon otomatik flash açtı zor ikna ettim

Ama alttan ve yandan geliyor bizimkinde altı yere yalın olurda kapanır yanları bilmiyorum

Zira benimki duvara sıfır ve duvar ve cam arası 50-60 cm buna rağmen sızıyor

X