Karartma/Blackout perde

elmadilimi

❤️
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2013
5.703
9.096
Merhabalar,

Sorunum başlıktan da anlaşılacağı üzere perde. Dekoratif amaçlı değil de gündüz uyuyabilmek için karatma perdeye ihtiyacımız var. Yatak odasına ve çocuk odasına düşünüyorum...

Normalde ben internetten siyah renk sipariş verecektim ama bugün eşimle bi perdeciye girdik ve siyah çok boğar dediler, eşim de zaten öyle düşünüyormuş. Döküldü hemen, çocuk odasına mavi/turkuaz tonları yatak odasına da bordo/mürdüm tonları olsun diye...

Satıcı krem tonlar da, renkliler de siyah da aynı ölçüde karartma sağlar diyor ama bana mantık olarak öyle gelmiyor. Siyah kesinlikle daha etkili olur diyorum. Ayrıca internette de % olarak oranlar vermişler ve siyah %90-98 ara renkler %60-70 karartma sağlar diyor ama satıcı kremle siyahın hiç farkı olmaz diyor...

Çok kararsız kaldım ve bir an önce karar vermem gerekiyor. Ölçülü birşey olduğu için değiştirme şansım da yok malum...

Karartma perde kullanan, perde işiyle uğraşan, bilgisi olanlar var mı aramızda? Yardımcı olun lütfen banao_O

image.jpeg Oğlumda lacivert bizde koyu kahve var

Karatma oranı aynı

Yalnız ben petekler kapanmasın dedim yere kadar yaptırmadım alttan ışık geliyor

Yine duvara dayasam da o aradan da sızıyor

Biz gece uyumak için aldık zira siteye projektör gibi bir şey taktılar evin içi pırıl pırıl

Eki Görüntüle 1995238 Oğlumda lacivert bizde koyu kahve var

Karatma oranı aynı

Yalnız ben petekler kapanmasın dedim yere kadar yaptırmadım alttan ışık geliyor

Yine duvara dayasam da o aradan da sızıyor

Biz gece uyumak için aldık zira siteye projektör gibi bir şey taktılar evin içi pırıl pırıl

Biz de cadde üstünde oturduğumuz için aydınlık oluyor.

Bir de oğlum gündüz uykusuna zor geçiyor, akşamları da yazın hava geç karardığı için sıkıntı yaşıyoruz...

Tül ve güneşliklerle uyumlu olması için yere kadar yapacağım zaten onda sorun yok.

Renk olarak da siyah, lacivert, koyu kahve neyse de mavinin daha açık tonları ve bordo/mürdüm falan aynı etkiyi verir mi ki?

Merhabalar,

Sorunum başlıktan da anlaşılacağı üzere perde. Dekoratif amaçlı değil de gündüz uyuyabilmek için karatma perdeye ihtiyacımız var. Yatak odasına ve çocuk odasına düşünüyorum...

Normalde ben internetten siyah renk sipariş verecektim ama bugün eşimle bi perdeciye girdik ve siyah çok boğar dediler, eşim de zaten öyle düşünüyormuş. Döküldü hemen, çocuk odasına mavi/turkuaz tonları yatak odasına da bordo/mürdüm tonları olsun diye...

Satıcı krem tonlar da, renkliler de siyah da aynı ölçüde karartma sağlar diyor ama bana mantık olarak öyle gelmiyor. Siyah kesinlikle daha etkili olur diyorum. Ayrıca internette de % olarak oranlar vermişler ve siyah %90-98 ara renkler %60-70 karartma sağlar diyor ama satıcı kremle siyahın hiç farkı olmaz diyor...

Çok kararsız kaldım ve bir an önce karar vermem gerekiyor. Ölçülü birşey olduğu için değiştirme şansım da yok malum...

Karartma perde kullanan, perde işiyle uğraşan, bilgisi olanlar var mı aramızda? Yardımcı olun lütfen banao_O
Benim ki krem rengi ve stor şeklin de çokta güzel karartıyor
Birde indirip kalorifer peteğinin arkasına sokuyorum daha çok etkili oluyır

Biz de cadde üstünde oturduğumuz için aydınlık oluyor.

Bir de oğlum gündüz uykusuna zor geçiyor, akşamları da yazın hava geç karardığı için sıkıntı yaşıyoruz...

Tül ve güneşliklerle uyumlu olması için yere kadar yapacağım zaten onda sorun yok.

Renk olarak da siyah, lacivert, koyu kahve neyse de mavinin daha açık tonları ve bordo/mürdüm falan aynı etkiyi verir mi ki?

Bordo mürdüm kesin verir

Bizimki koyu mavi o da hoş oldu ama biraz açığında da aynı etki olur dediler

Arada ışık kesici var vs vs diye anlattı adam

İkeadan aldım koyu yeşil gayet güzel karartıyordu, ama yıkandıkça ( 2 yıldır, 2 haftada bir) özelliği azaldı biraz.
Ama fiyatı da diğer perdecidekilere göre uygun daha da özelliği azalırsa yenisini alırım

Bordo mürdüm kesin verir

Bizimki koyu mavi o da hoş oldu ama biraz açığında da aynı etki olur dediler

Arada ışık kesici var vs vs diye anlattı adam

Evet arada farklı bir katman oluyormuş, onun iki tarafı da dokuma oluyormuş. Yüzdesel verileri gördükten sonra siyah dışındakilere ikna olamıyorum sanki:KK51:

Gündüz kullanınca gece gibi karanlık yapıyor mu? o_O
Eltim karartma diktirdim diyince şaşırmıştım bunlar okullarda projeksiyon için kullanılan modeller gibi . görünce benim ki stor ve kalın arka yapısı farklı ön yüzü kumaş gibi

Ben de almakta geç kaldım. Oğlum 3 yaşında, bu zamana kadar alsaydım gündüz o uyurken ben de uyurdum. Karanlık olmayınca uyuyamıyorum, gece uykusu da yetmiyor:KK34:

Evet, uyku için tam karanlık seviyorum ben de. İyi düşünmüşsünüz ama yere kadar olsun, alttan ışık sızmasın. Stor da olmasın bence, temizliği zor. Klasik perdenin suyu mu çıktı değil mi...

Kenarlara dogru genis olsun. Bende krem var gayet karanlik oluyor ama kenarlarindan isik aliyor orada hata yaptim sanirim

Ben epey pay bıraktım. Cam 1.80-2 metre ise ben 3 metre sipariş vereceğim perdeyi.

Diktirip sonra da kenarlardan kısa oldu demek istemiyor eşim

İkeadan aldım koyu yeşil gayet güzel karartıyordu, ama yıkandıkça ( 2 yıldır, 2 haftada bir) özelliği azaldı biraz.
Ama fiyatı da diğer perdecidekilere göre uygun daha da özelliği azalırsa yenisini alırım

2 haftada bir yıkamak çok değil mi yaa:KK57:

Hadi yaa, ben niye bu kadar önyargılıyım acaba. Mürdüm/bordo bile yetmez gibi geliyor :ıslık:

Evet, uyku için tam karanlık seviyorum ben de. İyi düşünmüşsünüz ama yere kadar olsun, alttan ışık sızmasın. Stor da olmasın bence, temizliği zor. Klasik perdenin suyu mu çıktı değil mi...

Stor olmayacak ve yere kadar olacak. Şimdiki tül ve güneşliğim stor değil, klasik dökümlü model ve her taraf yere kadar. Onlara göre yaptırınca sorun kalmıyor zaten.

Bir tek renk sıkıntısı var

Stor olmayacak ve yere kadar olacak. Şimdiki tül ve güneşliğim stor değil, klasik dökümlü model ve her taraf yere kadar. Onlara göre yaptırınca sorun kalmıyor zaten.

Bir tek renk sıkıntısı var

Koyu yeşil demiş bir arkadaş bakın, nefti yeşil mesela siyaha yakın bir yeşil. Çok güzel olabilir yatak odanıza. Çocuğa da lacivert.

Koyu yeşil demiş bir arkadaş bakın, nefti yeşil mesela siyaha yakın bir yeşil. Çok güzel olabilir yatak odanıza. Çocuğa da lacivert.

Eşime nefti yeşili gösterdim şimdi, türbe rengi diyor:confused:

Perde konusundan sonra da boşanıyoruz konusu açmam inşallah :KK53:

Eşime nefti yeşili gösterdim şimdi, türbe rengi diyor:confused:

Perde konusundan sonra da boşanıyoruz konusu açmam inşallah :KK53:

Türbe mi :KK70::confused:

Ne güzel işte. Yatak odanız bundan böyle eşinizin gözünde mübarek bir yer olur çıkar, size pek ilişmez. Rahat rahat uyursunuz :KK70::rapci:

bunların stor şeklinde olanları var ve güneş görünce koyulaşıyor. ben balkona uyum sağlasın diye siyah almıştım. çok güneş çekiyor pişman oldum. çocuk odasına açık rengi tercih edin derim.

X