Karaciğer enzimleri yüksekliği , karaciğer yağlanması

kahvegzlm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2024
38
11
24
Merhaba arkadaşlar 29 haftalıkken karaciğer enzimlerim yüksek çıktı şu an 34 haftalığım vitamin ilaçlarını bırak dedi doktor 3 günde bir kan verdi fakat değerler düşmedi polikliniğe kadın doğuma yönlendirdi oda açlık safra asidi istedi normal çıktı sonra dahiliyeye yönlendirdi ultrasondan bakıldı karaciğer yağlanması var gastroenterolojiye gideceksin takipte olacaksın dedi bugün de gittim doktora kan idrar verdim ve değerlerim hala yüksek birde ast alt harici alkalin fosfotaz diye bişey var oda 196 çıkmış fakat doktor sonuca haftaya pazartesi bakacağını söyledi bu hafta yokmuş ama ben çok korkuyorum bebeğime bişey olur diye 34 haftalığız sizce çok sakıncalı bir durum mu lütfen bilginiz varsa söyler misiniz

Protein kaçağına bakılmadı mu kuzum? İdrar yani?

Kaşıntı dökme felan varmı vücudunda acaba gebelikte olabiliyor arkadaşımda da aynısı oldu ama onun vücudu dökmeye başladı kırmızı kırmızı kaşıntısı da oldu karaciğer değerleri yüksek çıkınca sezeryanla almamız gerekiyor dedi 1-2 hafta erken doğum yapmış oldu korkmayın doktorunuz gereken tahlilleri yaptırmış bence bakıp ilgileniyorlar belli yoksa yapmazlardı bukadar test merak etme kendini biraz rahatlatmaya çalış iyisin şükür hissettiğin bir ağrı sızı yoksa rahat ol

Kaşıntım yok çok şükür genel yalancı sancılar var o kadar sadece zararı olur mu bebeğe doğana kadar diye korkuyorum o kadar

İdrar da aldılar protein yazan o sanırım değeri 66-83 arası benim 70 çıkmış geçen günde kadın doğum doktoru idrar kültürü istedi onunda sonucuna baktım üreme olmadı yazıyor
Korkma kuzum. Allah on izniyle güzel olacak. Sadece erken doğum olur yüksek bir ihtimalle 37-38 de falan

Kaşıntım yok çok şükür genel yalancı sancılar var o kadar sadece zararı olur mu bebeğe doğana kadar diye korkuyorum o kadar
Korkma canım bu kolestaz diye bir şeymiş gebelik dışında da olabilen bir şey safrayla alakalı çok kötü olursan doktoruna haber ver veya hastaneye git , el ayakta kaşıntı vücutta döküntü olursa döküntüsüz kaşıntın başlarsa mide bulantı kusman olursa , sarılık ciltte ve gözlerde fark edersen koyu idrar açık renk de dışkı .. bunlar sadece belirti sana çok zarar vermese de bebek için daha çok önemli korkulacak bir şey yok belkide birden değerlerin düşer son trimestrda görülen bir şeymiş nadirde olsa oluyormuş benim arkadaşım sapa sağlam kucağına aldı bebeğini evdeler sana motive olsun henüz kötü değilsin önceden stress yapma sonra neden bukadar stres oldum çokta etkilemedi diye kendini yer bitirirsin bu sefer de

İçim rahatladı çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…