KARABASAN

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gulbahar Adgzl

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2024
27
-3
23
Merhaba arkadaşlar,bana sürekli karabasanımı desem başka bileyim bilemiyorum o şey geliyo ama karabasan gibi değil hareket edebiliyorum azda olsa onunla savaşıyorum resmen ve azda olsa konuşabiliyorum dualar okuyorum gitsin diye ve bazen hırıltılı bir şekilde sesini bile duyuyorum gündüz bile geliyo ve geleceği zaman anlıyorum ayaklarımdan vücuduma bi uyuşukluk geliyo bazen hemen kendime gelip ayağa kalkıyorumki gelmesin diye… bu nedir acaba çok merak ediyorum Şuan bile geldi diye yatamıyorum uykum kaçtı yani karabasanda hiç hareket edemiyorsun konuşamıyosun ama ben bunları yapıp resmen onunla savaşıyorum lütfen anlayan bilen biri bana yardımcı olabilirmi??🥺🥺

Ayetel kürsi, felak nas oku. Ellerine üfle vücuduna sür
Yatağına da üfle
Yatağında bir şey yeme, asla kırıntı olmasın
Dönem dönem ben de çok yaşıyorum dua okumadan geçmiyor

Ayetel kürsi, felak nas oku. Ellerine üfle vücuduna sür
Yatağına da üfle
Yatağında bir şey yeme, asla kırıntı olmasın
Dönem dönem ben de çok yaşıyorum dua okumadan geçmiyo
Benimki duada okusam geçmiyo örnek az önce geldiğinde nas suresini okudum suratımdan güçlü bir şekilde bastırdı ve hırıltılı bir şekilde sesini duydum

Bence uyku felci rahatsızlığınız var. Doktora görünün. Eğer doktorla çözemezseniz yani tıbben bişey çıkmazsa dualar falan düşünürsünüz belki manevi bir sıkıntı vardır
Bilmiyorum ya uyku felci olsa uyanıkken bile neden gelsin ve geldiğini nasıl anlayıp hemen ayağa kalkayım… kafam çok karıştı

Benimki duada okusam geçmiyo örnek az önce geldiğinde nas suresini okudum suratımdan güçlü bir şekilde bastırdı ve hırıltılı bir şekilde sesini duydum
Ben rüyalarımda gördüğüm zaman daha rüyadayken okumaya başlıyorum o şekilde uyandırabiliyorum kendimi
Dediğim duaları okuduğumda da olmuyor
Sizin durum daha farklıymış hırıltı, uyumadan da gelmesi falan
Tıbben bir bakın çaresi var mı yoksa bilen birilerine danışın yine

Ben rüyalarımda gördüğüm zaman daha rüyadayken okumaya başlıyorum o şekilde uyandırabiliyorum kendimi
Dediğim duaları okuduğumda da olmuyor
Sizin durum daha farklıymış hırıltı, uyumadan da gelmesi falan
Tıbben bir bakın çaresi var mı yoksa bilen birilerine danışın yine
İnşAllah tıbben bişeydir ve inşAllah karabasandır sadece doktorda gidicem zaten🥺🥺

Nörolojik olabilir psikolojik olabilir önce bi doktora görünün temiz çıkarsa bol bol okuyun tel den kuran dinleyin evin içinde yüksek sesle..olmadı birde varsa gidip kalabileceginiz başka bi evde kalın ara sıra

Karabasan denilen şey uyku felci. Ve sizin düşündüğünüzün aksine uyanmak için mücadele ediyorsunuz uyku felcinde de. Bu gibi durumlarda olayın bilimsel açıklamasını bilip birazdan geçeceğini düşününce kolaylıkla geçiyor zaten.

Gündüz olan, siz uykuya geçerken olmuyorsa bir doktora görünün. Muhtemelen yine bilinciniz açıkken bedeninize felç benzeri bir durum yaşatan fiziksel bir rahatsızlık yahut da ruhsal bir rahatsızlık olabilir.

Bilmiyorum ya uyku felci olsa uyanıkken bile neden gelsin ve geldiğini nasıl anlayıp hemen ayağa kalkayım… kafam çok karıştı

uyanıklen dediğiniz gündüz ayaktayken değil herhalde uykuya dalmak üzereyken.
karabasan diye birşey yoktur.
yukarıda yazdığım gibi yüzüstü yada yan yatın.
sırtüstü yatmayın.

Psikolojik olarak bi sorununuz olabilir belki, çünkü karabasan uyurken gelir diye biliyorum, kendinize korunmak için boylama muska yaptırıp üzerinizde taşıyın evde sesli kuran okuyun ya da sesli açıp dinleyin

Merhaba arkadaşlar,bana sürekli karabasanımı desem başka bileyim bilemiyorum o şey geliyo ama karabasan gibi değil hareket edebiliyorum azda olsa onunla savaşıyorum resmen ve azda olsa konuşabiliyorum dualar okuyorum gitsin diye ve bazen hırıltılı bir şekilde sesini bile duyuyorum gündüz bile geliyo ve geleceği zaman anlıyorum ayaklarımdan vücuduma bi uyuşukluk geliyo bazen hemen kendime gelip ayağa kalkıyorumki gelmesin diye… bu nedir acaba çok merak ediyorum Şuan bile geldi diye yatamıyorum uykum kaçtı yani karabasanda hiç hareket edemiyorsun konuşamıyosun ama ben bunları yapıp resmen onunla savaşıyorum lütfen anlayan bilen biri bana yardımcı olabilirmi??🥺🥺
Bende de aşırı oluyordu inanmayı birakinca ne hikmetse bitti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X