Kekler - Pastalar Kar yağdı pastası

KatnissEverden

Alaycı Kuş
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
3.524
1.119
39
lezzetli ama uğraştıran bi pasta

bütün harç buzdolabında bir gece beklemeli

3 Su bardağı süt
2 çorba kaşığı kakao
2 çorba kaşığı un
1 Su bardağı toz şeker
1 çorba kaşığı nişasta
3 çorba kaşığı margarin
8 Adet kuru incir
2 Paket kakaoku bisküvi
1 su bardağı ince kıyılmış ceviz
Yarım su bardağı hindistancevizi
Yarım su bardağı dövülmüş şamfıstığı
Bütün harcın buzdolabında bekletilme süresi : 1 gece

Hazırlanışı
ön hazırlık olarak; 3 su bardağı süt 2 çorba kaşığı un 1 su bardağı toz şeker 2 çorba kaşığı kakaoyu tencereye alın.
1 çorba kaşığı nişasta ve 3 çorba kaşığı margarini ekleyip kısık ateşte koyulaşana dek pişirin.
incirleri haşlayıp küçük küçük doğrayın.
Bisküvileri ufalayın ve 1 su bardağı ince kıyılmış cevizi de ilave edip bütün malzemeyi karıştırın.
Islatılmış bir kaseye hazırladığınız harcı bastırın ve 1 gece buzdolabında bekletin.
Servis tabağına koyarken ters çevirin.
üzerini yarım su bardağı hindistancevizi ve yarım su bardağı dövülmüş şamfıstığı ile süsleyin.
Dilimleyerek servis yapın.

bu pastayı bılıyorum goruntusu cok guzel ama yapmaya cesaret edememıstım ugrastırdıgı ıcın

17850333rb0.png

netten bu resmi buldum arkadaşlara.s.

acaba bu dahami mantikli kar yagdi olunca bembeyaz görüntüsüde var ay valla yapicagimdan diil illaki ama merak etdim simdi ha
zaten pekde denenmemis tarifleri yapmak istemiyom ekleyen denediysse yapmayi tercih ediyorum acikcasi heleki suan hangi pasta oldugunu bilmiyoruzda :)

bence ilk resim çünkü ikinci resim tarife uymuyor.İkinci resim köstebek pastayıyada diğer adıyla süpriz kremalı kekin resmi bence.İlk resimde bisküvi kırıntıları belli

X