kansızlık problemi yaşayan var mı?

minenil

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
410
2
üfff kızlar ya bugün birazcık canım sıkıldı kızın kontrolü vardı dr a gittik 20 günde yarım kilo almış kilo alımı iyi diğer sağlık durumu iyi ama drumuz biraz solgun duruyor dedi zaten biz 3.ayın sonunda kan değerlerimizi ölçtürmüştük 9,5 çıktığı için normalde 4.ayın sonunda başlanması gereken ferrasanola başlamıştık ama yine de ben maalesef çok düzenli vermediğim için pek işe yaramadı galiba.:çok üzgünüm: aman kızlar ferrasanolu düzenli verin...
ben bugünden itibaren bir çay kaşığı pekmezi sulandırıp vericem...inşallah işe yarar...:Saruboceq:
sizlerden de kansızlık problemi yaşayan var mı???

oyle bi sorun yok bizde Insallah sizinkide hallolur cunku nasil oldugunu hic bilmiyorum
insallah kimsenin de olmaz
gecmis olsun canim

geçmiş olsun canım. ölçüm yapıldımı yoksa solgunluğuna göremi dedi doktor kansız diye. çünkü benim ilk kızımada dr solgun kansız derdi ölçtürürdük normal çıkardı. yani bazı bebekler ten renginden dolayıda solgun görünebiliyor.
bence pekmez için biraz erken. sadece kan şurubu ver yeterli.

tgeçmiş olsun cnm inş düzelir yakın zamndaa

aynen canım benim kızımdada var genel kontrole götürmüştüm 1 ay önce falan dr kalbten şüphelendi ya kalbi delik dedi yadaüfürüm var dedi.ekg çekildi göğüs filmi çekildi.kanını ölçtüler ve kansızlık çıktı bizimde 9,5 falan aynen demir damlasına başladık erkenden tekrar kontrole gitmemiz gerekiyor ama kan alıcaklar diye korkuyorum yine erteliyorum hep.kalbine bu ay yine bakcaklar inşallah bişey çıkmaz.

canım geçmiş olsun.bizimde kanımız düşük çıkmıştı.3.ayda başladık ferruma.normalde 4.ayda başlanıyo dediğin gibi.(ferrum,ferro sanol aynı tip ilaçlar)ama ben düzenli verdi.günde 2 defa aç karna 6 şar damla.düzeldi Allaha şükür.hala ferruma devam ediyoruz.her bebek 4.aydan sonra almalıymış demir takviyesi...

kızlar çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda iyileşirler

geçmiş olsun canım benim oglumdada vardı biraz büyüyünce ek gıdaya başlayınca düzelir doktorun ne vermen gerekecegini söyle bu arada çogu bebekte çıkıyor kansızlık belki kızımada baktırsam ondada çıkar tanıdıgım herkezde oluyor bebekken korkulcak bişey degil

cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar çok önemli bi sorun değil tabi ki ama şimdi dr solgun görünüyo dedi ya ben artık devamlı kızın suratına bakıyorum sanki daha beyaz görünüyo eskisine göre psikolojisiyle:1rolleyes:

3.ayın sonunda drumuz solgun gördüğü için ölçüm yaptırmıştı 9,5 çıktı o yüzden erken başladık ferrasanola...bi de pekmezi direkt vermiyorum canım biberona 1 çay kaşığı koyup üstüne 20cl su ekleyip veriyorum bişey olmaz herhalde CADIARZU

sana da geçmiş olsun canım sen yine de erteleme ne de olsa onların iyiliği için ben de 1 ay sonra ölçüm yaptırcam inşallah sonuçlarımız iyi çıkar...

size de geçmiş olsun ayerbacım şimdi kafama takıldı biz ilk 6 damlayla başladık bu ay 7 damlaya başladık hatta ısrarla sordum dr a damla miktarını söylediğim kadar vereceksiniz dedi sen baya veriyorsun kafam karıştıCADIARZU

canım bize bugun verildi ferro sanol...doktoru aradım kilosuna göre aç karna ver dedi...7kg ise 7 damla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…