Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları KANGURU,bunu bizde yapabiliriz süperr.

nutez

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2007
1.138
7
46
kangurular süper.bizde evde yapabiliriz aslında ben yapıcam.çünkü bana çok kısa süre lazım 3 5 ay için bu parayı vermek istemem resimlerini muhakkak koyucam bitince:teytey:delikafadulden ..
[/IMG]
[/IMG]IMG]
[/IMG]
[/IMG]bu
[/IMG]Baby-slingle bebek taşıma
Her anne baby-sling kullanarak hem ev işleri yapabilir hemde her iki elide boşa çıktığı için her türlü şeyle meşgul olabilir. Bugüne kadar bulunan en sağlıklı ve zararsız bebek taşıma yöntemi baby-sling tir. ABD de yapılan araştırmalar (Rç Keyses, Karlayl Kliniği, Pensilvanya, ABD) sling in ideal bebek taşıma yöntemi olduğunu göstermiştir. Bebeğinizi yatay bir pozisyonda Sling le rahatlıkla taşırken Sling bebeğin omurgasını ve boynunu sağlıklı bir şekilde tutup aynı anne kucağındaki gibi onu sağlıklı bir şekilde tutar. Daha büyük bebekler (3-4 aydan büyük) onun içinde sağlıklı bir şekilde oturabilirler ve bebek taşınırken vucudun ağırlığı ayaklarına geldiğinden omurgasına gelebilecek gereksiz yüklerden de kurtulmuş olur. Hem de bebek her tarafa bakabildiğinden bebek Sling içindeyken sıkılmaz. Diğer bebek taşıma yöntemleri (kanguru vb.) bebeğin sadece dik pozisyonda taşınmasını sağlar ve yatay taşımaya elverişli değildir. Ayrıca bebeğin bacakları asılı bir şekilde boşta sallanırken bütün yük bebeğin omurgasının alt kısmına ve bacaklarının arasına gelir. Böyle olunca omurgada disk kayması ihtimali artar ve omurganın doğru bir şekilde gelişme şansı azalır.

Şu anda en yaygın olarak kullanılan 3 tip Sling bulunmaktadır

Son düzenleme:
ay şu mavili olana bayıldım.
bekleriz resimleri kolay gelsin

çok cici duruyor cidden.
ama bana sorarsanız öle cok pahalı değil kanguru fiyatları.
bebekler de bunu kullanırken henüz cok küçük olduklarından sırtlarını iyi destekleyen bişeyler olmasında fayda var diye düşünüyorum ben

kanguru kullanmayı kendi adıma uygun bulmuyorum ben..
etleri kemikleri nedirki yavrucakların asayım üzerime onları..

bende pek desteklemiyorum bu kanguruyu daha çok küçükler büyüyünce de yerlerinde durmazlar onlar ne fena ne:)

aldım ama sadece 2 kere kullandım oğlumun gelişimi normalden biraz ilerde olduğu için rahat olmadı.zaten doktorlarda pek önermiyor kanguruları.

zaten bu kanguru gibi değil bence çok doğal altında yada belinden destek tutup taşına bilir ağırlık hissetmemiş oluruz, sade taşımaktan daha kolay gibi gelidi bana deneyim bakalım.bende gereksiz buluyorum ama benim bebiş çok ağır taşınmıyor markete falan inince destek amaçlı yapıcam 2 3 ay idare eder.

Son düzenleme:
baby sling diye aratınca ünlülerin çockça ragbet ettiği amerikada revacta olan bir şey oldugu çıkıyor.

oohh baby slingler..
Favorilerim..
Halkalı Sling
Sling-Kaşkol
May-Sling her çeşidi süper ve son derece kullanışlı..
Baby Sling kullanma klavuzlarını dikkatlice okursak ve özenli davranırsak problem olmaz..
Bence normal kangurulardan çok daha mantıklı ve yardımcı

2 yaş a kadar kullanılabiliyorlar..
100 ytl civarı fiyatları ..
Tabi kendimiz yapabiliyorsak ne ala ben de öyle bir kabiliyet yok da:)

çpok güzel paylaşımın için saol canım bencede harika.ilk resimdeki kadının kızı büyük ve ağırlığını kolaylaştırıyor bunu demek istemiştim bende benim bebiş biraz tombiş de benim için süper olucak.

Bunlar da bendekiler canım..
Müsadenle ekliyorum..
:)
Bayılıyorum hepsine..

Ne kadar renkli ve cıvıl cıvıllar değil mi..
Aslında hakikaten yapımı da basit..Dikiş hususunda iddialı değilim,yine de olmıcak birşey değil..
Yapım aşamaları da var resimli

link verebilirmisin bana bir bakayım.ben bir sitede baktım 40 ile 100 arası değişiyor fiyatı gerçekten ucuzmuş http://www.anna-tr.com/Sling-kaskol.htm alsammı yapsammı bilemedim.dikişe gerek yok bazılarında benimde düşündüğüm kaşkol gibi olanı dola dola taşı

Link vermek yasak canım ama o site benim sık kullanılanlarımda..:)
anna hanımın slingleri oldukça kaliteli ..
bir arkadaşım önermişti bana da.
bence almak da mantıklı 2 sene kullanabilirz sonuçta,ayrıca kumaş kalitesinden minik detaylara kadar özenle seçilmiş..
Hand MADE slinglerin linklerini atarım isterseniz,türkçe değil yanlız

büyük bebişler de kullanabiliyormuş
süpermişşş
bizim kız da tombik, zor taşınıyor, fena olmaz aslında

Ben Kızım doğdugundan beri Yaklaşık bir buçuk yıldır sling kullanıyorum. Ama Her dönemde aynı Sling i kullanılamıyor. Aslında bebek askısı çok eski dönemlerden beri varolan bir ürün bizim kültürümüzdede var.
ben kızım dogdugunda Ring slinglerden kullanıyordum.Emzirirken Çok rahat oluyor . Ayrıca anne karnı duruş pozisyonuna yakın doğal bir anatomisi var.
eğer bebek çok kiloluysa 3 ay normal kiloluysa 4-6 ay arasında çift omuz dan (mei tai sling) taşımak gerekiyor.
Nede olsa bebeği taşıyacağız diye omurilik yapımızı bozmayalım :)
Benim kızım şuan bir buçuk yaşında ve ben hala kullanıyorum ağırlığı dengelediği için çocugun ağırlığını hissetmiyorsunuz.Buyukşehirde yaşıyoruz vede Trafik beni cidden korkutuyor çok uzak mesafeye gitmedikçe puset kullanamıyorum.
Hazır olanları kullanacaksanız tricotti den şaşmayın derim. Kendiniz yapacaksanızda trikoya yakın esneyebilen yada hint kumaşı dediğimiz peştemal veya cotton sağlam ve sıkı dokulu bir kumaş alın ve overlok la diktirin.

Son düzenleme:
kullanışlı ama pahalı baya bunlar bende kanguru almıştım ama hic kullanamadım sırtımı agrıttı cok

kızlar bı sıtede bunların fıyatları 25-30 tl arası bılgınıze bende alıcam gercekten cok hos duruyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…