kan uyusmazligi yasayan varmi aranizda

kahve delisi canim biliyomusun anneannenin kaybettigi cocuklar buyuk olasilikla kalp yetmezliginden hayatlarini kaybetmislerdir. onlem alinamadigi icin, kan uyusmazliginda n meydana gelen bi durum yani. inan cokk uzuldum

kahve delisi canim biliyomusun anneannenin kaybettigi cocuklar buyuk olasilikla kalp yetmezliginden hayatlarini kaybetmislerdir. onlem alinamadigi icin, kan uyusmazliginda n meydana gelen bi durum yani. inan cokk uzuldum

evet canım hamileyken okadar çok araştırdım ki bu konuyu çok şükür korkulacak bişideğilmiş. dediğin gibi eskiden kan grubu bile bilinmiyoki nerde uyuşmazlığı bilinsin...

Güzelim ben de de var kan uyuşmazlığı bu ikinci gbeliğim ilk doğumumdan 72 saat içerisinde ilk rhogam iğnesini oldum.Bu gebeliğimde ise başta indirect coombs a bakıldı ve sonuç negatifti.17 haftalıkken amniosentez olmuştum tekrar indirect coombs bakıldı negatif sonuç ama yine de bebekle temas olmuş gibi düşünüp doktorum iğne yaptı Eğer ki bunu ozaman olmasaydım 28.ci haftamda tekrar iğne olmam gerekiyordu.Doktorum öyle söylemişti.

merhaba ilkimcim, oncelikle saglikli bir gebelik ve dogum diliyorum canim. valla ben doktorumu e_maillerimle bunaltim hergun birsey soruyorum. kadin en sonunda doktoruna guvenmeyi ogrenmelisin dedi, ama sormakta yarar var herseyi en ince detayina kadar sormak sorusturmak lazim cok sukur bugune kadar bir sorunumuz olmadi insallah boylede devam eder cumlemiz icin... yerimseniben

İnşallah öyle olur yalnız ben sana şunu söyliyeyim ben ilk kızımda kan uyuşmazlığımız olduğunu doğumdan sonra öğrendim kızımın kan gurubunu yanlış buldular ben A+ baba 0+ iken onu AB+bunun üzerine tekrar test yapıldı kızım 0+ baba 0+ ben ise A- mişim yani bir mucize hemen kan bankasına kanım tekrar gönderildi ve kan uyuşmazlığımız netleşince de iğnemi oldum bugüne kadar okadar test yaptırmıştım ve ben kan gurubumu pozitif biliyorken negatif miş allahtan sezaryanla doğumda kana ihtiyaç olmamış yoksa herhalde uçardım o yüzden herşeyin hayırlısı hiç kafana takma allah büyük zaten ilk bebekte sorun olmuyor 2.ci bebekte eğerki ilkinden sonra iğne yapılmamışsa sorun olabiliyor.

inanamiyorum nasil yanlis bulurlar ilgisizlik ilgisizlik ... bilmiyorum izledinmi gecen haberlerde bir kadin katalak ameliyati olmak icin hastahaneye yatiyor uyandiginda rahminin alindiginin farkina variyor . ulkemizde bu gibi olaylar cok oluyor. cok gecmis olsun canim cok sukur son anda olsa bile farkina varabilmisler. kendine iyi bak

Kan uyuşmazlığı bırıncı çocukta sorun yaratmıyor çünkü anne vücüdu çocuğu koruyor doğumdan sonra yapılan iğnede ikinci çocuğa hazırlık için böyle bir sorun yaşamadım ama yaşayanlardan biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…