Kan uyuşmazlığı lütfen bilgisi olan yazabilir mi ?

greatcook

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2013
287
242
Arkadaşlar sat 5 Temmuz suan bat 3 ağustosu çok şükür suan hamileyim 4+5 günlük en son beta 413 çıktı doktor haftaya gel keseyi görelim dedi ben size bir şey soracaktım şubat ayinda 11,69 ile gebelik öğrendim 3 gün sonra kanama yolu ile atıldı kanamam geldiğinde beta 2,35 falandı kanama ile düşük sonlandı benim eşimle kan uyuşmazlığım var ben B(-) o B(+) ama o zaman iğne vs bir şey vurulmadı benim de aklıma gelmedi şimdi bi an aklıma geldi bu gebelikte nasıl bir yol izlemem lazım doktoruma da sormadım unuttum sizin bir bilginiz var mı acaba ?

Gebelik teshisini koyan doktorun kan gruplarinizi sormadi mi?

Bu ara bi kez daha doktora cagirilacaksinizdir zaten keseyi gormek, kalp atisi vs icin mutlaka bu durumu soyleyin.

O kadar erken iğne vurulmuyor zaten. 28. Hafta ile 30. Hafta arasında vuruluyor.
Doktorunuza söyleyin tabii ama yapılacak bir şey yok bu söylediğim haftaya dek. Sadece ara ara indirect coombs testi isteyecek sizden. Birde kanamanız olursa ama hamilelik devam ediyorsa hemen iğne olacaksınız. Hamilelik devam etmeyince iğne vurulmaya gerek olmuyor.

Gebelik teshisini koyan doktorun kan gruplarinizi sormadi mi?

Bu ara bi kez daha doktora cagirilacaksinizdir zaten keseyi gormek, kalp atisi vs icin mutlaka bu durumu soyleyin.
Hayır sormadı inan bende söylemeyi unuttum ya stress oldum şimdi haftaya kese için gideceğiz çok geç olur mu acaba yoksa hemen gidip söylemek gerekir mi ?

Hayır sormadı inan bende söylemeyi unuttum ya stress oldum şimdi haftaya kese için gideceğiz çok geç olur mu acaba yoksa hemen gidip söylemek gerekir mi ?

Teshisi kadin dogumcu koyduysa ve kan grubunuzu sormadan sizi yolladiysa kendisiyle calismayin. Aile hekimi koyduysa unutmus olabilir, kendi dali degil sonucta.

Kan uyusmazligi ignesi ileri haftalarda vuruluyor diye biliyorum, ama tecrubem yok. Bunu yasayan biri cevaplarsa daha iyi olur.

Özel bir hastanede Kadin doğum doktoru kendisi bende araştırdığımda 28. Haftadan sonra diye biliyorum ama gene de bi korktum

Anladım teşekkür ederim inşallah bir sıkıntı olmaz dua ediyorum ilk gebeliğim hemen sonlaninca bi panik oldum

Bir problem olmaz dimi ? Haftaya gittiğimde söylesem
Problem olmaz. Zaten dediğim gibi yapılacak bir şey yok.
Ama üstteki arkadaşa katılıyorum. Kadın doğumcu kan grubu istemediyse başka doktora gidin. Kendimden örnek vereyim. Yıllardır kan grubumu pozitif biliyorum. Elimde kan grubu kartım bile var. Hiç kan almadım vermedim teyit edilmedi bu bilgi. Ama 6-7 yaşındayken özelde bakılmıştı kan grubuma biliyorum. Sonra doktor pozitif olmama rağmen yine de hamileliğin başında benden kan grubu tahlili istedi emin olalım diye. Ki elimde kartım var ehliyette bile yazıyor. Ve negatif çıktım. Şok olduk. Yıllarca yanlış biliyormuşum. İstemeseydi bir sıkımtı ile karşılaşabişirdim . Bu detayları önemseyen bir doktor önemli.

İnanmıyorum çok şaşırdım suan kesinlikle haklısınız 3 kere gittim hiç sormadı sadece beta artısı güzel sigara içme normal yaşamına devam et vs dedi ekranında görüyor muydu acaba ? Anlamadım ki

Çok şanslıymışsınız ehliyetim kimligim her şeyim yanlışmış. 37 haftalık iki bebek kaybettim. 3 sezaryen, 4 hamilelik geçirdim Ankara’nın göbeginde parmakla gösterilen doktorlar istemiyor kan grubu testi. Beyan esastır diyorlar. Çok üzücü…

Çok çok üzüldüm. İnşallah Şuan o kötü anılarınızı geride bırakacak mutluluklar yaşıyorsunuzdur. Yada Allah en kısa zamanda yaşamanızı nasip etsin.
Yaşamasam bende önemsemezdim bu detayı ama Şuan kan grubu istemeyen doktora güvenmem. Hayatta her şey oluyormuş.

Hiç kimse istemiyor nerdeyse… ben bayındır ankara’da doğum yaptım sanırım benden sonra istemeye başladılar. Daha çok yeni beş ay oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…