Kan uyuşmazlığı İğnesi

Nurella12

Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2022
10
4
28
Kızlar gebeyim. Adet tarihime göre 26+6 diyor doktorlar. Ama benim hesaplamama göre 25+6 hangisini baz alarak kan uyuşmazlığı testi yapmam gerekiyor ? Diğer sormam gereken negatif çıktığı için burda bir doktor eğer sorun yoksa iğne vurulmana gerek yok dedi. Başka doktorlar mutlaka ol dediler. Bu konu hakkında kesin bilgi var mı ? Olsam mı sizce ?

Kızlar gebeyim. Adet tarihime göre 26+6 diyor doktorlar. Ama benim hesaplamama göre 25+6 hangisini baz alarak kan uyuşmazlığı testi yapmam gerekiyor ? Diğer sormam gereken negatif çıktığı için burda bir doktor eğer sorun yoksa iğne vurulmana gerek yok dedi. Başka doktorlar mutlaka ol dediler. Bu konu hakkında kesin bilgi var mı ? Olsam mı sizce ?
Canım benim bildiğim kadarıyla sorun olsa da olmasa da yapılıyor o aşı. Bizde de aynı durum var doktor 27. hafta yapicaz dedi

Doktorunuzun dediği haftaya göre bakın. Anne kan grubu negatif baba pozitifse tedbir amaçlı yapılıyor. En doğrusu doktorunuzun yönlendirdiği şekilde ilerlemek.

Benim negatif eşimin pozitifti, 26 yada 27 haftalıkken önlem amaçlı yapıldı. Birde doğumdan sonra yaptılar.

Doktorunuzun dediği haftaya göre bakın. Anne kan grubu negatif baba pozitifse tedbir amaçlı yapılıyor. En doğrusu doktorunuzun yönlendirdiği şekilde ilerlemek.
Biliyorum. Bu güne kadar bende yaptırmak zorundayım diyordum bugün ilaç yazdırmak için gittiğim bir doktor. Ben kendi hastalarıma sorun yoksa kan testinde önermiyorum diyince size de sorayım dedim.

X