Kan sulandırıcı hemen başlatılıyor mu ?

Bazi doktorlar ilk 3 aylik düşükleri sorunlu gebeliklere bagliyor. Doktorum hasta bir fetustur zaten duserse demisti. Ben de ona guvendim acikcasi. Bir de benim düşük gecmisim yok. Ailemde emboli gecmisi oldugu icin kullandim. Bana zarari olmasin diye kullandim yani özetle.

Anladım. Yani dediğim gibi farklı görüşler var kan akışı olmadığı için embriyonun beslenemediğini söyleyenler de var bakalım inşallah sağlıkla ilerler bu sefer.

Öyle mi bunu bilmiyordum. Yoo referans değerinin az üstündeydi
Üst sinir 412ydi benim dr 531 cikmis 8 haftalik hamileyken. Doktor da herkeste artar hafif duzey pihtilasma demisti ama beni asil huylandiran anlik pihtilasma testiydi. Protrombin zamani diye bi test grubu yapiyolar sehir hastanelerinde yeni gebeliklerde sık sık yaparlar. Orada pihtilasma hizi ve orani git gide artıyordu. Ben de kendiliğimden gidip özel laboratuvarda trombofili panel yaptirdim ve surpriz 2 genimde mutasyon cikti.

Hangi genler?

Benim 2 genim heterozigot çıktı. Doktor hamile kalana kadar aspirin iç dedi öyle devam ettik. Hamile kaldım kese görününce de iğneye başladık. Kesin pıhtılaşma var diyemeyiz ama ne olur ne olmaz başlayalım 10. Haftada bırakırız dedi

Kaç düşüğünüz vardı ? Ve sağlıkla ilerledi mi ?

Fibrinogen de sıkıntı olması demek aslında normalde pıhtılaşma yok ama pıhtılaşma yatkınlığı var demek, normal zamanda sıkıntı yok ama gebelikte vücudun dengesi bozulduğu için otomatik artıyor ve pıhtılaşma oluyor

Hayırlı olsun canım, öncelikle sakin ol , onu yaşatacak olan Allah, nasibi varsa dünyada hiçbir şey olmaz. Gittiğin doktor şuan gerek yok derse, başka bir doktora daha görün için daha rahat olur. Ben iki ayrı doktora gittim ikisi de kese göründükten sonra dedi, sebebi dış gebelik, boş gebelik vs varsa sağlıksızsa diye. Bana sadece progestan ve folik asit başladılar başta. Progestan kullan mutlaka. Tabi benim içim rahat etmediği için ağrım çok olduğu zaman coraspin aldım doktordan gizli :)) öyle sürekli değil tahmini 2 3 günde bir ve psikolojik mi bilmiyorum beni rahatlattı kalp çarpıntımı falan hemen anında azaltıyordu. Tabi sonra doktora söyledim güldü bir şey olmaz dedi, iğneyle devam ettim sonrasında. Önce tedbir sonra tevekkül

Teşekkür ederim :) doktor oksapar+asprin başlattı. Şu an da acaba ağır mı olur diye düşünüyorum. Ek olarak Progestan ve d vit de verdi. Hayırlısı olsun gerçekten 31 yaşındayım yaş faktörü de bir yerde devreye giriyor artık. Allah bekleyen ve isteyen herkese sağlık ve kolaylıkla nasip etsin inşallah

Anlamıyorum tevafuk mu gerçekten yoksa bu pıhtılaşmanın bir alakası var mı. Hangi genlerinizde sıkıntı vardı. Sanırım homozigot heterozigottan daha sıkıntılı.
Hatırlamıyorum hangisi ama doktor da homozigot olsaydı kesin pıhtılaşma var derdik demişti

Ben de öyle kullanıyorum canım sakın stres olma. İğne yapmaya da alıştım :) Allah güç veriyor gerçekten. Bebeğini düşün pozitif ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…