Kan pihtilasmasi

Merve donme

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2021
2
0
29
Merhaba kızlar... 6 ay önce bebeklerimi 13 haftalıkken kaybettim hiç bı sorun yokken tek tek kalpleri durdu... Her şeyleri temiz çıktı.. kan pihtilasma testi verdim sonuçtan pek anlayamadım aranızda anlayan var mı kendi doktorum yoğun bakımda şuan yardımcı olur msnz lütfen... Çok kötü günlerdi Rabb'im kimsye yasatmazsn..
MTHFR C677T HETEROZİGOT
PAI-1 (4G/5G) : 4G/5G HETEROZİGOT
BETA FİBRİNOJEN 455 G>A HETEROZİGOT
GPllla L33P HETEROZİGOT mutasyonları saptanmıştır

Mesajını daha yeni görüyorum yazalı baya olmuş ama belki öğrenmemişsindir. Değerlerine göre pıhtılaşmaya yatkınlık var anladığım kadarıyla. Pıhtılaşma genetikte var muhtemelen. Bende aynı durumu yaşadım 16 haftalıkken bebeğimi kaybettim. Benimde sonuçlarım buna yakın çıktığı için kan sulandırıcı kullanıyorum.

Cok tşk ederm cvp verdgniz için... Kimse cvp vermedigi için adam akıllı ogrenmedim... Hamileyken mi kullanyrsunz yoksa kalmadan önce mi? Ailede kimse de yok bende böyle olunca anlam veremedi... Yüksek mi yoksa kendi doktorunuz ne dedi size?

Geç gördüm yine ne yazık ki. Sormak isteduğiniz bir şey olursa mesaj atabilirsiniz daha çabuk cevaplamış olurum

merhaba arkadaşlar temmuz ayında tüp bebek gebeliği 7.haftada kürtajla sonlandı.
sonrasında genetik test yaptırdık ve kan pıhtılaşmam çıktı.
şuan ikinci transferimin 11. günündeyim yarın ve pazartesi gün kan verececeğim..
adetin üçüncü günü oksapar 4000 ve aspirin 100 lük başladım.
eğer gebelik oluşursa bir hematoloji doktoru ile de devam etmek istiyorum kan değerlerimin takibi için.
hematoloji doktoruna ne zaman gitmeyelim bilginiz var mı.hcglerden sonra hemen gideyim mi kalp atışını duymayı bekleyeyim mi..

Ben düşükten hemen sonra yani şimdiki hamileliğimden önce gitmiştim. Daha sonra gitmeme gerek kalmamıştı. Tüm tetkikler yapıldıktan sonra da bir problem yoksa hematoloji yerine dahiliyeyle devam etmeni isterler zaten. Bir de hematolojiye dahiliye yönlendiriyor o gerekli görmezse randevu alınmıyor diye biliyorum.

Cvp verdiğin için saol cnm..
Dahiliyeye gittim.hematolojiye sevk etti bir kaç kan tahlili verdim.başka tahlillerde istedi onlarda çıktı.yarın da onları göstereceğim bakalım nasıl ilerleyeceğiz ne diyecek doktor

Rica ederim ne demek. Bu arada gebelik oluştu mu?

Rica ederim ne demek. Bu arada gebelik oluştu mu?
Evet çok şükür 7 hatalığım şuan.yarın ikinci kez kalp atışını duymaya gideceğim.diğerinde bu gittiğim kontrolde öğrenmiştim kalbinin durduğunu.çok korkuyorum diğer transferimde de oksapar ve kan sulandırıcı kullanıyordum(kan pıhtılaşmam olduğunu bilmiyorduk ama doktorlar tüp bebek tedavilerinde kullanılan ilaçların pıhtılaşma yaptığından ötürü kullandırıyolardı,kullandığım halde kalbi durdu.doktor sağlıksız embriyo olduğu için de kalbi durmuş olabilir dedi kan pıhtılaşmasına bağlama..
bende o kadar çok okudum ki iğne ve ilaç kullandıkları halde sürekli düşük yapan insanları o yüzden koruyorum.

Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Kendinizi önceki gebeliği düşünerek üzmeyin, strese sokmayın. Şimdi yavrunuza odaklanın. Her gebelik aynı olmuyor. Doktorunuzun dediği gibi sağlıksız olduğundan olmuştur ilk üç ay düşükleri bundan sebep oluyor. Büyük haftalı bir düşük olsa idi kan pıhtılaşması ihtimali düşünülürdü. Kan sulandırıcı da kullanmışsınız zaten.

Benimde 16. Haftada düşmüştü şimdiki gebeliğimde 16 haftaya geldiğimde sizin gibi düşünüyordum. Geceleri çok sık bebeğin düştügüne dair rüyalar gördüm. Kendimi çok kötü hissediyordum. Ama kendime ve bebeğe zarar verdiğimi farkettim. Sonra hamdolsun ultrasonda bi problem olmadigini gördüm
Sizde bi bakarsınız kalp atışlarını duymuşsunuz bi bakarsınız hareketlerini izliyorsunuz bi bakarsınız hareketlerini hissediyorsunuz. İyi düşünelim inşaallah

ewt kendimi ve onu strese soktuğumun farkındayım.sürekli olumlama yapmaya çalışıyorum olumsuzluğa düştüm mü.
ya bunu bilmiyordum cnm içim rahatladı biraz olsun saol

benimde eşiğim yarın ki randevuminşallah sorunsuz geçer de biraz içim rahat eder..
inşallah inşallahhh
allahım sizinde sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

sizde ilk kaybınızda bilmiyor muydunuz kan pıhtılaşmasının olduğunu.

Hayırlı haberinizi bekliyorum inşaallah.
Ne yazık ki bilmiyordum. Aslında çok belirtisi oldu ama acemiliğime denk geldi. Düşükten sonra öğrendik. Hastaneye kürtaj sonrası konrtol için gitmiştim orada doktorumun tavsiyesi oldu böyle bir test var mutlaka yaptır diye o şekilde öğrendik.

Tupaa merhaba , ben 5. Denememde tutturmuştum tüp bebeği ama bugün doktor 7+5 iken kalp atışını göremedi.Kürtaj olacağım .Ben de kan pıhtılaşması için İğne ve ecoprin kullanıyordum ama olmadı.İlk 4 denememde zaten tutmamıştı.Seninle konuştuk yaşadığın kayıp ile ilgili ama pgt ya da NGS yaptırıp yaptırmadığını bilmiyorum.Yaptırdıysan nerede yaptırdın?

Yaa çok üzüldüm cnm.Allah dayanana gücü versin.gerçekten süreç çok zor ve yıpratıcı.
Yok cnm yaptırmadım hiç.
Benimde şuan kanama alanım var cnm biri kesenin arkasında biri önünde.arkada olanın düşük yapma tehlikesi var.doktor bir gün hastanede yatırdı iğne serum tedavisi yaptı.arka taraftaki kanama alanı 13 mm den 6 mm düştü sonra yine iğne yapıp yolladı eve.1 hafta yatacaksın dedi sonrasına kontrol inşallah birşey olmaz

Canım İçini ferah tut.Belli ki doktor erkenden müdahale etmiş.Dinlenmene bak. Ben de kanama da olmadı.Sadece kalp atışı yoktu.Haftaya Cumartesi kürtaj olacağım.Sen kürtaj olduktan kaç ay sonra başlamıştın tedaviye?

İnşallah cnm allah büyüktür
Bana Bir adet dinlenelim.ikinci adetinle gel demişti cnm öyle yaptım bende..
Allahım en kısa ve hayırlı zamanda Kucağını doldursun cnm

İnşallah cnm allah büyüktür
Bana Bir adet dinlenelim.ikinci adetinle gel demişti cnm öyle yaptım bende..
Allahım en kısa ve hayırlı zamanda Kucağını doldursun cnm
Canım amin.Benim yaş 40 olunca artık umudum pek kalmadı.Çok dipdeyim üzüntüden.Ama üzülmekte bir işe yaramıyor.İlk 4 tutmamıştı ,bu da erkenden sonlanınca artık bana hiç olmazmış gibi geliyor.Hayırlısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…