Kan pıhtılaşması ve yine tekrarlayan 3 kayıp çok çaresiz hissediyorum kendimi

Manisa4545

Dünya hassas kalpler için bir cehennem gibidir.
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2022
403
268
3 kez kürtaj oldum bugün iğne kullanmama rağmen sonuç kürtajla bitti .Devlet hastanesinden perinatolojiye yönlendirdi araştırma hastanesine .Bazı doktorlar homozigote göre yetersiz doz dedi bazıları kiloya göre yeterli doz dedi 63 kiloyum boyum da 1.59 Enox 4 binlik kulandım coraspirin ister kullanma ister kulanma demişti.

Eklentiler

• IMG_20231202_022551.jpg
    IMG_20231202_022551.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 60
Bende de aynı durum varmış. Mış diyorum bende yeni öğrendim çünkü. Bir düşüğüm birde 26 haftalık erken doğumum var bu sebepten. Şimdi doktor bu testleri yapıp hem enoksapirin 4binlik hem Coraspirin kullanmamı söyledi.
Sonraki gebeliğinizde alanında iyi bi doktora gidip riskli gebelik olarak takibinizi yaptırmanızı öneririm.
Çünkü riskli haftaları geçince bitmiyormuş erken doğumumda sadece coraspirin kullanıyordum fakat bi ateşli hastalıktan sonra vücut kendini korumaya alıp doğumu başlatmış o sebeple erken doğum olmuş.
Nasip olupta doğum yapınca sezaryen olsanız dahi sonrasında 15-20 gün daha kan sulandırıcı kullanmaya devam etmeniz gerekiyor

Bende de aynı durum varmış. Mış diyorum bende yeni öğrendim çünkü. Bir düşüğüm birde 26 haftalık erken doğumum var bu sebepten. Şimdi doktor bu testleri yapıp hem enoksapirin 4binlik hem Coraspirin kullanmamı söyledi.
Sonraki gebeliğinizde alanında iyi bi doktora gidip riskli gebelik olarak takibinizi yaptırmanızı öneririm.
Çünkü riskli haftaları geçince bitmiyormuş erken doğumumda sadece coraspirin kullanıyordum fakat bi ateşli hastalıktan sonra vücut kendini korumaya alıp doğumu başlatmış o sebeple erken doğum olmuş.
Nasip olupta doğum yapınca sezaryen olsanız dahi sonrasında 15-20 gün daha kan sulandırıcı kullanmaya devam etmeniz gerekiyor
Biz sizinle geç döllenme hakkında konuşmuştuk dimi 9 hafta da kalp atışları yoktu.
Zaten anormal gebelik diye kaydetmişlerdi. Kürtajdan sonra da git araştır neden oluyor dedi doktor gelip hangi testlerin vermem gerek diye sorduğumda araştırmaya git dedi iğne kullanmama rağmen yine aynı sonuç oldu dersin dedi perinatojiyi de bir ebe bana git dedi senin durumdakiler için demişti ilk defa dıydum zaren böyle bir bölüm

Allah yardımcın olsun. Allah kimseye dermansız dert vermesin.İnşallah herşey istediğin gibi olur.Allah kucağına hayirlisiyla verir yavrunu.😔🤲

Biz sizinle geç döllenme hakkında konuşmuştuk dimi 9 hafta da kalp atışları yoktu.
Zaten anormal gebelik diye kaydetmişlerdi. Kürtajdan sonra da git araştır neden oluyor dedi doktor gelip hangi testlerin vermem gerek diye sorduğumda araştırmaya git dedi iğne kullanmama rağmen yine aynı sonuç oldu dersin dedi perinatojiyi de bir ebe bana git dedi senin durumdakiler için demişti ilk defa dıydum zaren böyle bir bölüm
Evet konuşmuştuk sizinle ikizleriniz gelişmemişti oldunuz mu kürtaj geçmiş olsun.
Perinatoloji riskli gebeliklere bakıyor. Kesinlikle o bölüme gitmelisiniz ve sonraki gebelikte de yine aynı bölümde takibi yaptırmanız gerekiyor. Belki iğne yetersiz geldi yada Farklı bi durum daha var. Yeni gebelik planlamadan önce detaylıca araştırması yapılmalı. Hatta keşke kürtajı da bi üniversite hastanesinde olsaydınız patolojiye gönderilip oda araştırılırdı

Öyle tapacal
Evet konuşmuştuk sizinle ikizleriniz gelişmemişti oldunuz mu kürtaj geçmiş olsun.
Perinatoloji riskli gebeliklere bakıyor. Kesinlikle o bölüme gitmelisiniz ve sonraki gebelikte de yine aynı bölümde takibi yaptırmanız gerekiyor. Belki iğne yetersiz geldi yada Farklı bi durum daha var. Yeni gebelik planlamadan önce detaylıca araştırması yapılmalı. Hatta keşke kürtajı da bi üniversite hastanesinde olsaydınız patolojiye gönderilip oda araştırılı
Öyle yapacaktım zaten pazartesi ama dün gece düşüğüm başladı ve dayanabilirim sandım ama kanamam durmadı devlet hastanesi yakın ve kadın doğum acili var diye oraya gitmek zorında zorunda kaldın gece yarısı. Özeldeki bir doktor kan pıhtılaşmadan dolayı gözükmuyor gibi dedi başka bir zorunda olabilir dedi senin için uygun doz bu dedi o kadar doktor gezdik ki bu bir ay içinde kafamız baya karıştı

X