kan damlası

ben ferrum kullanıyorum günde 6 damla.kızlar hatırlasanıza hamileyken kullanırken meyve sularıyla alıyoduk süt ürünleriyle almıyoduk.kahvaltı esnasında veya kahvaltıdan hemen sonra...ben verirken bir elimdede meyve suyu oluyor hemen onu veriyorum ağzına.baştan tükürüyodu ama yanaklarından tutuyorum çıkaramıyor ozaman.bide suya damlatıp veriyorum daha kolay akıyor.

lekesi çıkmıyor bu kan damlasının.küf gibi duruyor.

Ecrin ilaçların kokusundan mı etkileniyo nedir anlamadım yemek olunca (sadece tattırıyorum doyurmuyorum) ağzını açıyo ilaç oldumu dudaklarını nasıl sımsıkı kapatıyo içine doğru ilaç verirken beni bi görseniz maymun gibi oynatıyo beni çıkartabileceğim en garip sesleri çıkarıyorum zor bela veriyorum yuttu sandığım anda bakıyorum dudağının yanından süzülüyo ne yapıcam bilmiyorum bu konuda çok çaresizim enjektörle bile vermeyi denedim ilk önce pek anlamadı ama 3. den sonra onuda anladı cimcime yaaa değişik fikirleri olan varmı

kızlar biz hala kan damlası kullanmıyoruz ...
4. ayda sormuştum sağlık ocağına yoo 6.ayda verilecek dediler...
şimdide neymiş kan testi yaptıracakmışız yani kan değerleri ölçülüp öle vereceklermiş
sinir ve gıcık şeyler yaa zaten bi çok şeyden yok haberleri..geçen gün gittik hepatit ve çocuk felci için aşı vuruldu ertesi gün arıyorlar ya dün aşımız vardı gelmediniz bebeğinizi getirmediniz diye yanlışınız var dedim dün geldik ve iki bacak ve ağızdan aşımızı olduk dedim aa pardon kayıtlara geçmemişiz dedi..
şaşta kal yani bunların bölesine nası güvenesin bilmiyorum...
anca beni sinir ediyorlar..görümcemde hemşire oda gerek yok dedi o da sağlık ocağında çalışıyo biz 6. ayda direk başlatıyoruz diyo...kan değerine filan gerek yok dedi...
allahtan burağı her ay yada 1.5 ayda bir drumuz çağırıyoda gidiyoruz herşeyini mükemmel takip ediyorlar bu gerizekalıların eline kalsak işimiz vahim????
sizler nasıl yaptınız size nası verildi bu kan damlası acil yardım

4 aylık olnca sağlık ocağından verdiler. ama biz yine de kan tahlili yaptırdık ve normal olarak biraz düşük çıkmış yani demir eksikliği yok ama çok da değilmiş.normal olarak dedim çünkü anne sütü 4 aydan sonra bebeğin demir ihtiyacı karşılamıyormuş.bence al sağlık ocağından kullan.önemli çünkü.bedava veriyorlar.

6.ayda başadık bizde kan damlasına tadını mertte sevmiyor acı galiba bide lekesi çıkmıyo arı sarı battaniyelerde sinir oluyorum kadına söyledim ya dikkat et bütün battaniyelerde leke var çıkmıyor dedim artık

ben önlük tkıp öyle veriyorum.çay kaşığına damlatıp içiriyorum ve ardındn mandalina suyu veriyorum.

X