Kalp şeklinde rahim mi

Çok aşırı streslisiniz. Önce biraz sakinleşin. Bu kadar stresle tüp bebekle en iyi embriyo transferi dahi olsanız olmaz. Çok zor biliyorum. 2. Tüp bebek tedavimr hazırlanırken hamilr kaldım ben de bu işlemden sonra.2 yıl 2 ay sonra. En doğru zamanda sağlıkla gelsin inşallah.
Evet ama gerçekten elde değil düşünmemek stres yapmamak 😔 inşallah 🤲

Evet ama gerçekten elde değil düşünmemek stres yapmamak 😔 inşallah 🤲
Az çok bildiğim kadarıyla bu y rahim düşükte yaşamışsın histeroskopi şart ama iyi araştırıp iyi bir uzmanda olmanı tavsiye ederim çünkü herkes iyi bir şekilde yapamaz bu ameliyatı benim de düşüklerim vardı T rahim çıktı ve şubatta histeroskopi oldum doktorum iki ay korunma verdi sonrasında denemeye başla dedi henüz bir gebelik oluşmadı beklemedeyim bu kadar takma gebe kalsan dahi düşebilir benim 5 düşüğüm oldu mesela ve hiç bir problemim yoktu ta ki rahim filmine kadar düşüklerin ana sebepleri arasındadır rahim şekil bozuklukları

Az çok bildiğim kadarıyla bu y rahim düşükte yaşamışsın histeroskopi şart ama iyi araştırıp iyi bir uzmanda olmanı tavsiye ederim çünkü herkes iyi bir şekilde yapamaz bu ameliyatı benim de düşüklerim vardı T rahim çıktı ve şubatta histeroskopi oldum doktorum iki ay korunma verdi sonrasında denemeye başla dedi henüz bir gebelik oluşmadı beklemedeyim bu kadar takma gebe kalsan dahi düşebilir benim 5 düşüğüm oldu mesela ve hiç bir problemim yoktu ta ki rahim filmine kadar düşüklerin ana sebepleri arasındadır rahim şekil bozuklukları
Düşük 5. Haftada olmuştu sağlıksız gebelik denmişti rahimdeki bozukluk o kadar erken düşüğe sebep olur mu ki? Alanı çok dar değil histeroskopi çok da önerilmiyor zararları da varmış ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten 😔

Geçen yıl gittiğim bir doktor ulturasondan bakıp arkuat uterus yazmıştı bu ne diye sormuştum hiç önemseme gebeliğe engel değil sadece gebelikte yakın takip gerekir demişti ama hsg görüntüsü daha çok y gibi gerçekten 😔

Düşük 5. Haftada olmuştu sağlıksız gebelik denmişti rahimdeki bozukluk o kadar erken düşüğe sebep olur mu ki? Alanı çok dar değil histeroskopi çok da önerilmiyor zararları da varmış ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten 😔
Evet canım benim tüm düşüklerim 5 6 haftalarda oldu biri boş gebelikti histeroskopi olduğum doktor profesör idi ve baya ünlü ve iyi bir doktor bana detaylı anlattı düşüklerin yüzdelik olarak en yüksek sebebi şekil bozukluğu büyütecek yeri olmadığı için kendini dışarı atıyor dedi yani bu doktordan önce gittiklerin de bana sağlıksız işte olur dene falan filan derdi hatta rahim filmi çektirdiğim doktor t şeklini bile anlamadı rahim düzgün dedi ben kendim araştırmalarım ve bilgim doğrultusunda t dedim bu birkaç doktora attım fotosunu t dediler ve profesör en son t dedi ve histeroskopi şart dedi hatta ben artık tüp düşünüyorum demiştim sen tüp bebek hastası değilsin denemeye devam et olur dedi bakalım ama benim diğer tüm değerlerim iyi

Geçen yıl gittiğim bir doktor ulturasondan bakıp arkuat uterus yazmıştı bu ne diye sormuştum hiç önemseme gebeliğe engel değil sadece gebelikte yakın takip gerekir demişti ama hsg görüntüsü daha çok y gibi gerçekten 😔
Canım bence ihmal etme tek doktorla da yetinme bak sana az önce dedim t rahim olduğumu anlamadılar çektiğim yer anlamadı yani her doktor her şeyi biliyor diye düşünme ayrıca histeroskopi zor yada kötü tehlikeli bir ameliyat değil ki şöyle söylim tüp bebek öncesi şekil bozukluğu olmadığı halde hastalarına histeroskopi yapan doktorlar var duymuşsundur buralarda da çizik atmak derler hatta yani kötü birler zarar verici bir ameliyat değil yer genişletiliyor bebek tutunsun diye

Kızlar bugün hsg çektirdim rapor 30 güne anca çıkacakmış. Doktor çıkar çıkmaz eşime çift rahim demiş ben kendime gelince yanına gittik ben yorumlayamam raporu bekleyeceğiz çıkıntı olabilir dedi internetten de araştırınca kalp şeklinde rahim çıkıyor. Rapor çıkana kadar kalp krizi geçireceğim bilgisi olan yazabilir mi lütfen
Benim arkadaşımda kalp rahimli ilk denemede çocuğu oldu ona da düşük riski bar dediler ama zamanında sağlıkla doğdu yavrusu. O yüzden takmayın kafanıza o çocuğun doğacağı varsa her ne olursa olsun doğuyor

Evet canım benim tüm düşüklerim 5 6 haftalarda oldu biri boş gebelikti histeroskopi olduğum doktor profesör idi ve baya ünlü ve iyi bir doktor bana detaylı anlattı düşüklerin yüzdelik olarak en yüksek sebebi şekil bozukluğu büyütecek yeri olmadığı için kendini dışarı atıyor dedi yani bu doktordan önce gittiklerin de bana sağlıksız işte olur dene falan filan derdi hatta rahim filmi çektirdiğim doktor t şeklini bile anlamadı rahim düzgün dedi ben kendim araştırmalarım ve bilgim doğrultusunda t dedim bu birkaç doktora attım fotosunu t dediler ve profesör en son t dedi ve histeroskopi şart dedi hatta ben artık tüp düşünüyorum demiştim sen tüp bebek hastası değilsin denemeye devam et olur dedi bakalım ama benim diğer tüm değerlerim iyi
Benim de başka hiçbir sıkıntım yok tüm değerlerim normal eşimin de öyle.. geçen yıl adetimin 1. Günü HCG m 19 ile başladı sonra 48 oldu bir hafta baktiramadim ertesi gün baktrmaya gidecektim ki sabah uyandım kanama başladı düşük oldu o yüzden kimyasal dediler. Benim öyle çok iyi bir doktor bulabilme şansım var mı bilmiyorum hiçbir doktora güvenim kalmadı her biri farklı şeyler söylüyor. Pazartesi doktorumla konuşmaya gideceğim bakalım ne diyecek.. işlem gerekiyor derse iyice araştıracağım

Benim arkadaşımda kalp rahimli ilk denemede çocuğu oldu ona da düşük riski bar dediler ama zamanında sağlıkla doğdu yavrusu. O yüzden takmayın kafanıza o çocuğun doğacağı varsa her ne olursa olsun doğuyor
Evet çok araştırdım rahmi benimkinden daha dar durumda olanlar da olmuş işlem yapılmadan gebelik geçirmişler sağlıklı şekilde. Biraz da nasip gerçekten.. bir taraftan da riske atmak oluyor.. bilmiyorum çok kötü bir durum..

Ben çift rahimliyim. Çift rahimin üç türü vardır. Bicornis, didelfis ve septum. Septum en hafifidir ve ameliyat edilebilir. Sadece arada bir zar vardır. O alınır. Bicornis biraz daha ilerisidir. Rahmi ortadan ikiye kas böler. Bunda ameliyat önerilmez. Çünkü rahmin kaslarına kalıcı zarar verilip kısırlık meydana gelebilir. Son olarak didelfis ise en ileri seviyesidir. Rahmin ikiye bölünmesi vajina civarına dek uzanır. Bicollis yani alttan iki kanal vardır. Bunda da ameliyat önerilmez. Bendeki bicornis. Hamile kalmakta sorun yaşamıyoruz ama sıkı takipte olmak gerekiyor. Özellikle 16. Haftadan sonra bebek büyüyüp rahime sığmadığı için erken yani ölü doğuma sebep olabiliyor. Ben şu an hamileyim. Tarama testlerinden sonra serklaj isteyeceğim. Serklaj işleminde rahim ağzı dikilir ve çocuğun düşmesi engellenebilir.
Merhaba çift rahim yani didelfis ultrasonda yan yana mi gözüküyor ve çift rahim ağzı olduğu belli oluyor mu

Evet çok araştırdım rahmi benimkinden daha dar durumda olanlar da olmuş işlem yapılmadan gebelik geçirmişler sağlıklı şekilde. Biraz da nasip gerçekten.. bir taraftan da riske atmak oluyor.. bilmiyorum çok kötü bir durum..
Doktorlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda canım kimi gerek görmüyor ama sen riske atabiliyorsan at tabiki bana göre risktir çünkü bunlar rahim anomalisi diye geçer bir arkadaş arkadaşımın bebeği oldu demiş yorumunda ama herkeste olmaz bu onunki seninkinden farklı olabilir bence farklı birkaç doktora git hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama Adana da profesör Bülent haydar Dedeoğlu var özel kliniği var ben ona gitmiştim histeroskopi mi o yaptı mükemmel bir doktor bir saat ilgilendi benimle detaylı muayene ve detaylı anlattı

Doktorlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda canım kimi gerek görmüyor ama sen riske atabiliyorsan at tabiki bana göre risktir çünkü bunlar rahim anomalisi diye geçer bir arkadaş arkadaşımın bebeği oldu demiş yorumunda ama herkeste olmaz bu onunki seninkinden farklı olabilir bence farklı birkaç doktora git hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama Adana da profesör Bülent haydar Dedeoğlu var özel kliniği var ben ona gitmiştim histeroskopi mi o yaptı mükemmel bir doktor bir saat ilgilendi benimle detaylı muayene ve detaylı anlattı
Pazartesi kendi doktorum çağırdı önce bi onunla konuşacağım bu konuda ne diyeceğini çok merak ediyorum.. sonra başka doktorlara da giderim bakalım hayırlısı olur inşallah 🤲 düzeltilen rahime rağmen de düşükler olabiliyormuş biraz da nasip işi galiba ama dediğiniz gibi riske de atmamak lazım.

Pazartesi kendi doktorum çağırdı önce bi onunla konuşacağım bu konuda ne diyeceğini çok merak ediyorum.. sonra başka doktorlara da giderim bakalım hayırlısı olur inşallah 🤲 düzeltilen rahime rağmen de düşükler olabiliyormuş biraz da nasip işi galiba ama dediğiniz gibi riske de atmamak lazım.
Yok canım onlar nadir tabiki kısmet bazı şeylerde ama rahim bu şekiller de olup histeroskopi sonrası gebe kalan oranı daha fazla birde histeroskopi bütün kadın dogumcular yapamaz iyice araştırmanı öneririm

Kızlar rahimimin şekil bozukluğu minimal düzeydeymiş o hiç önemli değilmiş ama sol tüpte hidrosalpenks yani sıvı birikimi varmış o da tüpte şişme yapmış 😔 şimdiye kadar hamile kalamamamin ve düşük yapmamın sebebi buymuş. O sıvı hem hamileliği engelliyormuş hem de oldu da hamile kaldınız embriyoyu öldürüyormuş 😔 çok çok kötü günler geçirdim. Bir kadın için çok üzücü bir durum daha önce duymuştum ama ben hayatımda hiç enfeksiyon geçirmedim bende olamaz diyordum ta ki bu seneye kadar.. demek ki hiçbir şeye bende olamaz benim başıma gelmez benle ne alaka dememek gerekiyormuş. geçen yıl ki düşüğümden sonra çok ciddi enfeksiyonlar geçirdim bu yılım yaklaşık 9 ay kadar enfeksiyonla savaşmakla geçti öyleni hastaneye yatırılmam gerektiğini bile söylediler çok şükür atlattım belki de o sebep oldu belki önceden zaten vardı bilmiyorum.. tek çaresi ameliyatmıs. Ameliyat ile ya o tüpü alacak ya da kapatacak sonrasi tek tüple gebelik denemeye devam. Kaç gündür psikolojim bozuk sürekli ağlayarak geziyorum. O kadar zor o kadar yorucu bir yoldayız ki bizim sınavımız da bu sanırım inşallah bu sıkıntıların sonu gelecek çooookkk güzel günler yaşayacağız o zaman bu günleri hatırlayıp olsun değdi diyeceğiz 🤲😊 ve şunu söyleyeyim ben keşke daha önce hsg çektirip de öğrenebilseydim ama çok uğraşmama rağmen gebelik sonrası 1 yıl geçmesi gerektiğini söylediler hep. Hamile kalmıyorsanız hiç beklemeyin bir an önce çektirin 1 ayın bile bizim için önemi büyükken yıllarca beklemeyin .

Kızlar rahimimin şekil bozukluğu minimal düzeydeymiş o hiç önemli değilmiş ama sol tüpte hidrosalpenks yani sıvı birikimi varmış o da tüpte şişme yapmış 😔 şimdiye kadar hamile kalamamamin ve düşük yapmamın sebebi buymuş. O sıvı hem hamileliği engelliyormuş hem de oldu da hamile kaldınız embriyoyu öldürüyormuş 😔 çok çok kötü günler geçirdim. Bir kadın için çok üzücü bir durum daha önce duymuştum ama ben hayatımda hiç enfeksiyon geçirmedim bende olamaz diyordum ta ki bu seneye kadar.. demek ki hiçbir şeye bende olamaz benim başıma gelmez benle ne alaka dememek gerekiyormuş. geçen yıl ki düşüğümden sonra çok ciddi enfeksiyonlar geçirdim bu yılım yaklaşık 9 ay kadar enfeksiyonla savaşmakla geçti öyleki hastaneye yatırılmam gerektiğini bile söylediler çok şükür atlattım belki de o sebep oldu belki önceden zaten vardı bilmiyorum.. tek çaresi ameliyatmıs. Ameliyat ile ya o tüpü alacak ya da kapatacak sonrasi tek tüple gebelik denemeye devam. Kaç gündür psikolojim bozuk sürekli ağlayarak geziyorum. O kadar zor o kadar yorucu bir yoldayız ki bizim sınavımız da bu sanırım inşallah bu sıkıntıların sonu gelecek çooookkk güzel günler yaşayacağız o zaman bu günleri hatırlayıp olsun değdi diyeceğiz 🤲😊 ve şunu söyleyeyim ben keşke daha önce hsg çektirip de öğrenebilirim

X