Makyaj Ürünleri Kalıcı makyaj

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Kalıcı makyaj; kulağa çok hoş geliyor düşününce, çünkü makyaj derdi, makyaj akması olmayacak, makyaja ayırdığımız zaman olmayacak ve çalışıyorsak makyaj için erken kalktığımız 30 dakikayı da uyuyarak geçireceğiz. Ayrıca denize, havuza girdiğimizde yada uykudan yeni kalktığımız da hiç kimse bizi makyajsız görmeyecek. Bu harika değil mi?

Kalıcı makyaj (diğer ismiyle ‘mikro-pigment uygulaması&#8217 güneşten, sudan ve terden etkilenmeyen, ciltte 2-5 yıl kalabilen bir makyaj yöntemidir. Steril ve kişiye özel tek kullanımlık bir iğne ile, doğal ve mineral renkler deri yüzeyinin hemen altına aşılanır. Bu alerjik olmayan renkler, özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmıştır; katkı ve koku maddesi içermez.

Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir. Kullanılan materyal ve boyalar dövmeyle aynı olmakla birlikte; kalıcı makyaj, dövmeden çok önemli bir farkla ayrılır. Dövme esnasında kullanılan kökboyaları kaslara kadar zikredilirken, mikro pigment uygulamasında üst derinin alt tabakasında bu işlem son bulur.

Bu işlem sayesinde, kaş ve göz çizgisi doğal cilt rengiyle uyumlu etkiler yaratabileceği gibi, bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha bakımlı ve genç görünmek mümkün olur.

Sağladığı estetik değer dışında; stres, zaman ve para olarak da ciddi kazanımlar sağlar. Temiz bir ortamda çalışıldığı ve gerekli özen gösterildiği takdirde güvenli bir uygulamadır.

Uygulama

Önce kişinin cilt analizi yapılarak hangi renklerle daha uyumlu olabileceği tespit edilir. Bundan sonra anestezi ile işlemin uygulanacağı bölge uyuşturulur. Anestezi çoğunlukla kremlerle gerçekleşir. Bunun yanında, bir doktor ya da dişçi gözetiminde lokal anestezi de yapılabilir. Pigment boyaları bir kapsülde karıştırılır ve istenilen renk elde edilir. İğne yardımıyla, söz konusu bölge küçük vuruşlarla boyanır.

Çoğunlukla uygulama anı hafif bir batma hissi olarak tarif edilmektedir. Tabii ki bu ağrı miktarı, kişinin ağrı eşiğine ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterir. İşlemin süresi kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna ve cildin genel durumuna göre değişir. Ortalama süre 2-3 saattir.

Uygulama bittiğinde gözün üzeri antiseptik bir sıvı ile kapatılır. Bu sıvı, bölgeyi koruduğundan 2 gün boyunca başka bir işlem yapmaya gerek yoktur. 5-6 gün sonra ise, deri üzerinde kalan boya dökülür. Kabuklanmayı azaltmak için bu sürede vazelin sürmek yararlıdır. Özellikle bu süre zarfında, güneşe çok çıkmamak ve güneş koruyucular kullanmak gerekir.

Kimlere uygundur?

Akmayan, bozulmayan ve bulaşmayan kalıcı göz makyajının avantajlarından yararlanmak isteyen kadınlar dışında, özellikle bu işlemin tavsiye edildiği kişiler şunlardır:

+ Kaşları seyrek, çok açık renk olanlar ya da hiç kaşı olmayanlar
+ Yara veya ameliyat izinden dolayı kaşlarında boşluk bulunanlar
+ Kaşları ince ya da asimetrik olanlar
+ Lens kullananlar ya da gözlüksüz makyaj yapmakta zorlananlar
+ Elleri titreyenler
+ Hassas gözleri olanlar
+ Kozmetik ürünlere alerjisi olanlar
+ Sporcular

Etkileri

Kalıcı kaş uygulamasında:

+ Seyrelmiş kaşlar gür görünür.
+ Bozuk kaş şekli, kaş yayı vurgulanarak güzelleştirilir.
+ Kaşların yoğunluğu artar.
+ Tıbbi nedenlerle kaşı dökülenler, tekrar kaşa kavuşur.

Eye-liner uygulamasında:

+ Fazla büyük gözler normalleşir.
+ Bitişik gözler daha ayrık görünür.
+ Küçük gözler daha büyük görünür.
+ İddiasız gözler ortaya çıkar.

Kalıcılık

Kalıcı göz makyajı uygulamalarının sağlıklı bir şekilde gerçek anlamda kalıcı olması için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Makyajın kalıcılığını etkileyebilecek durumlar şunlardır:

+ Güneş ışınlarına direkt ve uzun süre maruz kalmak
+ Solaryum uygulaması
+ Cildin fazla kuru olması
+ Uyuşturucu ve sigara
+ Stres veya ağır toplantılar

Bunlara karşı göz kapaklarına korumalı krem kullanmak, eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak gibi önlemler kalıcılığı arttırır.

Sevgili Melek’ler;

Yazımızın başında kalıcı makyajın avantajlarından bahsettik ve bir çok avantajı olduğunu gördük. Fakat yine de ben kendi adıma pek tasvip etmiyorum. Çünkü sürekli aynı tarz ve aynı renk makyajla siz aynaya bakmaktan sıkılırsınız ve size bakan gözlerde sizden sıkılır. Tabi ki bu benim düşüncem, bana kalırsa biraz daha zmaan harcayıp kendi makyajımızı gününe ve yerine göre kendimiz yapmalıyız. :)

bence makyaj yapmayı sevenler icin pekte tercih edilen bise olmasa gerek..

ben eyeliner düsündüm hatta az önce okudum nette bir yerde indirim varmis..
öle incecik eye liner yaptirsam hos olur aslinda.

tek korkum makyajsiz halimi özlemek :)) SIKILIRSAN silemeyeceksin cünkü :)

Bende eyeliner düsünüyorum..yillardir eyelinersiz bi gün disariya ciktigimi hatirlamam..
artik gina geldi ama bu aliskanligimdan vazgecemiyorum.. mantik olarak kalici makyaj cok yararli bi uygulama olacak benim icin..
yaptirmayi düsünüyorum..ins.. güzel olur... kasima da düsünebilirim..

Kalici makyaj yaptiran arkadaslar,bizimle tecrübelerinizi paylasirsaniz fikir alisverisimiz olur..

Kaşlarıma yaptırdım canlarım
Tabikide her yere istemem ama zaten kaşlarımı boyayan biriyidim

kızlar kalıcı makyaj fiyatları ne kadar ki??benimde kaşlarım sarışın olduğum için çok açık renk ve seyrek,kaşlarıma düşünüyorum ama hiç bilgim yok bu konuda??

kızlar kalıcı makyaj fiyatları ne kadar ki??benimde kaşlarım sarışın olduğum için çok açık renk ve seyrek,kaşlarıma düşünüyorum ama hiç bilgim yok bu konuda??

Çok değişiyor fiyatları ben 250 Yaptırdım
şöyle diyelim 250-400 arasında bişey iştelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

Gözlerime eyeliner gibi yaptırmak isterdim:)
Fena mı uğraşmak zorunda olmazdım bi rimel bi allık vın..:)

ben çok gereksiz buldum :) kıyamam yüzüme :)

eeee farklı bakış açısı
zamanım olsa ben uğraşmam ama zaman yok
Gözlerime eyeliner gibi yaptırmak isterdim:)
Fena mı uğraşmak zorunda olmazdım bi rimel bi allık vın..:)

tabikide olabilir direk öyle bile çıkabilirsin ama her yere istemem bakımsız halimide görmem lazım

Ben burdan tavsiye edilen bir bayana yaptırdım kaşlarımı çok çok memnunum adı Ayten Kömürcü kaş kontürünü tel tel kaş şeklinde yapıyor kaşlarımı gören kimse yapılı olduğunu anlamıyor sanki kendi kaşım çıkmış internete girip adını yazarsan hakkındaki yorumlarıda okursun

asuman reklamcı arkadaslar bu ayten komurun reklamı yapılmıs ıkı kısı tarfından bılgınıze

Yıllar önce TV de bir programda kalıcı kaş ile ilğili bir bayanı izledim kendisini okadar anlattıkı ben şöyle güzel yapıyorum böyle güzel yapıyorum bende telefonunu kanladan istedim gittim buna kaş yaptırdım yaptırmaz olaydım o tarihten sonra dünyam değişti oldum. bir ucube tel açtığımda hafifleyecek dedi aylar geçti en ufak bir hafifleme olmadı. Sonra 2 sene geçti ben hala kezban gibi dolaşıyordum ortalıkta,insanlardan yüzümü kaçırır olmuştum,renginin koyuluğu yetmiyormuş gibi birde biri daha yukardaydı, kurtulmak istiyordum ama kime gösterdiysem dövme yapılmış dediler yanaşmadılar. Sonra Ayten Hanımın adını duydum ona gittim. Düzeltebileceğini söyledi ama biraz uğraştıracak dedi olsun dedim Lütfen ne gerekiyorsa yapın dedim.Allah razı olsun gerçekten uğraştı bayağı cidden sanatkarmış şu anda rüya gibi kaşlarım var herkese tavsiye ediyorum.Çokta mütevazi ve tatlı bir bayan

slm
yaptıralı baya olmuş ama ne kadara yaptırdınız fiyat?

uzun araştırmalardan sonra ayten kömürcüye kaş konturu yaptırdım. çk çok memnun kaldım. işinin ehli kesinlikle. yaptırmak isteyenler kendisiyle görüşmeden yaptırmasınlar derim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…