Kalbim çok kırıldı...(eşim)

Kiraz_Mevsimi_54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2014
415
115
Merhaba bayanlar,

bir saat ağlama sürecinden sonra yazıyorum...
eşim ve ben çalışıyoruz ve bir yaşında çocuğumuz var... iş saatlerimiz birbirine uymuyor ve genelde yemek işi ona kalıyor... bende haftada temizliği yapıyorum bazı geceler yemekleri yapıyorum... bugun temizliğe başladım bana hakaret yagdırmaya başladı... zaten ben olmasam yapamassın temizlik yapmasını bilmiyorsun bunları bana yardım ederken söylüyor yok efendim bazı kadınlar hem çalışırmış hem evleri pırıl pırılmış hemde pasta börek yaparmış bide çocuk bakarmış sinirim tepeme çıktı... annen sana öğretmemiş anlaşılan.... bu saat oldu hala bitmedi bu konu çok mutsuzum şuan neden yaptı böyle anlamadım az önce konuşalım diye çağırdım..... gerçekler acıdır dedi insanın içinde olacak dedi böyle şeyler... beni yetersiz mi görüyor? Hep şikayet etti bugün... böyle şeyler hiç demezdi....

Eşiniz terbiyesizlik etmiş bunca yaptığı iyilik değil tam aksi yardımcı oluyorsa kendi boğazı da doyuyor,kendi hijyenini de sağlıyor çalışan bireyler de iş paylaşması sorun olmamalı zaten .
Yardımcı tutun madem ağır işler de zamanınızı bölüp bebeğinizle ilgilenmekten geri de kalmayın.
Ayrıca bana göre de eşiniz sizden özür dilemeli sizin çağırmanız aksine hatasını telafi etmeli,yapmıyorsa da lafını etmesin boşuna ...

Olur öyle şeyler iş stresi evede taşınıyor takma derim benim eşimde bazen öyle bu bardak niye burda der iki gün sonra bu bardağı niye kaldırdın der:)) Ben hep susuyorum sonrada ben sana ne dersem deyim bi şey demiyorsun diyo gönlümü alıyo kadın kısmı işte hemen affediyo

hayatın müşterek olduğunu hatırlatman gerekiyor. evet klişe gelebilir bu yorumum ama şöyle diyeyim. kadın yemek yapar, kadın temizlik yapar, kadın çocuk bakar.. kadın erkeğini yatakta memnun eder. kadın bakımlı olmak zorundadır. kadın doğurur. kadın büyütür. kadın kadın kadın. Kadın kadar başlarına taş düşsün ! Bunların çoğu kadının üzerine yapışan ve asla ve aslaaa görev atfedilmemesi gereken şeyler. Madem öylee çok para kazansın sen evde çocuğunla ve tüm bu görevlerinle mutlu mesut yaşa :) eksiklik onun özünde.

Eve maddi katki saglarken iyi hoş ama. Sinir oluyorum böyle adamlara. Hem para getir hem temizlik, yemek, bulasik, cocuk... Bu erkekler de iyi yolunu buldu ha

Ne demek yardım etmesin? Paşa paşa yardım edecek ya da yardımcı tutacak. Yok öyle ikimiz de çalışalım ama ben eve gelince ayağımı uzatayım sen iş yap. Senin annen de sana insanlığı öğretememiş diyemediniz mi? Neden çağrıyosunuz yanınıza? Onun gelip özür dilemesi gerekirken siz çağırmışsınız bir de gerçekler acıdır demiş inanamıyorum. Tek başına evi geçindirebilecekse madem çalışmayın siz, dört dörtlük ev işi yapın. Diğer kadınlar hem çalışıp hem çocuk bakıp hem pasta börek mi yapıyormuş? Kim o kadınlar neredeler? Hem kadın hem erkek çalışıyorsa artık erkekler de bir işin ucundan tutuyor. Yok öyle dünya. Siz kimsenin eline para sayıp bir de kendinizi süpürge etmek için evlenmediniz. Ezdirmeyin kendinizi. Eşiniz düpedüz tembel, sizi suçlayıp üste çıkmaya çalışmasın.

Sen çalışıyorsan o evin yükünü paylaşıyorsun o da işini paylaşacak.

Beğenmiyorsa tek başına yetişsin de görelim bakalım.

Hem kel, hem fodul.

Erkekler her zaman fiziksel olarak daha güçlüdürler
Yemek işine gelince erkeklerdende çok iyi aşçılar çıkar
Temizliğe gelince kadının yapabildiği erkek adamın yapamadığı ne var temizlik işinde
Sebep öğretilenler bizim geçmişten bu güne gördüklerimiz mi
Eğer sizinle aynı evi paylaşıyor ise neden o özel olsun neden o dışardaki işi bitince tv karşısında otursun
Siz ev yemek çocuk uğraşmak zorunda olasınız
Mantıklı tek cevapları varsa dedikleri gibi olsun

Geyşa arıyor herhalde kendine. O karar mercii mi yahu, beni beğenmiyor yetersiz miyim ne demek? Sizin hem yemek hem temizlik yapıp hem çocuk bakıp hem de yatakta memnun etmek gibi bir zorunluluğunuz yok. Her şey kadına bakıyor, e ne anlamı kaldı evliliğin sadece "beyefendi hazretlerine" hizmet edeceksem? Evlilik bir hayatı paylaşmak, aile olmak demek bunu idrak edemiyorsa kapıyı gösterin.

Ay gece gece aklıma gelene kendim güldüm başlığı görünce birden içimden pepenin kalbim kırıldı kalbim kırıldı pepe bana hiç inanmadı şarkısı geldi :)) konunuza gelince, çalışsanıZda yemeğinizi yapmak evinizi temizlemek işlerini sis yapabilirsiniz sadece eşinizden laf duymamak için sonuçta yemek dediğiniz yapıp dolaba atınca hiiç bişey olmuyor temizlik keza bir evi süpürseniz sizi bir süre idare eder vs vs. Kısacası eşinizin yapısı belli ki bu söylenmek. Kabullenmek gerek sanırım..

X