Kaktüs nelere faydalıymış meğer...

CimcimeCeyda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2007
135
0
50
Nette bana gelen mail çok ilgimi çekti.. Hemen eve bir kaç tane alacam.. Sizinlede paylaşmak istedim.. Herkese sağlıklı günler dilerim arkadaşlar

BıLGıSAYAR KULLANANLAR, DıKKAT! KAKTÜSÜNÜZ YOK MU? YOKSA MUTLAKA EDıNıP, BıLGıAYARINIZIN YANINA BıR ıKı TANE KOYUN. BU DıKENLı BıTKıNıN MUCıZESıNE ıLıŞKıN YANIT AŞAĞIDA........
Kaktüs!
Bu dikenli bitkinin ne işe yaradığını ne için yaratıldığını bileniniz var mı? Unutmayın ki, dünyadaki herşey bir amaçla yaratılmıştır. Örneğin kaktüs, radyosyonu emmektedir. Bu yüzden büyük nükleer santrallerin cevresindeki hektarlarca alana kaktüs dikiliyor.
Geçenlerde istanbul'da bir banka şubesi tam 250 adet kaktüs siparisi verdi. Ne için? Bilgisayarların yanına koymak ve böylece personelini korumak için.
Herkes evinde hatta her odada mutlaka kaktüs bulundurmalı. Cildinizde iyileşmeyen yaralar, lekeler, lezyonlar varsa, bir kaktüsü kesip dikensiz bir dilimini o yara, leke veya lezyonun üzerine koymayı deneyin. Mucizeyi görün.
Doğadaki her varlığın bir görevi olduğunu unutmayalım.

Sayın ılgili,
Sitenizde bulunan ve adım kullanılarak internette dolaşan, kaktüs ve yararları hakkındaki yazı kesinlikle benimle ilgili değildir.
Konunun bilimsel bir dayanağı yoktur.
Yazıda geçen öneriler kesinlikle uygulanmamalı, ciltte bulunan yara ve benzeri durumlar için hekime danışılmalıdır.

Bahsi geçen yazının biranönce sitenizden kaldırılması gerekmektedir.
Saygılarımla
Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu

kesinlikle haklısın canım kurban olduğum allah hiç birşeyi sebebsiz yaratmaz mutlaka bir işe yarar hepsi, paylaşım için teşekkürler..yalnız benim çocuklar var şöyle yüksek bi yer koysam odanın içine olur galiba?

gercekten cok ilginc,almam lazim o zaman,
gerci popoma battiktan sonra camdan asagi atmistim ama yeni almak lazim demekki>>

Evet ben de duymuştum bunu . acaba radyasyonu emme özelliğinden midir bilmiyorum , kaktüsümün yaprak yonleri bilgisayara doğru yöneldi :) merak edenler için de söyleyeyim küçük boy kaktüs çiçekçilerde 5 lira.

her bitkinin faydası olduğu gibi bununda faydası bulundu demek .gerçekten enteresan hemen almam gerek
paylaşımın için teşekkürler a.s.

yalnız bişe merak ettim yazarsanız sevinecem kaktüsü hemen pc yanınamı koyacaz yoksa pc odasında herhangi biyer olabilir mi ???

her bitkinin faydası olduğu gibi bununda faydası bulundu demek .gerçekten enteresan hemen almam gerek
paylaşımın için teşekkürler a.s.

yalnız bişe merak ettim yazarsanız sevinecem kaktüsü hemen pc yanınamı koyacaz yoksa pc odasında herhangi biyer olabilir mi ???

Radyasyon en fazla monütor ve pc arkasında olduğundan ikisinin arasına arkasına doğru koyabilirsin. Mesela ben monitörün sol yanına arkaya doğru koydum.. Hem de çok cici durdu..

Radyasyon en fazla monütor ve pc arkasında olduğundan ikisinin arasına arkasına doğru koyabilirsin. Mesela ben monitörün sol yanına arkaya doğru koydum.. Hem de çok cici durdu..[/QUOT

canım cevap yazdığın için çok teşekkürler :1hug:
güzel çiçekli kaktüsler hiçde fena durmayacak değişiklik de olur a.s

hayatta en sevdıgı cıcektır anlamıda cok guzeldır.benım odada 3tane war.portakal yesıl pembe cıceklı.cok sevıyorum onları.

Sayın ılgili,
Sitenizde bulunan ve adım kullanılarak internette dolaşan, kaktüs ve yararları hakkındaki yazı kesinlikle benimle ilgili değildir.
Konunun bilimsel bir dayanağı yoktur.
Yazıda geçen öneriler kesinlikle uygulanmamalı, ciltte bulunan yara ve benzeri durumlar için hekime danışılmalıdır.

Bahsi geçen yazının biranönce sitenizden kaldırılması gerekmektedir.
Saygılarımla
Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu

X