BiLGiSAYAR KULLANANLAR DiKKAT! KAKTüSüNüZ YOK MU?

Neyse para gelsin gidip bende alim hem cekip resmini de koyarim belki hehehe,
paylasm icin sagol iki uctane fena olmaz, uc tane oda uctane saksi tememdir insallah

canim bende duydum.kaktusun radyasyonu cektigini.en kisa zamanda bende alicam

bende duymuştum kaktüsün radyasyonu çektiğini.evde bilgisayarla tv yan yana.tam ortalarına koydum bi tane küçük ama 2 sinede yetermi bilmem şakkıdı

bende hemen pazardan alıp koyucam bu yaralı bilgi için çok teşekkürler daha önce duymuştum ama aklıma pcnin yanına koymak hiç gelmemişti :)

Vay anasını sayın seyirciler....

Hem çk şaşırdım hem çok sevindim.Hem kaktüsler tam benlikler,ben çiçekleri sulamayı unuturum hep ama kaktüs çok fazla su istemez,bu yüzden tam benlik..2 tane oturma odasına,2 tanede modemin yanına koymak lazım:)))

Bide babama hemen söylemeliyim,çok sever ççekleri,bahane arıyordu yenilerini almak için,onada bahane sunmuş olurum böylece:)))

Teşekkürler Gözek....

bu konuyu okur okumaz çarşıya çıktığımda hemen marketten şu
küçük çiçek açan kaktüsler oluor ya ondan birtane aldım ve bilgisayarın yanın koydum
:teytey::teytey::teytey:

evet ben bunu bi yerde okumuştum,bize bi komşu kaktüs getirdi cinsini bilmiyorum ama çiçeksiz kaktüs çok değişik büyüyor mesela dışarı(balkona) koyunca farklı pc yanına koyunca ucu sivriliyor ve özellikle benim olduğum bölgeye yönelerek büyüyor ben bunun normal olup olmadığını çok merak ediyorum,orta büyüklükte bi saksı düşünün içinde uzunlu kısalı ince 8 tane kaktüs,3 tanesinin de gövdesinde ve biraz aşağısında yavruları var yani saksıda 10 tane yavru (küçük kaktüs) 2cm filanlar ve uçları sivri yukarı doğru değilde başka taraflara yönelerek büyüyorlar:)

vavav ne tuhaf ne güzel.....

teşekkür ederiz canım.....

harikasın gözeğim Şeniz
mutlaka alıcam iyi oldu öğrenmem
herşeyden önce evde 2 çocuk var biri daha 3 aylık üzülüyodum kötü etkilenecek diye alayım tamamen yok etme imkanımız yok tabi ama en azından asgariye indirelim demi:lepi:

Çok ilginç,dünyadaki herşey bir amaçla yaratılmıştır sözüne kesınlıkle inanıyorum.
Benim masamın başında kocaman bir kaktüs var dı zaten bilmiyordum ama canım kaktüsüm beni koruyomuş demek
:1hug:

bunu okuduğum iyi oldu valla..hemen almalı 2-3 tane :)
çok teşekkür ederim bilgi için :)

çok saol bilgi için :)
bizim evde
güç kaynağı(acayip radyasyon yayıyomuş)
kablosuz modem (buda öyle)
ses sistemi plazma dijitürk telefonlar derken baya radyasyon var yani
kaktüs şart oldu :)
mutlaka temin etmeye çalışıcam

bu yazıyı okuduktan sonra 3 tane minik kaktüs aldım koydum pcinin yanına. çiçekçide söyledi kaktüsün radyasyonu aldığını. valla gözek çok sağolasın.

canım her tür kaktüs oluyo mu?yoksa sadece o minik minik olanlardan mı almalıyım -tatlicadiarzu-

bilgisayar mühendisiyim fakat hiç pc etrafına kaktüs koyanı görmedim.:1no2:
fakat kaktüsün radyasyonun kötü etkilerini azalttığını duymuştum.
ben kaktüs yerine eşimi otutturcam oraya :nazar:

kızlar google da bu durumu çürütücü bi çok yazı ve yorum var çok tırstım açıkçası,bakın şöyle diyor bir tanesi ;

X ışınları, Elektromanyetik dalgalar, Radyasyon, Sadece alfa, Beta ya da Gama ışınları bulundukları ortamdan; Güçlerini yayımladıkları noktadan her yöne doğru yayarlar. Yani sadece kaktüs bitkisine yönelmez onu hedef almazlar.

Buna inanan bizler; İşin aslına bakacak olur isek bilgisayar monitörlerimizin yanına değil de kendi omuzlarımıza, ceket ceplerimize, pantolon ceplerine kaktüs saksıları yerleştirmeliyiz.
Çünkü cep telefonlarımız monitörlerin tam beş katı radyasyon üretmektedir.

Monitörünüzün çevresini zengin göstermek ve zevkli biri olduğunuzu çevreye göstermek için kaktüs alabilirsiniz.

Ama kaktüsü kurtarıcı görmek ( Azda olsa bile beraberce ) radyasyon almanıza mani olamayacaktır.

Bize düşen ; yapmamız gereken , Mümkün olduğunca uzun süreli etkilerinden uzak kalmak, az maruz kalmak ve en az 50 cm uzakta durmak olacaktır.

İnsan vucudunun % 70 yakını sudur.
Kaktüsünün yapısında %90 a yakın su bulunur
Suyun yani H2O'nun RADYASYONA maruz kaldığında kimyasal yapısısı değişir.

H2O2 ( HİDROJEN PER OKSİT )OLUR.
YANİ OKSİDE OLARAK VUDUMUZDAKİ HÜCRELERİN YAVAŞ YAVAŞ ÖLÜMÜNE NEDEN OLUR.
ASİT İÇİNDE KAKTÜS YETİŞTİREM BİRİ VAR İSE LÜTFEN BENİM İLE TEMASA GEÇSİN.

AHMET SERTKAN
NBC UZMANI
YANGIN UZMANI demişşş,ben sitenin yalancısıyım.

Bir diğeri de şu;

Süpürge makinasının tozları çektiği gibi radyasyonu kaktüs bitkisinin çektiğinimi zannediyorsunuz. Radyasyon birkere yayıldığı doğrultuyu değiştirmez(ışık gibi).Ortamın radyasyonunu azaltması gibi bir durum imkansız. Bu bitki üzerine gelen radyasyonu belki emdiği doğrudur. Fakat ortamın radyasyonu azalmaz. Öyle bir haber yapılmışki sanki kaktüs ortamdaki radyasyonu yok ediyor gibi bir kanaat oluşuyor. Kurşun radyasyonu tamamen absorbe eder. Kaktüs, kurşunun yanında koca bir hiç kalır. Elektronik mühendisi..

BU YORUM haber7.com sitesinde yayınlanan bi habere yapılmış bir yorumdu..

kızlar ne yapsak kursun mu dizsek pc nin etrafına,ceplerimize çantalarımıza kurşun mu doldursak ....-tatlicadiarzu-
ya ben de çok inanmıştım bu kaktüs işine ama adamlar iki yazıyla mahvetti inancımı :KK43:

X