Kahverengi akıntı, lütfen yardım edin.

aylin_89

Oysa bizim evde gülen yok
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2012
222
34
Merhaba hanımlar,
Nisan ayında 16 günlük adet gecikmesi sebebiyle jinekoloğa gittim. Doktor, polikistik over tanısı koydu.
Adet olabilmem için Tarlusal isimli bir ilaç yazdı. Adetimin ilk günü yine doktorun yazdığı Yasmin isimli doğum kontrol hapını kullanmaya başladım. Bekarım ve ilk kez doğum kontrol hapı kullanıyorum. Yan etkileri yüzünden 9. gün ilacı bıraktım. İlacı bıraktığımda adetim biteli 4 gün olmuştu. Kullanmayı bırakalıysa 5 gün oldu ve 2 gündür ara ara çoğalıp azalan kahverengi, çamur kıvamında akıntım var.
İnternette hap yarıda bırakılırsa kanama olabileceğini okudum ama benimki kanama gibi değil. Başına böyle bir şey gelen var mı? Kaç gün sürdü? Böyle bir şeyi ilk kez yaşıyorum, psikolojim çökmüş durumda.
İlgileneceklerden Allah(c.c.) razı olsun.

canım tarlusalı bnde cok sık kullanıyorum bndede ara ara hep kahverengımsı gelır ama ben evllıyım. yanı bız korkuyoruz ama doktor normal adet kanaması baslıcaktır veya kaçak ara kanama olabılr.

yasmini daha önce bende kullandım ve ilk kullandığım ay kahverengi lekelenmelerim benimde oldu doktora sordum ilk ayda olması normal demişti ama sen tarlusalda kullanmışsın onu hiç kullanmadım o da yapar mı onu bilemicem

onu bilmiyorum ama soğan küründen memnun olan çok,onu deneyebilirsiniz...

Akıntı beyaz olunca bazen normal fakat peynir kesiği gibi olunca ve sürekli olunca mantar,kahverengi ve kokulu olunca baska bir hastalık belirti diye biliyorum kanama olmayabilir çamur gibi kıvamlı birşeyse doktora görünmende fayda var canım sakın aksatma

Şuan B'nde kullanıyorum 20 güne yakın gecikme yaşıyorum ama normal dedi doktr bana akntnn

Arkadaşlar, akıntım bu akşama doğru azaldı. Bu sorunu yaşayan birkaç kişi ile de görüştüm. Biraz daha bekleyeceğim, geçmezse doktora görüneceğim.

Çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için. İyi ki varsınız.

merhaba arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim benim çikolata kistim var bu ay dr gittim yasmin verdi ama bütün ay boyunca lekelenmelerim oldu
vicudum sivilce oldu hep bu normal mi ?? :44: lütfen yardımcı olunnnn

Son düzenleme:

Merhaba
Ne kadar yardımcı olAbilirim bilmiyorum ama okuyunca cevap vermek zorunda hissettim kendimi
Çok bilmesemde
Şuan tüp bebek tedavisi görüyorum ayın 6sında iğnelere başlıyorum. Bana ilk önce dogum kontrol hapı verildi reglin 2 . günü başladım 18 gün kullandım . Doktorum kanama olucak merak etme sakın dedi . Bu kanama yumurtalıktaki kistlerin temizlenmesiymiş. Evet gerçekten te öyle kahve rengi akıntı var bırakalı .
Bu bir sıkıntı degil .
Böyle bir durumda kulaktan dolma fikirler değilde direk doktorla görşmekte fayda var .herkesin vücudu aynı tepkiyi vermeye biliyor

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Kadınlar Kulübü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…