Mutfak Püf Noktaları kahvaltı??

dtsly

Guru
Kayıtlı Üye
7 Mart 2009
381
0
arkadaslar eeee kış geliyor ve biz kısın arkadaslarla pazar kahvaltıları yapmak ıcın bırbırımıze gıderız.sizin rutınde veya ozel mısafırlerınız gelınce hazırladıgınız kahvaltı menulerınız var mııı??kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

benim kekim var özel bi misafir geldiğinde onu yaparım fırndan çıkmış sıcak ekmek ve omlet yaparım çokta bişey yapmam yani

Yumurta piyazı, menemen, pizza, puf böreği, domates-biber kızartması, patates kavurması, yumurta dolması yapılabilir.

sıgara böreği kaygana patates kızartması domates gözleme daha çok şeyler yapılabılır

Ben de dostlarımın çoğunu kahvaltı sofralarında ağırlarım.
Epeyce hazırlanırım.
Peynir,reçel çeşitleri,domates(çery domates olursa içini peynirle doldurup ,nane yaprağıyla süslerim.
Mutlaka 1 çeşit kek yaparım dostlarımın ortak favorisi havuçlu kektir.
Sigara böreği olmazsa olmazımdır.
Yumurtayı değişik şekillerde hazırlarım.
Mutlaka bir poğaça veya ekmek yaparım gelecekleri saate göre ayarlama yapar sıcak servis ederim.
Bu çeşitlemelerime bazen krep veya veya pankek katılırlar.Hamurunu geceden yoğurur buzdolabına koyarım sabah şekil verdikten sonra yarım saat kadarda tepside mayalandırır fırına veririm.
Vaktim varsa bir çeşitte tuzlu veya tatlı kurabiye yaparım.Örnek bir masamı görmek istersen aşağıdaki linke bakabilirsin cnm.

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek...inti-yada-kendi-cekimlerimiz-olabilir-20.html

Son düzenleme:
klasik olarak zeytin,kaşar peyniri,beyaz peynir,reçel,bal-kaymak ikilisi,
bunların yanında salçalı sosis veya patates kızartması,
zeytinyağlı limonlu roka domates salatası,
milföy yada sigara böreği kızartması,
lorlu biber kızartması,
haşlanmış yumurta kesip üzerine az limon suyu vekırmızı biber,
ve yanına mutlaka yaş pasta ve ya sütlü tatlı(kahvelerimizi içerken)

Ben de dostlarımın çoğunu kahvaltı sofralarında ağırlarım.
Epeyce hazırlanırım.
Peynir,reçel çeşitleri,domates(çery domates olursa içini peynirle doldurup ,nane yaprağıyla süslerim.
Mutlaka 1 çeşit kek yaparım dostlarımın ortak favorisi havuçlu kektir.
Sigara böreği olmazsa olmazımdır.
Yumurtayı değişik şekillerde hazırlarım.
Mutlaka bir poğaça veya ekmek yaparım gelecekleri saate göre ayarlama yapar sıcak servis ederim.
Bu çeşitlemelerime bazen krep veya veya pankek katılırlar.Hamurunu geceden yoğurur buzdolabına koyarım sabah şekil verdikten sonra yarım saat kadarda tepside mayalandırır fırına veririm.
Vaktim varsa bir çeşitte tuzlu veya tatlı kurabiye yaparım.Örnek bir masamı görmek istersen aşağıdaki linke bakabilirsin cnm.

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek...inti-yada-kendi-cekimlerimiz-olabilir-20.html

karnım guruldadı okurken sana yemeğe gelebilümüyümmm cokacimcoook

tost ekmeği ile bi çeşit yaparım. tost ekmeğini yağlar, üzerine maydnz, mini mini sucuk, kaşar peyniri , yumurta karışımı sürerim. fırına veririm.

bir de patatesle ilgili bi çeşit... patatesleri rendelerim. yumurta . maydanz, un, tuz baharat , karıştırırım. bu karışımdan birer kaşık alır yağ döktüğüm tavaya sererim. ve alt üst ederek kızartırım. patates kayganası deniyo buna sanırım

X