KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM ARTIK !

Papatyaakadiin

E Y L Ü L
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2020
733
1.040
Merhaba, kızlar. Boşanma aşamasındayım. Önceki konumda da bahsetmiştim. Tebligat eline ulaşmamış. Avukatım, ön inceleme duruşması için, tebligat eline ulaşmazsa mahkeme gün veremez demişti. Numarasını vermiştim avukatıma ve adresini öğrenmişti. Bu sefer yine tebligat ulaşmamış. Kolaylık var halbuki. Mahkeme kaleminden, mernis sisteminde bulunan adresine tekrardan tebligat yapılmasını ve akabinde ise ilanen tebligat yapılmasını isteyebiliriz. Davalı, tebligatı almak istemese bile tebligat mahalle muhtarlığına bırakılır ve tebliğ edilmiş sayılır. Böyle bir kolaylık olduğunu biliyorum lakin avukatım bana bundan hiç söz etmiyor. Dediği şey sadece şu " Tebligat eline ulaşmazsa, mahkeme gün veremez." Ben eş kişisinin peşinde koşacak değilim. O konar göçer gibi sürekli gezer. Bu benim problemim mi? Ben avukatıma bilgim olan şeyleri söylediğimde ise " İnternetten edindiğiniz bilgileri , somut olaya göre yorumlamak gerekiyor. Bize Hukuk Fakültesi'nde bunu öğretiyorlar gibi cevaplar veriyor." O yüzden artık bende mesaj atıp bir şey sormak veya söylemek istemiyorum. Ki yanlış da değil, ilanen tebligat yapılmasını isteyebiliyoruz. Avukatım, adli yardım avukatı. Ücret karşılığı tutmadım yani. Maddi, manevi tazminat, nafaka ve ziynet eşyası vs talebim olmadığı için özel avukat tutmak istemedim. Ben memurluğa başvuru yapacağım. Aynı anda hem çalışıp hem de hukuk okumak istiyorum. Adli sicil kaydım temiz. Ama onun, uyuşturucu madde kullanmaktan denetimli serbestliği var. Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasında beni de etkileyebilir. Neticede resmiyette hala evliyiz. Bir an önce soyadından kurtulmak istiyorum. Özel avukat tutmak istemiyorum. Ailem sağ olsunlar maddi ve manevi yanımdalar ama babam hala bizim düğün borcunu ödüyor. Bir de babama avukat parası çıkarmak istemiyorum. Yani mecburi olarak bu avukatla devam etmek zorundayım. Buraya yazmamın sebebi; belki tecrübeli olan arkadaşlar bana yardımcı olurlar diye düşündüm. Avukatıma artık mesaj atmak istemiyorum. Sıkboğaz etmeme rağmen kendimi kötü hissediyorum. Bazen cevap vermiyor, verdiğinde ise yardımcı olabilecek cevaplar vermiyor. Yani sözün özü, ben avukatımdan bağımsız olarak , mahkemeden ilanen tebligat çıkarılmasını talep edebilir miyim ? Dava yerleşim yeri mahkememde görülecek. Ben şu an o şehirde değilim. Bulunduğum şehirden yapabilir miyim böyle bir şey? Bunun için ne yapmam gerek?

Kızlar, siz siz olun ciğeri beş kuruş etmeyen, kendine hayrı olmayan adamları hayatınızda tutmayın. Sevgi şiddet ve hakaret içermez. Siz değerlisiniz. Ömrünüzün en güzel yıllarını sizi sürekli mutsuz eden adamcıkların yanında geçirmeyin. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Umarım hepimiz çok mutlu oluruz. Unutmayın herkes kalbinin ekmeğini yer. Mutlu günler

Allah yardımcınız olsun. Hemen sorunuza geleyim evet siz taraf olduğunuz için talep edebilirsiniz. Ama zaten tebligat adrese ulaşmıyorsa mernisine tebliği talep edilmeden yapılması gerekiyor.. Yani mesela ben kalemde çalışıyorum, tebligat çıkardım, tebliğ edilmeden iade geldi benim onu mernis adresine çıkarmam lazım zaten tarafların talebi olmasa da..

Ayrıca siz öğrenmek istediğiniz herşeyi bizzat kaleme sorabilirsiniz ya da varsa taleplerinizi, dilekçelerinizi kaleme verebilirsiniz. Tabi bu pandemi döneminde süreç biraz farklı işliyor onu göz önünde bulundurmanız lazım esnek çalışma saatleri vs..

Bende tebligat ulaşmazsa ikinci kez mernis adresine çıkıyor diye biliyorum. Ki doğru biliyormuşum sizde öyle söyleyince kanaat getirdim. Ama avukatım sanki böyle bir şey yokmuş gibi, tebligat ulaşmamış eline, mahkeme gün veremez ulaşmazsa diyor. Mernis adresine yapılmıyor mu tebligat eline ulaşmasa bile diyorum. Hayır o boşanma davalarında geçerli değil illa da eline ulaşması gerek diyor. Ne yapayım yani peşinde mi dolaşacağım onun ? Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Uyuşturucu madde bağımlılığı ve akabinde gelen paranoid şizofreni.Psikolojik ve fiziksel şiddet. En son sokak ortasında kafamda telefon kırdı hastanelik oldum. Kafama dikiş atıldı.
E Allah kurtarmış o zaman, şükür namazları kılınsınnn geçmişler olsun daha güzel günleriniz olacak emin olun

Rica ederim. Şuan ki koşullarınızı bilmiyorum ama ben yerinizde olsam mahkeme kalemine bizzat gider sorardım sonuçta işi onlar yapıyor en sağlıklı bilgiyi onlar verir. Hem siz de durumunuzu anlatırsanız yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Teşekkür ederim, pazartesi günü ilk işim gitmek olacak.

Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama bir devlet memuru olarak güvenlik soruşturmasına ilişkin şunu söylemek istiyorum: Soruşturma formunda başka eklemek istediğiniz bir şey var mı siz ve yakınlarınız ile ilgili diye bir bölüm oluyor. Oraya boşanma aşamasında olduğunuzu yazın.

Çok teşekkür ederim. Bir nebzede olsa içime su serptiniz Öyle yaparım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…