Kafan gzn krsaydm byle olmazd. Arkadalar benim suum ne ?:(((

eeesss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2009
1.522
9
34
Merhaba arkadaşlar eşimin yeni bi vukuatını anlatacağım yine sizlere dün akşam ben annemdeydim cocugu ateşi oldugu için doktora götürdük.eşimde beni akşam almaya geldii eve geçerken ayağımda ayakkabılarımı gördü.bu ayakkkabıda( üstünde renkli taşlar olan bi babet) vayy neymiş ben spor giyermişim her zaman cocugu doktora götürürken onu çıkarıp giymek aklıma nerden gelmiş.hep artistlik peşindeymişim.o ayakkanıyı sevmiyomuss vs.vs.. ama nasıl sinirliii görseniz sanki baska bişey yaptımm bende cevap verdim ne var bunda bu kadar deyince bu hep kudurduu (sus bana karşılık vermee,delirtme benii benim sınırlarımı zorluyosunn senin kafanı gözünü kırsaydım böle olmazdı falan dedi) bende beni tehdit etme ne biçim konuşuyosun sen deyincee daha çok delirdi adam.üstümee üstüme gelmeye başladıı sokaktaa bende bişey demedim eve gitmemizi bekledim neyse eve girdik yine aynı laflarr.okadar kırıldımkii onun için değil ama sinirimdenn saatlerce ağladımm.bi gram üzülmedi bilee.yazık dedim içimden emeklerimee yazıkk bende okadar dikkat eden biriyimki giyimime kuşamımaa kızmasınn diye.kafama göre hareket eden biri değilim.ama o yaptı beni söz dinlemeyen kötü bi insan:1no2: gecede kalktı gitti baska odada yattı,oyapmasada ben yapacaktım zaten bunu.sabah oluncadaa kalktı hiç konuşmadan işe gitti.şimdi cogunuz ne var bunda diyecek biliyorumm. ama yaşamayan anlayamaz inanınn.artık eşimin bi ruh hastası olduguna iyice karar vermiş durumdayımm.ama üzülüyorumm böle kıymetsizz değersiz bi insanmışş gibi davranmasınaa deli oluyorumm.ben bunları hakedecek bi insan değilim inanınn.ne yaptımmda bunları yaşıyorum bi hatam varsa söyleyinn arkadaşlarımm artık bu ruh çok yorgunn kafamçokkarıştı ( bi konu daha açacağım bunun peşine aynı akşamm oldu oda buraya yazmadım karışmasın diye)

Siz de eşinizden sevgi görmek isterdiniz elbette, herkes gibi. Ama bazen olmuyor işte. Mesela sizin bir çocuğunuz var, eminim sizin en büyük mutluluk kaynağınızdır. Hatta sırf bebeğiniz için, boşanmak aklınıza geldiğinde kovuyorsunuzdur o düşünceyi. Yine de şükredin ki bir çocuğunuz var, bazı çok çok mutlu çiftlerin de çok istemesine karşın bir çocukları olamıyor.
Bir şekilde sınanıyoruz. Sizin sabrınız da eşinize olan tavrınız ve çocuğunuza olan bağlılığınızla sınanıyor.
Tek diyebileceğim hayata karşı güçlü olmanızdan başka çareniz yok. Umarım çocuğunuz sizin için hayırlı bir evlat olur.

keske sorunum cocuk olsaydıı insan sevdikten sonra her sey hallolurdu saygııı,anlayıs olsaydı ama herseyi halletmiyor cocuk allahım şükür bana böle bi kız cocugu verdiği için tabiki oo cok büyük bi, etkenn boşanma konusundaa o olmasa biz şu an bi arada değildik belkidee ama artık çok yorugunum bu bir değil 2 değil bende insanım bende gencimm :KK43: üzülmektenn sarardım soldum gören hastamısın diyo :KK43:

eşinin sinirleri bozulmuş sizin herşeyinize laf etmek için yer arıyor.
Ama aslında yanlış yapıyor hatasını inş en kısa zamanda anlar bu ara bebeğiniz içinde geçmiş olsun allah şifa versin

ha birde bu yasananlar dün akşamdı bugun annemdeyim az önce msj cektii aynen söyle( ben oraya gelmicem bu akşam direk eve gececeğim işten canın ne istiyosa onu yap,kafana göre takıl) diye yani ister gel ister kal demek istemişş ama bu msj iyi niyetle yazmamışş tabikii sizce ne yapmalıyım gitsemmi bu aksam burdamı kalsamm( içimden eve hiç gitmek gelmiyorr) :KK43:

Bence eşinize iş yerinde çok üzerine gidiyorlar. Onu ruh hastası yapan da onlardır. Sizin hiçbir suçunuz olmadığı halde sizden başka sinirini çıkartacağı birisini bulamıyordur.

Genelde eşine çok kızan erkekler dışarıda, iş yerlerinde çok sessiz ve çok hoş görünürler ama gerçek yüzleri farklıdır.

Ağza alınmayacak laflar sarfetmiş olabilir size, ama gün gelecek sizden yardım dilenecek. (Allah göstermesin böyle bir şey tabii ki) Yine de bedduaya başvurmayın, çocuğunuz var. Onun karşısında sağlıklı bir baba görmesi her zaman için daha iyi. Keşke biraz da ruhsal durumu daha sağlıklı biri olsaymış eşiniz...

Eşiniz benim kabuslarımda bile tahayyül edemeyeceğim kadar kötü bir eş...
Ama dediğim gibi benim kabusum...
Bence sizin evliliğiniz de kabus gibi bir evlilik...
Çocuk falan baane olmamalı... Sonuçta annesi babası tarafından sürekli kıskanılan hor görülen azar işiten dayağın yanından geçen önemsenmeyen bir bebek ne kadar sağlıklı olabilir ki...
Ben olsam bir an önce kendim için ama en çok da kızım için o adamdan boşanırdım...

herkezin düşüncesine saygı duyuyorum arkadaslar ama benim hoşgörü ve anlayıs sınırlarım cok zorlanıyor artık

Eşiniz benim kabuslarımda bile tahayyül edemeyeceğim kadar kötü bir eş...
Ama dediğim gibi benim kabusum...
Bence sizin evliliğiniz de kabus gibi bir evlilik...
Çocuk falan baane olmamalı... Sonuçta annesi babası tarafından sürekli kıskanılan hor görülen azar işiten dayağın yanından geçen önemsenmeyen bir bebek ne kadar sağlıklı olabilir ki...
Ben olsam bir an önce kendim için ama en çok da kızım için o adamdan boşanırdım...

canım sende haklısınnn inan bende arada böyle düşünüyorum ama hep bişeyler engelliyo işte insanı ama yarın ne olacak hiç bilmiyorummm yarınlarıı net göremiyorum

Canim, sen esinle tanisma döneminde boyle biri oldugunu anlamadinmi?????

Cok kiskanc ve cahil bir insan. (kusura bakma canim, biraz agir oldu, ama benim gozetledigim kadar, oyle biri)

uzuldum canım ya ama su gıyım kusam olayına karısan erkeklerden nefret edıyorum.ya ustelık adamın cocugu hasta olmus o bır cıft ayakkabının derdıne dusmus.yemısım ayakkabısını cocuguna uzulecegı yerde..ama yıne olumlu yonden bakmaya calısıyorum gercı ne kadar yapabılırsem belkı baska bırseye bozukdu senden cıkardı ofkesını kı yalnıs oyle bısey olsa dahı senınle konusmalıydı.yanı esın sureklı boyle davranıyor mu?ne bıleyım aksı sınırlı... yanı ne dıyecegımı bılemedım sımdı canım ya Allah kolaylık versın...

eşiniz çok sinirli, lafları sözleri çok kırıcı,

ama sizdede şunu gördüm, hiç yapıcı değilsiniz. yani kısa ve öz bir tabirle: o dert derse siz murat diyorsunuz.

benim eşimde hayatta kıskanç değildir yada belli etmez diyeyim. her zaman giydiğim pantolunumu beyazı giydiğim gün( gezmeye gidecektik) suratı asıldı, arabayla gezelim eve geçelim diye trip attı. ve bende ona: onun için süslendiğimi, ama isterse eve geçip iki dakikada pantolon değişeceğimi söyledim. eve gelim değiştim. arada espriye vurark ortamı yumuşattım.

ertesi gün de : sakin bir şekilde: "hayatım bana beyaz giyme, dikkat çekiyorsun, rahatsız oluyorum" de dedim. triplere gitme lütfen, kırılıyorum dedim. özürdiledi.

anlatmak istediğim, biraz daha ılımlı yaklaşsaydınız, ayy farketmedim hayatım, ne bileyim, panikle evden çıktık ya, deyip, sonra öfke geçince anlatsaydınız eşinize sizii kırdığını..

eşinizin sanırım sinirleri bayağ gergin, size çatıyor, ama sizde anlayışlı olmazsanız inanın herfırsatta sizi kıracaktır,

eşlerimizi sadece eş olarak daha romantiklik anlamında değilde dost arkadaş sevgili anne olmayı da başarabilmeliyiz.

siz işe önce arkadaş olmakla başlamalısınız.

çünkü konularınızı okudum, ve hep eşiniz ne derse sizde hemen ona ters cevaplar vermişsiniz. ne kadar zıtlaşırsanız bu evlilik o kadar çıkmaza girer.:nazar:

eşimin beni yarı yollardan çevirip eve gönderip üstümü değiştirmişliği vardır..güneş gözlüğünü oldum olası sevmez hayatta taktırtmaz ,her taktığımda lütfen onu çıkar der,bir türlü alıştıramadım,ama benim eşiminki tamamen kıskançlık ,güzel olmamı ister ama gittiğimiz yere göre değişir,çekici olmamı aslaaaa istemez..ama sizin eşinizle arasında bir fark varki o da söyleme tavrı..sizin eşinizde giyim kuşamınıza klarışıyor bence ama kabaca ..eğer başka mevzularda sorununuz yoksa onun istediği tarzda giyinin huzurunuz kaçmasındansa eşinizle ortak noktada buluşmayı deneyin..

Benim en cok merak ettiğim şu eşiniz bu kadar sinir ve bagırmadan sonra özür dileyip keşke seni üzmeseydim diyor mu?pişman oluyor mu yani normal olan pişman olması bi süre sonra..

herkezin düşüncesine saygı duyuyorum arkadaslar ama benim hoşgörü ve anlayıs sınırlarım cok zorlanıyor artık

ozaman daha fazla zorlama
eşinin değişceğini ummuyorsan yanılıyorsun
sana saygısı yok
ne demek kafanı gözünü kırmak
o nasıl bir cümledir öyle
affedersin ama onu bir hayvana söylemez aklı başında olan birisi
tüm konularında eşinden şikayetcisin
durumun hiçde düzeleceği benzemiyor
devamlı fikir, yardım istiyorsun ama asıl yardım alması gereken birisi var ise oda eşindir

BESTECıM tam ters,i ben hep yapıcı oldum hepppp hiç sesiimi çıkarmadımm hep tatlı dilli oldum ama böle oldukca o benim tepeme dAHA çok çıktı burda beni sürekli okuyan arkadaslar coık iyi bilir bu kadar iyi niyetli olma derlerdiii.inan ama baktımki iyice eziliyorumm biraz karsılık vermeye basladımm buda hakkım değilmii benimde bi gururuum var onun için yeri geldi onuda ezdim bennn hiç bişe böle değil benim eşim cok tuhaf bi insan cok serttt derdinden ölsen barısmaz inat gururluuu böle bi tipp yani 2 tatlı sözzle kanacak biri değil ha bi,rde ben kıyafet konusun cok dikkatli biriyim her zamann onun için benim güzel olmam bile yeterli huzursuz olması için yanii

kesi,nliklik le dilemiyorrr suçlu olsa bile eyemi,n ederim tatlı dille dese her dediğini yaparım yinede yapıyorum ama ozaman daha bi baskla olur ama öyle değil arkadaslar inanınn

valla arkadaşlar katılın katılmayın ama hep alttan almak da ters tepki yapıyor yaşadım gördüm bunu biçok insanla olan ilişkilerimde sınırlarınızı çizip ezdirmeyince kıymetli oluyosun bence hep kocaları idare etmek yerine onlara yaptıklarının yanlış olduğunu sürekli güzel bi dille anlatmaya devam ederek o koydukları kuralları yavaş yavaş yıkmalıyız benimkide üniv. acayip kıskançtı nişanlıykende öyle bi göz kalemi yüzünden tartıştığımzıı bilirim şimdi çok rahatım gene belli kurallar var ama rahatsız edici boyutta değil

Son kararı siz verin. Evladınız için.

Mesela boşanmayı ele alırsak: ailenizin ve çevrenizin size kocanızdan daha kötü şeyler yaşatmayacağına eminseniz eğer.... en azından kendi çocuğunuzun sağlığı için boşanın.

Boşanınca insanlar daha fazla kıymete biner her nedense, belki böylesi daha fazla işinize gelir.

Pekala tek başına bir kadının çocuk büyütmesi çok zordur, ancak eşinizle beraberken de pek de rahat olduğunuz söylenemez zaten.

Eşinizin size hissettirdiklerini anlayabiliyorum çünkü benim öyle bir babam var. Annemin giyimine karışmasa bile çok farklı ve saçma sapan konularda annemi bıktıran bir baba. Annem her seferinde iki evladı için boşanmadığını söyler. Eğer boşanırsa bizim şu anki konforumuzun gideceğini düşünür. Konfordan kastım, kardeşimin ve benim okulumuza devam edebilmemiz...

Kendi iyiliğiniz için son kararı kendiniz verin. yerimseniben

evet arkadasım haklısın bazı yerlerde sende allaha sükür ailem hep arkamdaa onlar benden cok kızıyolar eşime aslında yaptıklarına annem bile deli oluyo bana böyle davranmasınaa etrafımızdaki çevreye kalırsa çok açık görüşlü insanlar değiller toplumumuz hep böyle zaten birde ben daha gencim yasım 20 önemli olan benim hayatım herseyden önce zaten ben ve ailem bakalım zaman ne getirecek bizlere

X