Kafam Karıştı.. Kızlar (YaRDım).....

canım benimde adet düzensizliğim vardı doktorum geç yumurtlama olduğunu söyledi ve bebeğim ultrason ölçümlerinde son adet tarihime göre 2hafta daha küçük çıkıyo bende senin gibi kafama takmıştım sordum ultrason ölçümüne göre doktorum doğum yapacağım tarihi verdi.son adet tarihime göre olsaydı 2 hafta daha erken gelecekti bebişim anlayacağım tamamen adet düzensizliğinden kaynaklanıyo ve doktorumda ultrason ölçümüne göre doğum yapacağım günü belirledi.

ayy heycan yaptım şimcik benim kızım erken gelicek yani :) anam ben 28 haftalık sanırken meger 30 haftama giriyomuşum haberim yok ohh be biraz olsun rahatladım kızlar yaa sagolun :dance:

ay böööle çoook ii olmuş cnm ya bu karışıklık benim bile kafama takılıyodu tabiki bebeğin ne zaman geleceği belli olmaz ama sata göre ve dr.unda zaten 4-5 temmuz demiş takvimini değiştirmen ii oldu.şaka maka 29. haftamız bitti de 30. haftdan gün almaya başladık.

ayy sorma canım yaa birden bebişim büyümüş gibi geliyor hatta bugün hareketleri daha hızlı şuanda hıckırık tututu kızımı zıp zıp atıp duruyo :dance:

kızlar ya aslında benım kafamda karısık
ben tedavi ile hamıle kaldım

son adet tarıhım 28 eylul
aşılama tarıhım 12 ekım

ve aynı dr yaptı aşılamayıda simdi ben sat a gore alıyorum
buna ragmen 10 onde dıyor sizce mantık lımı bu ya
sonuçta döllenme tarıhı bellı al işin içinden çıkabilirsen çıkkkkkkkkkkk

adacım sat tarihini alıyor dr benim için dogum tarihi çok önemli çünkü tam 32.haftamda çalışabilir raporu alacam sat tarihine göre verecekler iştende son 37.hafta çıkacam aman karışık aslında ben tam raporu 31 içindemi alacam 32 bitincemi yani 32.Hafta 31+1 ila 31+6 arasındamı iştende 37.hafta bitincemi çıkacam 38 e girincemi çünkü 41.haftayıda baz alıyor sanırsamm adacım off kafam çalıştı sen allahtan evdesin bebeklerimiz sağlıkla gelsinde canları ne zaman isterse

benim ilk hamileligimdede bundada ultrason ölçümleri 2 hafta geriden geliyo çünkü adet düzensizligim var,oglumda sat'a göre 18 agustos dedi doktor ama ben 7 eylülde dogurdum.bizde agustosun başında beklemeye başladık ama oglum ta eylülde dogdu ama gününü tam doldurdu kızlar 10 gün erken olur diyolar sen gene temmuzun başını bekle.kafanada takma kızın gelicegi tarihi bilir bekle:))

canım bende sat göre baz alıyorumm. çünkü ultrason ölçüleri değişebiliyo canım geçen doktora gittiğimde ölçüleri 1 hafat büyük gösteriyodu ultrasonda.. o yüzden önemli olan sat.

canım sagolun hepinizzzz...a.s.

hafsaacım senle aynıyız biz 28 eylül son adet tarihim dölenmemde 12 ekimde olmuş ultrason ölcümlerine göre bir bucuk hafta geriden geliyor bebişim sat baza alırsam ama tüm arkadaşlarda sat baza al diyolar bende öyle yaptım bakalım hayırlısı artık :teytey:

cnm benim de son adet tarihim 15 ekim ama ben 28 günde değil de 35 günde bir adet olduğum için 1 hafta gecikmeli yumurtlama / döllenme oluyor.. dolayısıyla s.a.t. a göre hesaplanırsa doğum yapacağım tarih yanlış oluyor.. benim bebeğimin gelişimi de bir hafta sonrası yani 22 ekim tarihi baz alındığında tam gününü tutuyor zaten.. ultrason ilk haftalarda özellikle hemen hemen kesin günü veriyor benim bildiğim kadarıyla .. ilerleyen haftalarda yanıltıcı olabiliyor..

evet bende duymustum febı ıkıncı ultrasonda gunu gunune solemıstı sımdı farklı dıo amaaaaannnnnnnnnnnnnnnnn benı satı alıyom
o nezaman gelecegını bılır

canım galiba seninle aynı derdi paylaşıyoruz.bende bi türlü öğrenemedim benimki dahada karışık.dr dediğine göre ben hamileliğimin üstüne 2 ay regli olmuşum dr hesaplamasına göre 11 temmuzda doğum var şu an 28 haftalık hamileyim boşver kafanı takma bak bebişini alıcan kucağına keyfini çıkar cnm..

sagol canım benim sadece takıldıgım konu haftasıydı dogum günü olarak zaten o kesindi benim doktorumda ve benim hesaplarımda zaten 4 yada 5 temmuz diye cıkıyor sadece bu hesapla 2 hafta önde gidiyoruz :)

bende son adet tarihime göre hesaplıyorum.doktorumda oyle hesaplıyor.ultrasona göre bende 2 hafta öndeyimm.buna göre benimde temmuz başında filan olabilir doğumum.sende son adet tarihine göre hesaplaman lazım canım.

evet canım sata göre oluyo hesaplamalar.ultrasonda bebeğin gelişimine göre farklılıklar olabiliyo.benimde 1 hafta ilerde çıkıyo usg ye göre.sat 1 ekim,tdt 7temmuz.ama doktorum 10gün önce ve 10 gün sonra olabilir diyo...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…