Kafam Karıştı.. Kızlar (YaRDım).....

Cullen

̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç&
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2007
2.647
7
kızlar sizde biliyosunuz ben şimdi ultrason ölcümlerine göre 28 + 3 günlük hamile gözüküyorum ama doktorum dogumumu 4 yada 5 temmuz diyor şimdi son adet tarihime göre de 29 + 5 günlük hamileyim ama ultrasonda 28 + 3 cıkıyor ben şimdi hangisini baza alıcam eger ultrasonu alırsan 16 temmuz olması gerekir dogumumun ama doktorum 4 yada 5 temmuz diyor dogum icin ozaman doktorda son adet tarihimimi baza alıyor ben hangisini dikkate alıyım şimdi kızlar :uhm:

siz son adet tarihinizimi baza alıyosunuz yoksa ultrason ölcümleride cıkan haftayımı:uhm:

ben ultrasonu dikkate alıyordum ama bazı doktorlar son adet tarihini satt olarak gör diyolarmış bugün berenoyla konuşuca iyice karıştı kafam yaa ben kac haftalıgım yaa deliricem şimdi kafamçokkarıştıdoktorun dedigine göre haziran ortalarından sonra hazırlan dedi ve 4 yada 5 temmuz dedi ozaman öyleyse ben neden 28 haftalık cıkıyorum 4 yada 5 temmuzda dogurucaksam 29 + 5 günlük olmam gerekmiyormu offfffffffffff yardım edin kızlar doktorunuz hangisini baza alıyor son adet tarihinizimi yoksa ultrasonda cıkan haftanızımı? son adet tarihimde 28 eylül hadi cıkın işin icinden bakalım kafamçokkarıştı

arkadasim son adet tarihini dikkate alacaksin her zaman
sonucta bebekler haftasına gore kucuk yada buyuk olabilir
40 hafta hesaplayacaksin sat üzerinden ve bebeginin dogum tarihi cikan tarihten 10 gun once yada sonra olabilir, normal olursa tabi
sezeryansa o tarihten 2 hafta once yani 38 haftada alıyor doktorlar

aslında bende senın gıbıyım canım normal son adet tarıhım 28 eylul

buna gore 29 5 günlük(haftalık) hamıleyım

ama dr 1 hafta 3gun ondesın dedı bunu baz alıyor kendısı mayısta gıttıgımde tarıh verecek bana bılmıyorrum bende senın gıbıyım burda bı akraba var onunla aynı dr gıdıyoz onada on gun once demıs

neden ole dıyoe pekı hıdenısko ya kafamızı karıstırıyolar

acaba hazırlık olsun dıe mı sata gore 4temmuz benım normal dogum dr on gun once dıo nasıl olacak pekı

canım s.a.t. baz alınır.bende ultrasona girdiğimde her seferinde bi kaç gün ileri yada geri oynuyor.ama önemli olan s.a.t.tır.belkide geç döllenme oldu sende o yüzden geri çıkıyor.hem zaten ölçümlerin yanında + - hata payı veriyor.o aralıktaysa sorun yok.takma kafana takvimini s.a.t'a göre değiştir bence.ne güzel işte kız durduk yere 1 hafta ileri atlican.:dance:

yaa öylede nerdeyse 2 hafta geri atıcam cok fazla degilmi ölcümlerde yanılma payı olarak 2 hafta cok geliyor bana şaşırdım yaa dogum 4 temmuz diyor doktor

adasu sen benlesın işşte benım satta 28 eylul canım bence hemen degıstır

normalıde o zaten
sen 4 yada 5 temmuz dogum yapacaksın benımde aynı

kızımın kilosu 26 haftalıkken yani ultrason haftasına göre sat görede 28 haftalık 900grm dedi 1 hafta icinde 1 kilo olur dedi yaa ozaman neden benim kızım kücük cıkıyor 28 haftalık nerdeyse 30 haftama giriyorum haberim yok yawww

walla benim doktorum hic karıstırmıyor olcumleri falan
sat tarihini baz alıyor hep
bana da ileride dedi bende dogum erken olur diye doktorumdan erken rapor istedim cok yoruluyorum calısırken diye ama vermedi sat a gore 32 haftan ne zaman dolarsa o zman veririm dedi :))

aman ne takion kiz kafaya doktor ole diyorsa adet tarihin baskaysa bi sey yapamazsin zaten allah ve bebek bilir gelcegi gunu ancak takma kafana bu kadar benimki gec dollenme oldu ve biraz karisik benimkide hep kafami takiyordum simdi takmiyorum
15 ile 25 arasi olcak diyor doktor belki daha erken belki daha gec olur bakalim herseyin hayirlisi

adasu konuyla alakası yok ama sen kuvetleri falan alacaktın internetten aldın mı
almadıysan hangi siteden alacaksın
ben simdi alıcam da

ayy heycan yaptım şimcik benim kızım erken gelicek yani :) anam ben 28 haftalık sanırken meger 30 haftama giriyomuşum haberim yok ohh be biraz olsun rahatladım kızlar yaa sagolun :dance:

bişey deıl canım bana da ole dedı dr ama ben sat gunu mu alıyorum ıı yapıyorum demı

Canim Her Zaman Sat Baz Alinir.ultrason Bebeğin Kilo Ve Boyuna Göre Hafta Belirler Mantikli Düşününce Bebeklerin Haftasinin çok Yada Az çikmasi Buna Bağli Belli Olmuyo.bazen Kilolari Düşük Bazende Yüksek Olabiliyo.ozamanda Haftasi önde Yada Geriide Olabiliyo.benim Son Adet Tarihime Göre 28+3 çikiyo.ama Doktorum Temmuzun 14 18 Arasi Doğum Olur Dedi.ama Doğum Tarihini Böyle Vermesine Rağmen Yinede 2 3 Gün Ultrasonda Geri çikiyo Haftasi Valla Bende Anlamadim Ama Artik Kendimi 14 18 Arasi Hazirliyorum Bakalim Artik

canım benim doktorumda zaten 4yada 5 temmuz dogum diyor buna görede ben 29 + 5 oluyorum bende hep cetvelimde 28 + 3 diye ayarlamıştım cünkü ultrasonda öyle cıkıyor ölcümlerde ee haliyle benimde kafam karışmıştı işte a.s.

zaten en basiti sitelerde hesaplama yaparken s.a.t tarihini istiyolar
onu baz aliyorlar tum sitelerde :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…