Kadınlarda Orta Yaş

kocacig

Guru
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2013
12
6
Selam kızlar,
Yaklaşık 1 senedir kendimi tanıyamadığım bir döneme girdim. Kızgınlık kırgınlık çıtam o kadar düşük ki bir anda tüm gemileri yakabiliyorum. Sorsan hep ben haklıyım :) Ama gösterdiğim tepkiler utanç verici ve kendimi hiç sevmediğim bir hale dönüşüyor :KK43: Herkesten dirsek yiyince artık bende mi bir problem olabilir diye düşünerek araştırmaya başladım ve tataaammm kadınlarda 35 yaşından sonra böyle şeyler yaşanabildiğini öğrendim. Bir anda sinirlenmeler, çocuğuma bile tahammül edememeler, değiştiremeyeceklerime takılı kalmak, değiştirebileceklerime gücümün olmaması ve tabi ki bu sıkışmışlık hissiyle tipik bir deli dana-kurban rolünde etrafa zarar verme halleri işte... Var mı bunu yaşayan, yok mu bunun bir çaresi? Sakinleşmek, görmemek, duymamak, farketmemek için bana bişey önerseniz de bir hemcinsinizin hayatını kurtarsanız... :KK43: :KK43: :KK43:

Bende aynı şeyleri yaşıyorum ama ben hep insanlardan yediğim darbelere birikimlerime bağlıyorum bir kenara geçip gelen yorumları merakla beklıyorum

Selam kızlar,
Yaklaşık 1 senedir kendimi tanıyamadığım bir döneme girdim. Kızgınlık kırgınlık çıtam o kadar düşük ki bir anda tüm gemileri yakabiliyorum. Sorsan hep ben haklıyım :) Ama gösterdiğim tepkiler utanç verici ve kendimi hiç sevmediğim bir hale dönüşüyor :KK43: Herkesten dirsek yiyince artık bende mi bir problem olabilir diye düşünerek araştırmaya başladım ve tataaammm kadınlarda 35 yaşından sonra böyle şeyler yaşanabildiğini öğrendim. Bir anda sinirlenmeler, çocuğuma bile tahammül edememeler, değiştiremeyeceklerime takılı kalmak, değiştirebileceklerime gücümün olmaması ve tabi ki bu sıkışmışlık hissiyle tipik bir deli dana-kurban rolünde etrafa zarar verme halleri işte... Var mı bunu yaşayan, yok mu bunun bir çaresi? Sakinleşmek, görmemek, duymamak, farketmemek için bana bişey önerseniz de bir hemcinsinizin hayatını kurtarsanız... :KK43: :KK43: :KK43:
Ben tam böyle bir dönem yaşayıp psikiyatr'ın yazdığı Pr..... isimli ilaçla pamuk şekere dönüştüm 😂
Psikolog veya psikiyatra gitmeyi ertelemeyin.. ♥️

Ben tam böyle bir dönem yaşayıp psikiyatr'ın yazdığı Pr..... isimli ilaçla pamuk şekere dönüştüm 😂
Psikolog veya psikiyatra gitmeyi ertelemeyin.. ♥️
hemen psikiyatrik ilaç kullanmayın arkadaşlar sakinleşmek sorunun çözülmesi anlamına gelmiyor düşünceler değişmeden değişim yakalanamaz

Yaşla alakalı değil bence. İnsanlara tahammül kalmıyor. Onları tanıyoruz. Hak etmediklerini düşünüyoruz... Benim de kopma noktam 30ların başları oldu. İşte ve evde darbe yedim... Kimsenin o tahammülleeimi hak etmediğini düşünüyorum. Kafamı toplamak için arada ada çayı içiyorum. En azından hak ettikleri şekilde ağızlarının paylarını verebiliyorum 🤣 regl durumunda ada çayı da kurtarmıyor😁.

Ayrıca Orta yaş artık 35 de değil, 50-55 oldu... 39 yaşımda çıtır hissediyorum 🤭

Bu ülkece içinde bulunduğumuz koşulların çoğumuzu mutsuz birer insan haline getirdiğini düşünüyorum. Oysa ben kadınlarda 35 yaş bunalımına inanmıyorum. 51 yaşındayım. 35 yaşı benim artık hayatımı düzene soktuğum, sakinleştiğim ve kendimi daha iyi hisettmeye başladığım yaş olarak görüyorum. Menopozdan sonra da sıkıntı yaşamadım, fiziksel evet ama pskolojik olarak ise çok daha iyi hissediyorum. Dediğim gibi sanırım sıkıntınız hayatınızda sizi hoşnut etmeyen bazı durumlar ile ilgili, artık daha bilinçli bir hale geldiğiniz için bunlar size batmaya başladı değiştirmek istiyorsunuz ama değiştiremeyince sinir yapıyor. Hayatınızda sizi mutsuz eden şeyleri bir gözden geçirin. İnanın değmiyor, sizi mutsuz eden şeyleri bazen kestirip atmak gerekiyor hayatınızdan. Size terapi almanızı da öneririm, sizi engelleyen zihinsel prangalarınızdan kurtulup daha sakince bakabilmeniz için yaşamınıza. Artık kendiniz için yaşayın.

Selam kızlar,
bende de var kısmen ama terapi seanslarına bağlıyorum biraz da. Bide dönem olarak varlık, benlik, yokluk, dünya, ölüm… gibi gerçekleri hat safhada ilk hissettiğimiz dönem olduğu için de olabilir. Sonuçta bir gün yok olup gideceksen kendimiz hariç kimin hissi ya da ne dediği önemli olabilir ki? 🥊 🥲

Birikmişlikler çıkıyor demek istemiyorum, ne zorlu hayatlar var depresyona girmeye vakti bile kalmıyor. bu da bir süreç geçecek diye diye yıl oldu. Değişen şartlara uyum sağlayamıyorum artık tahammül düzeyim o kadar düşük ki verdiğim tepkilerle dozere döndüm. Etrafımdakiler de beni acımasızca eleştirince daha hırçın daha çekilmez oluyorum ama sebeplerimin hepsi de haklı geliyor. Antidepresana karşı değilim de tampon çözüm gibi geliyor. Siz kendinizi iyileştirmek için neler yapıyorsunuz ?

Peki diğer şeyler yolundamı? Yada içinizde biriktirdiğiniz şeylermı ağır geliyor? İki kilo on dakika taşımak için ağır olmayabilir ama 10 saatte ağırlaşır o iki kilo iki ton gibi gelir.
Biriktirdiğiniz şeyler yük yapmasın?
Biriktirdiklerim yük yapmaz mı hiç? Ama onlar yaşandı ve bitti yani her seçim bir vazgeçiş gibi...5 yıl önce affettiklerim ( affettiğimi sandıklarım) en ufak bir şeyde tetikleniyor. Esmalar çeke çeke ancak sakinleşebiliyorum:KK43: Sanki affettiğim şeyler için minnet bekliyor gibiyim. Görmeyince de hiddet işte :)

Yaşla alakalı değil bence. İnsanlara tahammül kalmıyor. Onları tanıyoruz. Hak etmediklerini düşünüyoruz... Benim de kopma noktam 30ların başları oldu. İşte ve evde darbe yedim... Kimsenin o tahammülleeimi hak etmediğini düşünüyorum. Kafamı toplamak için arada ada çayı içiyorum. En azından hak ettikleri şekilde ağızlarının paylarını verebiliyorum 🤣 regl durumunda ada çayı da kurtarmıyor😁.

Ayrıca Orta yaş artık 35 de değil, 50-55 oldu... 39 yaşımda çıtır hissediyorum 🤭
Zaten benim de tüm patlamalarım regl dönemine denk geliyor, sonraki 3 hafta da o tahribatları onarmaya çalışıyorum, 1 ay böylece bitiyor, anlayacağın kısır döngüdeyim, ağızlarının payını verince de iyi gelmiyor ki :)

X