kadinlar ne ister

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.280
60
47
Yapilan bir savasta ünlü kral Arthur maalesef esir düser. Karsi
tarafin krali bu büyük sahsi affedebilecegini ancak bir sarti oldugunu öne
sürer. Kendisine bir soru soracaktir. Eger Arthur bu soruya dogru cevap
verebilirse hayati kurtulacak aksi taktirde ölecektir. Soruya cevap
verebilmesi için bir yil süresi vardir.Soru aynen söyledir:" Kadinlar
ne isterler?"Bu soru tabi ki dünyanin en zor sorusu ancak kralin fazla
bir tercih sansi yoktur,ülkesine geri döner. Türlü alimlere, bilirkisilere danisir.Ama soruya tam bir dogru yanit bulamaz. Bu sorunun cevabini sadece yasli bir cadi bilmektedir. Artik en son gün gelmistir ve Arthur mecburen cadiya gider. Cadi soruya cevap verecektir ancak bir sarti vardir. Cadi cevap karsiliginda Arthur'un yakin arkadasi, en iyi ve yakisikli sövalyesiyle evlenmek istemektedir. Arthur yikilir ve bunu kabul edemeyecegini söyler.Cadinin yanindan ayrilir.Sövalye olanlari duyar ve krala kosup, hiçbir seyin kralin hayatindan daha önemli olamayacagini söyler ve cadidan cevabi alirlar. "Kadinlar her zaman kendi özgür iradeleri ile karar almak isterler. "Evet kesinlikle dogru olan bu cevap sayesinde kralin hayati kurtulur. Ancak sövalyenin hayati sönmüstür. Cadi dünyanin en çirkin görünüslü mahlukatidir.Yemek yerken kusar, tükürür ve her türlü olumsuz davranisi gösterir. Sövalyeyle evlenme gününde bile igrenç davranislar göstermistir. Nihayet sövalye için en kötü an yani gerdek gecesi gelir. Ancaaaaak, odaya girdiginde karsisinda cadi yerine dünyanin en güzel kadinini görür. Acayip sasirir ve sorar: "Sen kimsin?" Kadin cevap verir:Ben evlendigin cadiyim. Ancak gündüzleri son derece çirkin ve geceleri son derece güzel olurum.Ya da gündüzleri son derece güzel ve geceleri son derece çirkin olurum. Nasil gözükecegime sen karar vereceksin. Sövalye çok kisa bir süre düsünür. Geceleri mükemmel bir sevgili mi yoksa gündüzleri esiyle beraber kazanacagi sayginlik mi? Ve söyle cevap verir:Nasil olmak istedigine sen karar ver lütfen. Ben senin her haline karsi saygiliyim." Cadi bu karar karsisinda çok sevinir. "Sen bana seçme özgürlügümü verdin ve beni kisitlamadin sövalyem. Bu yüzden ömür boyu yaninda güzel ve saygili biri olarak gözükecegim!

çok güzel bir yazı.Ve ne kadar doğru,ah şu erkekler bize özgürce karar verme serbestliğini bir verseler ama nerdeeeeeeeeeeee...

aaaahh ah:uhoh: nerde bu kadar düşünceli,saygılı erkek...bırakın erkeği,tersi bir durumda bir kadın da böyle bir karar veremezdi kolay kolay:rolleyes2:

X